עו״ד רונן לפיד. צילום ארכיון

אופס… כרתנו בטעות את הלבלב

שתפו

תושבת כרמיאל הגישה תביעת ענק נגד ביה”ח כרמל בחיפה בגין רשלנות רפואית חמורה לכאורה בטענה: בעקבות ניתוח שבו הוצא מגופי חלק בריא לחלוטין, הפכתי מאישה בריאה לאדם חולה התלוי בזולת

מאת גיל דובריש

לבית המשפט בקריות הוגשה תביעת ענק בסך מיליוני שקלים על-ידי תושבת כרמיאל, בשנות השישים לחייה, נגד ביה״ח כרמל בחיפה בשל רשלנות רפואית חמורה לכאורה, בעקבות ביצוע ביופסיית כבד. לטענתה, כתוצאה מכשלון חמור נכרתו חלקים מהלבלב וכן נגרם נזק בלתי הפיך לבריאותה.

באי-כוחה של התובעת, עו״ד רונן לפיד מכרמיאל ועו״ד מירב אשל, טוענים בכתב התביעה כי הפרוצדורה הניתוחית היתה מיותרת, הניתוח בוצע ברשלנות וזאת כאשר הוצא מגופה חלק שונה שאינו נראה מבחינת רקמתו ואף לא גודלו לביופסיה לפרוסקופית מהכבד כפי שתוכנן. התובעת הפכה מאישה בריאה לחלוטין לאשה חולה התלויה בעזרת הזולת ואינה מסוגלת לדאוג לעצמה.

לדברי עורכי הדין, “כלל לא בוצעה הביופסיה הנדרשת וכל שנעשה הוא סגירת החתך וסיום הניתוח. החומר שהוצא מהתובעת במהלך הניתוח, וכפי שנודע למנתח בעוד החולה עודנה רדומה על שולחן הניתוחים, הינו רקמת הלבלב, השונה בגודלו ובמרקמו מרקמתה של קשרית הלימפה. זאת ועוד, איש מהצוות המטפל כלל לא טרח לעדכן את התובעת כבר בסיום הניתוח כי לא בוצעה הביופסיה כמתוכנן, אלא נכרתה בטעות חתיכה מהלבלב״.

התובעת שהתקבלה לבית החולים כרמל לצורך ביצוע ביופסיה, אשפוז קצר שלרוב מסתיים כעבור יום, אושפזה למשך 7 ימים, כשבמהלכו הורע מצבה ונגרמו לה נזקים בלתי הפיכים שכלל לא היו קיימים עד לאשפוזה, כך נטען בתביעה. עם שחרורה מבית החולים החלה התובעת לסבול מכאבים באיזור הנקז, לפיכך הוחלט על ביצוע ניתוח חוזר הכולל פתיחה של הבטן וניקוז ההפרשה. בתום 20 ימי אשפוז נוספים שוחררה התובעת עם נקז למשך 3 שבועות. עורכי הדין מציינים כי “המטרה לשמה הוכנסה התובעת מלכתחילה היתה ביופסיה של קשרי לימפה מהכבד – היתה שונה לחלוטין מכפי שארע בפועל עת “זכתה” בשני ניתוחים וב-27 ימי אשפוז מיותרים לחלוטין”.

על-פי הכתוב בכתב התביעה, רק במהלך ביקור רופאים באשפוז השני, נאמר לאשה כדרך אגב, כי נכרתה בטעות חתיכה מהלבלב.

מאז שחרורה מבית החולים המטופלת ירדה 10 ק״ג ממשקלה בתקופה קצרה, והיא סובלת מכאבי בטן, פנקראטיטיס, קושי ביציאות, הפרעות חרדה וקשיי שינה. היא נמצאת במעקב רופא משפחה בקופת חולים ומטופלת בתרופות ובכלכלת דיאטה. כמו כן, מאז הניתוח סובלת התובעת מנדודי שינה, אובדן הנאות חיים, עייפות ואובדן ביטחון עצמי.

לטענת עו״ד לפיד, ״נזקיה החמורים של התובעת נגרמו בשל העובדה כי הטיפול הרפואי אשר ניתן לה היה רשלני, כושל, רצוף טעויות, לא מקובל על פי הקריטריונים הרפואיים המקובלים וההתוויות הקיימות למעקב רפואי בכלל ולאור תלונותיה של התובעת בפרט, ובניגוד לכל הסביר והמקובל בנסיבות אלה״.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של אחד מבכירי המנתחים בישראל, פרופ’ שלמה ללצוק, אשר כתב בחוות הדעת הרפואית כי בשל התרשלות הנתבעים, נגרם לתובעת נזק בלתי הפיך, והיא הפכה מאדם בריא לחולה סכרתית הנזקקת לתרופות לאיזון, הדבקויות ותמט ריאתי, נמנעות ממנה רבות מפעילויות והנאות החיים, תוך פגיעה ממשית בתפקודה היומיומי. מצבה של התובעת גורם לה לכשל בתפקודה הכללי, הן בשל מצבה הרפואי והן עקב החרדות, התסכול, והמצב הנפשי אליו נקלעה.

מבית החולים כרמל נמסר בתגובה לזהר הצפון: ״בית החולים כרמל שם בראש מעייניו את הדאגה והטיפול המיטבי לחולים ולמטופלים. התביעה טרם הגיע לידי בית החולים. לכשתגיע היא תיבדק במלוא כובד הראש והרצינות״.

כתבה מעניינת:

ירי לילי על סוכנות רכב כרמיאל צילום מתוך מצלמת האבטחה. פורסם לראשונה ע"י חדשות בזמן - בטלגרם

מלחמת פרוטקשן בכרמיאל? אלמונים ירו על סוכנויות רכב

שתפוצפו: חשוד מבצע ירי בנשק אוטומטי באזור התעשייה בעיר, נזק נגרם למבנה ולרכבים הסרטון פורסם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.