מאוורר תקרה. צילום אילוסטרציה
מאוורר תקרה. צילום אילוסטרציה

איך לבחור מאוורר תקרה לחדר שינה?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

מאוורר תקרה לחדר שינה הינו חסכוני, זול יחסית, צורך מעט חשמל ולא רק מאוורר ומרענן – אלא גם מהווה פריט עיצובי ודקורטיבי. מה הם היתרונות של מאורר התקרה? מה עלויות מאוורר התקרה בהשוואה למזגן ומה צריך לדעת לפני שמתקינים את מאוורר התקרה?

יתרונות מאוורר התקרה

תוחלת חיים: למאווררי התקרה יש תוחלת חיים גבוהה ויכולים להחזיק שנים רבות. מאווררי התקרה אינם מתלכלכים, מטפטפים, נופלים, נשברים ונדיר למדי שנדרשים תיקונים או תחזוקה מיוחדת, בשונה ממזגן שיש לו פוטנציאל גבוה יותר לתקלות.

דוחה יתושים: מאוורר התקרה ירחיק מכם יתושים, זבובים ומעופפים כאלו או אחרים שיעירו אתכם באמצע השינה, יעקצו אתכם או ידגדגו אתכם במהלך השינה. כלומר, מאוורר תקרה לחדר שינה ימנע מכם להתעורר באמצע הלילה, יחסכו מכם הפרעות שינה וכתוצאה מכך איכות חייכם תשתפר ותרגישו פחות עייפים במהלך היום.

איכות השינה: מאוורר תקרה

אוורור: מאוורר תקרה מאוורר באופן שווה ומאוזן את כל חלקי החדר. זאת בשונה ממאווררים אחרים שיש צורך כל פעם לקום, למקם אותם ולשנות את הזווית שלהם בהתאם בכל פעם מחדש.

עוצמה: מאוורר התקרה מאפשר אוורור במספר עוצמות שונות, בהתאם לצורך האישי

חסכוני: מאוורר תקרה לחדר שינה הינו חסכוני יותר ואקולוגי יותר משמעותית באופן ניכר מאלטרנטיבות אחרות, בפרט ממזגנים שצריכת החשמל שלהם נחשבת גדולה למדי. כלומר, הפעלת מזגן על טמפרטורה ממוצעת של כ – 25 מעלות תעלה כ-2.7 ש"ח לשעה, ועל טמפרטורה ממוצעת של כ –  16 מעלות תעלה כ – 4.25 ש"ח לשעה. לשם השוואה, הפעלת מאוורר תקרה לשעה עולה כ – 10 אגורות בלבד! במילים אחרות, הפעלה של כ – 10 שעות ביום של מזגן עולה בממוצע כ – 27-42 ש"ח ליום (בהתאם לטמפרטורת המזגן), בעוד הפעלה של כ – 10 שעות ביום של מאוורר תקרה לחדר שינה עולה בממוצע כשקל אחד בלבד. אם כי חשוב לציין שזה מחיר ממוצע, וזה עלול להשתנות אם המזגן חסכוני יותר. אך בממוצע מאוורר חסכוני הרבה יותר בהשוואה למזגן.

עלויות: מאווררי תקרה לחדר שינה הינם זולים יותר ממזגנים ועלות ההתקנה שלהם נמוכה יותר בהשוואה לאלטרנטיבות אחרות. לא בהכרח נדרש איש מקצוע להתקנת מאוורר, אם כי מוטב להיעזר באיש מקצוע לשם כך על מנת להימנע מטעויות התקנה ובעיות פוטנציאליות. מאוורר תקרה לחדר שינה עולה בממוצע כ – 700-1400 ש"ח בממוצע ועלות התקנתו עולה בממוצע כ – 200-350 ש"ח. מחירו של מזגן מתחיל מ1,200 ש"ח ומעלה ועלות התקנתו עולה בממוצע כ – 650-1300 ש"ח.

איך לבחור מאוורר לחדר שינה?

התאמה לגודל החדר: יש להתאים את גודל המאוורר בהתאם לגודל החדר. אם המאוורר גדול מדי לחדר, הוא יגרום למערבולות רוח וליותר מדי רוח. אם המאוורר קטן מדי לחדר, הוא לא יאוורר את החדר בצורה מספקת.

גובה ותקרה: יש להשאיר 20-45 ס"מ בין המאוורר לתקרה בממוצע, משתנה מדגם לדגם.
המרחק בין מאוורר התקרה לרצפה חייב להיות כ – 2.3 עד 2.6 מטרים בממוצע. אם גובה התקרה הינה מעל 3.5 מטר, יש להתשמש במוט הארכה. אין לתלות את המאוורר על תקרת בלוקים או גבס, אלא אם כן בוצעו חיזוקים רלוונטיים.

מיקום: מומלץ למקם את המאוורר במרכז החדר, אם כי אפשרי גם ליד מעל המיטה בהתאם לצורך.

בחירת צבע והתאמת המאוורר לחדר: יש להתאים את צבע המאוורר התקרה לחדר השינה. מומלץ להתייאש עם איש מקצוע לשם כך.

אחריות: מומלץ לקנות מאוורר תקרה עם אחריות לתקופה של כעשר שנים לכל הפחות.

 

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

שטיחים מודרנים צילום להמחשה

שטיחים מודרנים לעיצוב הבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט עיצוב הבית שלכם לא צריך להיות משעמם, והרי שאם רק תבחרו לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.