בית חולים שיקומי שלב א הדמייה משרד אדריכלים KKE
שלב א׳ בפרויקט במרכז הרפואי. הדמייה משרד אדריכלים KKE

אחרי יותר מ-20 שנה: השלב הראשון להקמת מרכז רפואי בכרמיאל יוצא לדרך

שתפו

המתחם יוקם בכניסה המערבית לכרמיאל ויכלול בשלב הראשון 350 מיטות שיקום, חדרי מיון ואשפוז, מעבדות ועוד. הבניה מתוכננת להתחיל בעוד כ-3 שנים

מערכת פורטל זהר.נט

אחרי יותר מ-20 שנים, תועבר התוכנית להקמת המרכז הרפואי החדש בכרמיאל ולשימושים נוספים להפקדה.

עפ"י התכנית שהוכנה בשיתוף עם משרד הבריאות, רשות מקרקעי ישראל ועיריית כרמיאל המרכז הרפואי ימוקם בכניסה המערבית של העיר, הגובלת ברחובות דרור ורח' קק"ל, סמוך לכביש 85. השטח שיוקצה לצורך הבניה – 172,500 מ"ר.

בית החולים השיקומי יכלול בשלב א׳ 350 מיטות שיקום, חדרי מיון, חדרי אישפוז, שירותי רפואה, מעבדות, מכוני מחקר ופונקציות נלוות ושירותים נוספים, כגון: בריכה טיפולית, מלונית, מעונות סגל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בשלב ב' יתווספו 100 מיטות שיקום ועוד 450 מיטות בשלב ג' עבור חדר מיון קדמי, מרפאות חוץ ו-2-3 חדרי ניתוח. .

בית החולים המתוכנן ישרת את כל אזור מרכז הגליל והוא חלק מהתכנית האסטרטגית של משרד הבריאות.

התוכנית מקצה שטחי בניה נוספים עתידיים בחלק המערבי לשירותים רפואיים עתידיים בהיקף של 108,000 מ"ר נוספים המיועדים לחדרי אשפוז כללי ומחלקות כלליות של בית חולים. בנוסף לכך, התכנית מגדירה זכויות בניה, יעודי קרקע והנחיות בינוי למתחם על ידי קביעת תכסית, נפחי בניה, אופן העמדת המבנים והשתלבותם בסביבה הטבעית תוך שמירה על המדרונות הטבעיים של הגבעה וקביעת הוראות נופיות.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי: ״המרכז הרפואי תוכנן להיות שיקומי ואמור כעת עפ"י התכנון לשנות את ייעודו בהמשך למרכז רפואי כללי. התכנית שאושרה מהווה מסגרת תכנונית להקמת בית חולים שיקומי ושירותים רפואיים נוספים שיבנו באופן הדרגתי. לאחר אישורה של הועדה המחוזית והכנת הפרוגרמה הסופית יוצא מכרז לבינוי והפעלה של המרכז הרפואי״.

עוד ציין קונינסקי כי הוא מקווה שתוך 3 שנים יחלו עבודות ההקמה לבית החולים אשר יספק מאות מקומות תעסוקה לתושבי כרמיאל. ראש העיר ציין כי מזה כשנה וחצי הוא נמצא בדיאלוג ובדיקת היתכנות לשיתופי פעולה עם בית החולים גליל מערבי ובית החולים הפרטי אסותא אשר מעוניינים מאד להיות שותפים בפרוייקט.

שלב ג׳ בפרויקט המרכז הרפואי. הדמייה משרד אדריכלים KKE
שלב ג׳ בפרויקט המרכז הרפואי. הדמייה משרד אדריכלים KKE

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.