עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2
side1
side6
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / המטרה: להחיות את העיר
גיורא צ׳שקין. צילום: חן תורג׳מן

המטרה: להחיות את העיר

מאמרים עליון 3
מאמרים עליון 1
מאמרים עליון 2

מתמודד חדש לראשות העירייה, גיורא צ׳שקין, טוען שהמפתח לקידום כרמיאל הם הצעירים ובני הנוער: הם עוזבים כי אין להם איפה לבלות ומה לעשות פה

מאת גיל דובריש

מתמודד חדש לראשות העיר עלה השבוע על מפת הבחירות. גיורא צ׳שקין, בן 40, תושב כרמיאל מגיל 14, הכריז רשמית על מועמדותו לתפקיד ראש העיר בבחירות המקומיות שיתקיימו בסוף אוקטובר.

צ׳שקין עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1992. אביו חיים, כיהן במשך שתי קדנציות במועצת העיר ואף היה סגן ראש העיר בסוף שנות התשעים ותחילת המאה. בצעירותו היה גיורא ספורטאי מחונן, ייצג את העיר והמדינה בענף טניס השולחן ואף היה אלוף המכביה לנוער וגרף 4 מדליות בתחרות. כמו כן ייצג את כרמיאל ובית ספר אורט הורוביץ באליפות בתי הספר הארצית. בצבא שירת כבוחן נשקים ביחידות שדה ברמת הגולן ולאחר שחרורו למד במכון וינגייט. הוא מדגיש כי ״בשנת 2017 עם הגעתי לגיל 40, חתמתי על המשך שירות מילואים, חשוב לי להישאר ולתרום את חלקי״. בשנים 1999 עד 2013 היה מאמן ראשי בנבחרת ישראל של הספיישל אולימפיקס בטניס שולחן, השתתף ב-3 אולימפיאדות וב-3 אליפויות אירופה, תחת ידיו עברו 12 אלופים אולימפיים. מעולם לא עזב את כרמיאל. הוא נשוי לאנה ואב לשלושה ילדים: שלי, מישל ואדם.

מאמרים באמצע 3
מאמרים באמצע 2
מאמרים באמצע 1

צ׳שקין, בעל תואר ראשון בחינוך גופני ותעודת הוראה, עובד כיום במחלקת הקליטה בעיריית קריית ים, שם הוא עוסק בניהול פרויקטים לנוער. לפני כן עבד באגף הנוער העירוני בכרמיאל וריכז פרויקטים לבני הנוער תושבי העיר.

על השאלה מה שונה בו משאר המתמודדים, אומר צ׳שקין: ״אני אהיה פוליטיקאי חדש, פי ולבי שווים. ממני לא תשמע גידופים או התייחסות מזלזלת כלפי מתמודדים כאלה ואחרים״.

גיורא צ׳שקין. צילום: חן תורג׳מן

– מה הופך דווקא אותך למועמד מתאים לראשות?

״אני חושב שאדם שמתמודד לראשות העיר צריך קודם כל להבין מהי העירייה, מה הם צרכי העיר ומה הן הנקודות החלשות שיש לחזק כאן. כנער, אני זוכר את כרמיאל לפני כ-26 שנה ואני לא רואה שום שינוי לטובה מאז ועד היום, בשום תחום. למעשה, יש כאן הנהגה שלא משתנה כבר 30 שנה. זה מדיר שינה מעיניי. אני מתייחס בעיקר לנושא הנוער והצעירים, מיטב בנינו ובנותינו עוזבים מדי יום את העיר, הם בשום פנים ואופן לא רוצים להישאר כאן אחרי הצבא. בני הנוער עצמם מחפשים איפה לבלות ומה לעשות. כמי שעסק בתחום הנוער ומכיר את מרבית בני הנוער, אני פוגש חבר׳ה שיושבים בחניונים, שותים ומעשנים, כי אין להם מה לעשות. מטרת העל שלנו היא להחזיר את העוזבים הביתה ולחזק את אלה הנמצאים פה, כדי שהעיר שלנו תהיה אטרקטיבית. בהחלט אפשר לעשות את זה. אין לנו פה אף מועדון נוער של ממש שעורך מסיבות ואירועים. אנחנו נדאג לחזק ולמשוך יזמים פרטיים באמצעות שורה של הטבות, על מנת שיקימו מועדונים ומקומות בילוי לנוער ולצעירים״.

צ׳שקין מוסיף וטוען כי ״החינוך הבלתי פורמלי לא במיטבו היום. בני נוער מלינים על כך שאין כאן מקומות מחזקים שבהם הם יכולים להיפגש וליהנות. עליהם למצוא מקום חם ומחזק ויש למצוא דרכים למשוך את בני הנוער למקומות האלה. זה כולל גם מאבק בתופעת האלכוהול. נמנה רכזי נוער אשר יהיו בקשר רציף עם בני הנוער, ברגע שלצעירים תהיה כתובת אליה יוכלו לפנות כל שעות היממה ואירועים שיספקו חיזוקים חיוביים, הם יוותרו על ההרגלים הלא טובים שלהם״.

נושא קרוב נוסף ללבו של צ׳שקין הוא הספורט. לדבריו, יש ברשותו תוכניות רבות לקידום הספורט בכרמיאל וכל מה שצריך הוא נכונות של העירייה ותוספת תקציבים. ״כספורטאי וכאיש מקצוע, לדעתי הצנועה קשה לבנות אימפריית ספורט מהמשרד… יש צורך בתקציבים ויש צורך בנכונות והבנה של העירייה לחשיבות החינוך הגופני והספורט לציבור. בענפים הפופולריים כמו כדורגל וכדורסל, כרמיאל נמצאת בשום מקום. מדוע יישובים בצפון יכולים להתגאות בקבוצות שלהם, כמו עכו וקריית שמונה בכדורגל, נהריה והגליל בכדורסל? כרמיאל לא פחות טובה מהן ואפילו יותר. אז למה לנו אין סיבה להתגאות? בנוסף, ישנם ענפים כמו טניס שולחן, היאבקות, אגרוף ואגרוף תאילנדי – ואני קורא ושומע לצערי כל הזמן על כך שאין תקציב של אלפי שקלים בודדים, כדי לממן השתתפות של ספורטאים בתחרויות בחו״ל״.

גם בתחום ביטחון התושבים מתכוון גיורא להתמקד. ״הציבור בכרמיאל סובל מהצקות והפרעות, בייחוד מצד תושבי חוץ מהסביבה הקרובה. אנחנו הפכנו להתנחלות במובן הזה שתושבי חוץ מתנחלים לנו במקום. אין לי שום בעיה עם אף אדם שמגיע לכרמיאל כדי לקנות, לעבוד ולצרוך שירותים, אבל יחד עם זה, מפריע לי שאנשים מגיעים לכאן בכוונה תחילה כדי להפריע להטריד ולהשתמש בכרמיאל ובכבישיה לסצינות של הסרט ׳מהיר ועצבני׳. אנחנו לא נאפשר זאת, נמגר את התופעה בשורה של צעדים שלא ננקטו עד היום וזה לא המקום והזמן לפרט״.

– אתה מועמד אנונימי ולא מוכר יחסית. בכנות, כיצד אתה רואה את סיכוייך בבחירות?

״בשיא הכנות? יש גורם אחד שיקבע את הסיכוי שלי – הציבור שמאס בסטטוס קוו. נפגשתי עם מאות של תושבים, התחלתי לקיים חוגי בית כבר בשנה שעברה. אני ניזון ממה שהציבור נותן לי. לא החלטתי להתמודד על דעת עצמי, אני שומע את רחשי הציבור והתושבים בעירנו ואני חושב שאני האדם המתאים לשינוי שהציבור רוצה. הימים והחודשים הקרובים יגידו״.

בימים אלה עוסק צ׳שקין בהרכבת הסיעה שבראשותו, אשר תיקרא ׳משנים כיוון׳. ״אני מקים את הרשימה וקובע את הרכבה ביחד עם אנשים נוספים, שמגיעים מתוך המעגל הקרוב של התומכים. מטרת העל שלי היא להחיות את העיר, להרגיש יום אחרי הבחירות, שעשיתי הכל בכדי שהציבור היקר בכרמיאל יתן בי אמון וירצה לראות אותי בתפקיד ראש העיר״, הוא מסכם.

מאמרים תחתון 3
מאמרים תחתון 2

כתבה מעניינת:

אדיר מילר בכרמיאל

״טירוף״ אדיר מילר בכרמיאל: הכרטיסים אזלו

בפעם הרביעית בתוך שנתיים, הכרטיסים למופע של הסטנד אפיסט המצליח בכרמיאל זוכים לביקוש גבוה במיוחד. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עליון + תחתון 3
עליון + תחתון 1
עליון + תחתון 2

Send this to a friend