מתן רבינוביץ תמונה טור פורטל זהר.נט
מתן רבינוביץ. צילום עצמי

אומץ כרגיל

שתפו

הנעה והשפעה כדרך חיים | הטור של מתן רבינוביץ׳

בשנים האחרונות, ניתן לראות עיסוק רב יותר בנושא ההתפתחות האישית ו"הסודות" להצלחה בחיים, הרבה מנטורים נכנסים לאט לאט לתודעה האינטרנטית  ומנסים לפרוץ את הגבולות של הקורא , בעזרת המון תוכן ערכי שנותן לקורא הזדמנות לשנות את חייו  או לפחות לנסות , לנסות להבין שלכל אחד מאתנו את היכולת להשיג ולהתפתח אם רק נתחיל להעז.

אני מאמין מעומק ליבי שלכל אחד מאתנו יש את היכולת עמוק בתוכנו לנצנץ למרחקים ולחיות את החיים שבאמת מגיעים לנו . הזמן הוא המשאב הכי יקר שיש לנו בידיים  השאלה היא , איך אנחנו משתמשים בו.

"השבח וההצלחה מגיע לאדם שנאבק להישאר בזירה , שפניו מכוסות באבק, יזע ודמעות. לאדם אשר חותר בתעוזה, ששוגה שוב ושוב . במקרה הטוברואה לבסוף ניצחון והצלחה גדולה . ובמקרה הרעאם נכשל , לפחות נכשל בעת שהעז בעוצמה".

להעזהכוונה לפעול באומץ  ללא פחד. אם תהיו אמיצים בחייכם אם תבחרו באומץ על פניי פחד , אתם תפלו , אתם תיכשלו , אתם תחוו שברון לב , אך התוצאה תהיה חותמת ענקית שלכם עם עצמכם ,זאת תהיה הצהרה והסכמה של  כל אחד עם עצמו , שעשיתי את המיטב ובחרתי באומץ על פני נחת . יש לנו הזדמנות אחת בחיינו לתת.  לתת הכל כדי לשנות ולהתפתח והכי חשוב לא להתחרט . ההבנה שיש לנו אפשרות זמנית לבחור . זאת ההבנה החשובה ביותר . עדיף להעז וליפול , מאשר בסופו של דבר לשאול את עצמנו , מה היה קורה אילו העזתי ? יש לנו בחירה , לחיות חיים יוצאי דופן . למצוא את האוורסט שלנו ,. להגשים את עצמנו . ולשפר את הסביבה שלנו , לחיות בשיא ההצלחה.

בשנת 2008 , בחור סנגלי ממוצע בשם נדיר דנדון  טיפס והגיע לפסגת הר האוורסט . רק כדי להרשים ולהשיג את הבחורה אשר בה הוא התאהב . לבסוף הוא התחתן אתה והפך לסנסציה תקשורתית . הכל התחיל מבחירה באומץ , הוא נכנס לזירה . הוא ידע מה בדיוק הוא רצה להשיג והוא הצליח , בענק .

זאת רק דוגמא אחת מבין מאות ואלפי הצלחות של אנשים מן המניין שנכנסו לזירה ובחרו באומץ , בחרו לפעול . במקום להיתקע במקום  הם החליטו לקחת את עצמם בידיים ולהתחיל מחדש תוך ההבנה שאין להם מה להפסיד , אלא אולי רק להרוויח .

לסיכום , אני מבקש מכם  לשקול להפוך את האומץ להרגל , להתחיל להעז , להתחיל לגדול ולהתפתח , ללמוד להשיג וללמוד לקבל , לקחת אחריות , ולהבין עד כמה רחוק כל אחד מאיתנו יכול להגיע , כל אלו מתחילים מההבנה שהפחד לא  צריך לשתק אותנו. אלא להניע אותנו לפגוש ולהתמודד עם קצה גבול היכולת שלנו . אל תשאלו את עצמכם מה היה קורה אילו ?

תתחילו להעז , ותזכרו שיש לנו את הזכות לחיות חיים מיוחדים .

"מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד" – תעשו את הצעד הזה בשבילכם , תעשו אותו בשביל הסביבה שלכם , תעשו אותו כדי להבין מי אתם באמת . תעשו אותו ותוכיחו לעצמכם שהכל עניין של בחירה .

ותגיעו כל כך רחוק , שאתם אולי כרגע אפילו לא מאמינים .

תודה על הזמן שלכם, מתן.

 

כתבה מעניינת:

דר לייטמן צילום טים נוקס

אוהבים לקטר, אבל מרוצים: איך באמת למדוד אושר?

שתפומאת הרב ד"ר מיכאל לייטמן שימו אותנו בבידודים וסגרים, תאיימו עלינו ברקטות וטילים, ואנחנו רק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.