איך השפיעה הפסקת האש
איך השפיעה הפסקת האש על כמויות האלכוהול של הנוער. צילום ארכיון אלכס הובר

איך השפיעה הפסקת האש על כמויות האלכוהול של בני הנוער בסופ”ש?

שתפו

ביום שישי האחרון נרשמו 109 מקרים של שפיכת אלכוהול, פי שתיים מהממוצע. מ”מ ראש העיר רינה גרינברג: יחסית לשנים קודמות מצבנו טוב. מנהל תוכנית עיר ללא אלימות מיכאל גינקר: הערכנו שאנשים ירצו לפרוק את תחושות המתח והתסכול מהמצב

מה הקשר בין הפסקת האש שהוכרזה בעזה והפסקת הלחימה שם, לבין הרגלי השתייה של בני הנוער בכרמיאל? מסתבר שיש קשר הדוק מאוד. ביום שישי האחרון נרשם שיא של מקרי שפיכת אלכוהול, 109 במספר, פי שתיים מהממוצע בימי שישי בתקופת הקיץ.
בתקופה שבה נערך המבצע בעזה, בייחוד לאחר הכניסה הקרקעית של החיילים, עמד ממוצע שפיכות האלכוהול בימי שישי על 40 עד 60 אירועים בלילה. בעקבות ההודעות על הפסקת האש ויציאת חיילי צה”ל מעזה והשיפור במורל הלאומי, הבינו בשיטור העירוני כי קיים סיכוי רב שחלק גדול מבני הנוער יחפשו דרכים לפרוק את המתח המצטבר ותיגברו את הכוחות בהתאם עם 7 צוותים של שיטור עירוני ותכנית עיר ללא אלימות, במקום 5 הצוותים שפועלים בדרך-כלל.
הניידות ביצעו סיורים בכל רחבי העיר, בעיקר באזור המדרחוב, פארק הרקפות, המרכז המסחרי וסמוך לביה”ס אורט פסגות בשכונה המערבית וכן במקומות נוספים. כאמור, נרשמו 109 מקרים של שפיכת אלכוהול.
מ”מ ראש העיר רינה גרינברג מספרת: “אנחנו בחודש אוגוסט, ותודה לאל, יחסית לעומת שנים קודמות, המצב טוב יותר. יכול להיות שאם תשאל את בני הנוער, הם יגידו שאנחנו נוקשים, מגרשים אותם מכל מקום, שופכים להם את השתיה ולא נותנים להם לחיות. צריך להבין שזו מכה קשה עבורם – הם יושבים בחוץ עם האלכוהול שרכשו מראש ותיכננו איך ואיפה להיפגש, ואז מגיע השיטור או צוות עיר ללא אלימות ושופך את השתיה. זו אכזבה רבה, לראות את כל מה שהשקיעו בו כסף ומחשבה יורד לטמיון. נמשיך לשלוח כוחות מתוגברים בסופי השבוע עד סוף הקיץ, כדי לאכוף את חוק איסור שתיית האלכוהול לקטינים ואיסור השתייה במקומות ציבוריים”.
“הייתה נוכחות גדולה מאוד של בני נוער בחוץ”, מספר מיכאל גינקר, מנהל תוכנית עיר ללא אלימות. “לפני סוף השבוע ביצענו הערכת מצב שבה הערכנו כי תהיה השפעה להפסקת האש וכי אנשים ירצו לפרוק את תחושות המתח והתסכול מהמצב.  התברר כי הערכתנו הייתה נכונה. למרות שפארק המשפחה הופעל בשעות הלילה וצעירים רבים פקדו את המקום, עדיין נרשם שיא של פעילות בנושא אכיפת האלכוהול”.

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *