רישוי עסקים ראשון לציון צילום יח״צ לינק פאוור
צילום יח״צ: לינק פאוור

איך מתנהל תהליך רישוי עסקים ראשון לציון?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

החוק מחייב חלק נכבד מהעסקים בישראל לקבל רישיון לפני שהם מתחילים לפעול. בין המטרות של החוק – חוק רישוי עסקים, שנחקק כבר ב-1968 ומאז כמובן עודכן כמה וכמה פעמים – ניתן לציין את השמירה על הסביבה, את הבטחת בריאות הציבור, את הדאגה לבטיחותם של בני האדם שנמצאים בתוך העסק ובסביבתו ועוד. על-מנת לוודא שהעסק לא יזיק לציבור ולסביבה נבחנות התוכניות שלו בקפידה ע"י גופים שונים – וזוהי המהות של הליך רישוי עסקים בראשון לציון. לכל מי שרוצה לפתוח עסק חדש מומלץ להבין כיצד מתנהל התהליך, וכך להיערך אליו ביעילות.

שלב ראשון: בדיקה האם העסק חייב רישיון?

ראשית חשוב להבין כי מבחינת חוק רישוי עסקים ראשון לציון, כמו כל עיר כמובן, הינה מקום מתאים לעסקים רבים מכל הסוגים – ורק חלקם מחויב בניהול ההליך לקבלת הרישיון. רשימת העסקים שחייבים ברישיון מפורטת בצו רישוי עסקים. כך למשל חנות ששטח המכירה שלה הוא עד 800 מ"ר עשויה להיות פטורה מחובה זו. ניתן גם לפנות אל האגף לרישוי וקידום עסקים בעיריית ראשון לציון ולקבל מאנשי אגף זה תשובה מוסמכת.

שלב שני: קבלת מידע מקדמי

השלב השני בהליך רישוי עסקים ראשון לציון הוא קבלת מידע מקדמי. זהו לא שלב חובה וניתן באופן עקרוני לדלג הישר לשלב השלישי, אבל קבלת מידע מקדמי מונעת טעויות שבעלי עסקים לא מנוסים עלולים לשלם עליהן ביוקר.

הכוונה במידע מקדמי היא ברשימת הדרישות והתנאים שמציבים כל גורמי הרישוי הרלוונטיים מבחינת העסק. גורמים אלה יכולים להיות משרד הבריאות, משרד הכלכלה, המשרד להגנת הסביבה, משטרת ישראל, מכבי אש וגם עיריית ראשון לציון עצמה. המידע המקדמי מסייע לגבש תוכניות שעומדות בכל התנאים הרלוונטיים.

שלב שלישי: עריכת התוכניות והגשתן ביחד עם הבקשה

השלב הבא של הליך רישוי עסקים בראשון לציון הוא הגשת בקשה מסודרת. הבקשה מוגשת לאגף הרישוי וקידום העסקים ומצורפים אליה כל המסמכים הרלוונטיים ובפרט תוכניות העסק. ניתן להגיש את הבקשה גם אונליין. אנשי אגף הרישוי מעבירים את כל התוכניות והמסמכים לכל גורמי הרישוי וממתינים לתשובתם.

שלב רביעי: ביקורת

במסגרת הליך רישוי עסקים ראשון לציון ייתכן גם ביקור בבית העסק של נציגי גורמי הרישוי השונים, וזאת על-מנת לוודא התאמה מלאה בין התוכניות לבין המצב בפועל. לאחר מכן הם יאשרו או ידחו את הבקשה לרישיון עסק, ועוד תשובה אפשרית היא רישיון על תנאי (כשהתנאי הוא תיקון ליקויים מסוימים).

האם מבחינת רישוי עסקים ראשון לציון נחשבת לעיר ידידותית ליזמים?

חשוב להדגיש כי מבחינת חוק רישוי עסקים ראשון לציון זהה לחלוטין לכל ישוב אחר – כלומר, הדרישות של המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, משטרת ישראל ושאר גורמי הרישוי מבעלי העסקים הן אחידות. יחד עם זאת יש חשיבות גם לאופן שבו מתנהל אגף רישוי עסקים בכל רשות מקומית, וזה של ראשון לציון נחשב ליעיל במיוחד. בכל מקרה מומלץ לבצע הליך רישוי עסקים בראשון לציון בעזרת מומחים בתחום, וכך להבטיח תשובה חיובית בזמן קצר ככל האפשר.

 

(תוכן מקודם)

***LinkPower.co.il

כתבה מעניינת:

עסקים איור. צילום: פוש דיגיטל

5 עצות שיעזרו להעמיד עסק חדש על הרגליים

שתפומערכת פורטל זהר.נט התקופה המאתגרת ביותר בניהול עסק זו התקופה של ההתבססות הראשונית. ברגע שעסק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.