בית / משפחה פלוס / בריאות וכושר / אחרי החגים – לפני הבחירות
אישה שלווה יוגה אילוסטרציה צילום: Pixabay
צילום אילוסטרציה: Pixabay

אחרי החגים – לפני הבחירות

חוה זהבי שבוי משקל טור בריאות 2018חוה זהבי, מנטורית לאכילה רגשית ומנחת קבוצות הרזיה

טלפון 050-694-8500, מייל: amberg972@hotmail.com

 

אז תודה לאל, החגים כבר מאחורינו, ורבים מאיתנו התחילו את השבוע הראשון כהלך הרוחות בארץ בהשראת הבחירות (המתקרבות אלינו בסוף החודש) עם נאומים חוצבי לבבות, על כך שנסחפנו במהלך החגים ואנו מלאי חרטות והבטחות חוזרות ונשנות להתאפס לקחת את עצמנו בידיים, להתחיל דיאטה ולרדת את הקילוגרמים שהתווספו אלינו במהלך הזמן הזה.

בקיצור כמו שאמרו חכמינו ז"ל "דיבורים כמו חול ואין מה לאכול" (למרות שבמקרה שלנו יש מה לאכול ובגדול). הגיע הזמן לקחת נשימה עמוקה, לעצור את הטירוף ולהפסיק את מחול השדים הזה. הלקאה עצמית לא תעזור במקרה הזה, נהפוך הוא, זה רק יגביר בנו את תחושת התסכול והכעסים וישלח אותנו שוב אל המקרר.

אנחנו חייבים להבין כי שינוי לא מתחיל מסיסמאות, הוא מתחיל מעשייה, ההבטחות וההצהרות שלנו לא יעמדו במבחן המציאות אם לא נגבה אותן בפעולות, בדיוק כמו כל דבר אחר שאנחנו מתכננים בחיים אם אנחנו רוצים דירה / רכב / טיול לחו״ל, נדאג לחסוך לשם כך. אם נחפש זוגיות נדאג להצטרף למקומות והאתרים שעוסקים בכך, אם אנחנו מתכוננים להמשיך בלימודים אקדמאים נדאג ללמוד ולהשקיע בפסיכומטרי, כי כשאנו לא מתכננים אנו למעשה מתכננים להיכשל.

אימא שלי צדקה כשאמרה שיום טוב רואים מהבוקר, אם לא נכין בבוקר את האוכל שניקח איתנו לעבודה, או לא נכין את הסלט, הדגים העוף או כל אוכל בריא שיחכה לנו במקרר כשנחזור הביתה מורעבים לאחר יום עבודה, שום סיסמה לא תעזור לנו לצלוח את היום הזה כשהבטן שלנו תקרקר ותשמיע זעקות שוד ושבר של קיפוח.

תזכרו שחוסר תוכנית מוגדרת להצלחה היא תוכנית מוגדרת לכישלון. ואסור לשכוח שהצלחה גוררת הצלחה. ניל אמסטרונג אמר כשדרך על הירח בפעם הראשונה: "צעד קטן לאדם, צעד ענק לאנושות" אז תזכרו חברים יקרים, כל פעולה קטנה שנעשה תהיה צעד קטן למשקל אבל צעד ענק לשינוי שיחול בנו.

לכתבות נוספות בנושא בריאות ליחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

שיזוף חוף ים בגד ים אילוסטרציה Pixabay

הקיץ כאן: כל מה שחשוב לכם לדעת על חשיפה לשמש ופתרונות הגנה

קבלו כמה טיפים ועצות בכל הקשור להגנה מפני החשיפה לשמש. למה זה חשוב ואיך אפשר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable