בית / Uncategorized / איזה כיף להיות שוב סבתא מאיה
גן ילדים. צילום אילוסטרציה

איזה כיף להיות שוב סבתא מאיה

 לא, לא נולד לי עדיין עוד נכד, אבל בבת אחת הפכתי לסבתא של עוד 8 ילדים. הצטרפתי לפרויקט של סבתא בגן ואת האהבה שקיבלתי שם מכל הילדים הקטנים, פשוט אי אפשר לתאר במילים.

בחרתי לי גן אהוב במיוחד. הגן שבו גדלו הילדים שלי, לפני יותר מ-30 שנים. הגן כאילו לא השתנה, בכל אותן שנים. אותם צעדים קטנים, אותה השובבות והכאב והבכי והצחוק. ואני שם בגן כדי ללמד כל ילד וילד את מה שלימדתי את רזי וענבר שכל אחד ואחד מהם הוא יפה, חכם, אהוב ומצליח.

הכוכב הראשון שמיד הסכים לקבל אותי היה שביט. ילד קטן וסקרן שמאוד נהנה לשמוע עוד ועוד סיפורים. הוא עוד יותר נהנה מזה שהקראתי רק לו. הילדים האחרים היו עסוקים בשלהם ושעה קלה נהנינו יחד, אני והוא. רצינו לשבת עוד מעט קט, אבל יש סדר יום: אוכל, כמה דקות של ריכוז והכנת החלה ואז כבר כולם רצו להם החוצה אל החצר. הוא הזמין אותי לבוא איתו, אבל אז גילו אותי גם כל שאר הילדים. והכוכב שלי כלכך נהנה להראות לי בחצר כל פינה ופינה . הוא רץ בשמחה להביא לי עוגת חול טעימה ומשך אחריו עוד ילדים שגם הם שמחו שאכלתי מהעוגות שלהם. אפילו הילדה שנראתה לי כלכך מכונסת בתוך עצמה, התקרבה אטאט וחייכה כששמחתי לראות איך היא גולשת במגלשה. ואז היא רצתה להראות לי את כל מה שהיא כבר יודעת לעשות. והיה שם ילדון מתוק שהתעסק עם מסוק ולא נתן אותו לאף אחד וכשהעליתי אותו מעלה מעלה, עם היד הטיפה יותר גדולה שלי, הוא פשוט שמח. ואז הגיע לחצר חתול ובמקום לברוח ממנו, כי הוא מסוכן ויש לו ציפורניים שיכולות לשרוט, הראיתי להם כמה שהוא חכם. הוא פחד מהילדים הגדולים שבחצר הגן ורץ מהר אל העץ וטיפס עליו במהירות עם הציפורניים החדות שלו ורק חיכה שהגדולים האלה שוב יכנסו לגן, כדי שהוא יוכל לרדת שוב מהעץ בבטחה. כשנכנסנו לגן הבטחתי לילד אחר שאשב לידו בקבלת השבת. ושביט קיבל את זה באהבה ואמר: המקום שלי הוא בדיוק ממול. כמה דקות של קבלת השבת. הגיע הזמן להיפרד. עד לשבוע הבא.

תודה לציפי שהעלתה את הרעיון ולשביט שעזר לי להתקרב אל כל חבורת הילדים המתוקים. כבר מצפה למה שיביא איתו השבוע הבא.

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable