בית / חדשות / חדשות כרמיאל / אחד מכל חמישה כרמיאלים נוהג או נוסע ללא חגורת בטיחות

אחד מכל חמישה כרמיאלים נוהג או נוסע ללא חגורת בטיחות

שתפו

מתנדבי מועדון עמותת אור ירוק בכרמיאל ערכו לאחרונה תצפית בעיר

 

במטרה לאמוד את שיעור חגירת חגורות הבטיחות של התושבים.
התצפית נערכה בתחנת הדלק “דלק” באזור התעשייה וברחוב נשיאי ישראל, במסגרת פעילות מקיפה של עמותת אור ירוק בלמעלה מ-60 יישובים בכל רחבי הארץ. הסקירה כללה תצפית על 50 כלי רכב, בהם 67 נוסעים (כולל הנהגים). 14 מתוכם היו ללא חגורת בטיחות, שהם 21% מכלל הנוסעים ברכבים הנבדקים ,אחד מכל חמישה.

מידי שנה נהרגים כ-45 בני אדם וכ-700 בני אדם נפגעים בתאונות דרכים לאחר שלא חגרו חגורת בטיחות. הבעיה העיקרית באי חגירת חגורות בטיחות היא במושבים האחוריים של הרכבים. למרות שכבר בשנות ה-90 חוקק חוק המחייב חגירת חגורות בטיחות גם במושבים האחוריים, רבים עדיין אינם עושים זאת.

כאשר נוסע אינו חגור בחגורת בטיחות, בעת תאונה הוא ייזרק קדימה בכוח הגדול פי 30-60 ממשקלו, ובמהירות בה נסע הרכב בעת התאונה – תוך סיכון שאר היושבים ברכב. במקרים רבים, התוצאה של סיטואציה כזו היא קטלנית. מחקרים רבים הוכיחו את יעילותן של חגורות הבטיחות בעת התרחשות תאונת דרכים, וחגירתן הינה מרכיב חיוני בהצלת חיים והפחתת נזקים לנוסעים.
עמותת “אור ירוק”: “על משטרת ישראל להגביר את האכיפה כנגד נהגים שנוהגים ומסיעים נוסעים ללא חגורות בטיחות. במקביל, יש להגביר את המודעות לחשיבותה של חגורת הבטיחות, במיוחד בקרב ילדים וצעירים ובחברה הערבית. חגורת בטיחות מצילה חיים גם במושב האחורי”.

אחד מכל חמישה כרמיאלים נוהג או נוסע ללא חגורת בטיחות
אחד מכל חמישה כרמיאלים נוהג או נוסע ללא חגורת בטיחות

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

כמעט מחצית מבני הנוער בכרמיאל מודים: נהגנו ללא רישיון

שתפומחקר חדש ומקיף של עמותת אור ירוק בקרב 322 תלמידי י״א בעיר חושף: 46% הודו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.