בית / חדשות / כלכלה ופיננסים / איך עוברים מנכס “למכירה” לנכס “נמכר”
דפנה גיל

איך עוברים מנכס “למכירה” לנכס “נמכר”

שתפו

אם אתם בתהליך מכירה של הבית שלכם או חושבים לצאת למכירה בזמן הקרוב, כדאי לכם להמשיך ולקרוא עד הסוף…

רוב המוכרים שמתמחרים את הבית שלהם לבד עושים זאת באחת מהדרכים הבאות:
– על פי הסכום הדרוש להם על מנת לרכוש את הבית הבא.
– על פי המחיר שהשכן מכר בתוספת ההשקעה שלהם בשיפוצים.
– על פי המחיר ביד 2 בתוספת מספר אחוזים כדי שיהיה על מה להתמקח.
– על פי מה שמרגיש להם נכון…

אם כן, למה בעצם לא לצאת למכירה במחיר כמה שיותר גבוה על מנת להשיג במשא ומתן את המחיר הטוב ביותר על הנכס? כמעט כולנו גדלנו על התפיסה לפיה יש לתמחר את הנכס במחיר שיווק גבוה על מנת להשאיר פתח למשא ומתן, אולם עלינו לזכור עובדה אחת: המטרה היחידה של מחיר השיווק היא לגרום לקונים להגיע לנכס ועל כן על מחיר השיווק להיות אטרקטיבי, ראלי וליצור עניין, וכך גם למקסם את מחיר העסקה באמצעות תחרות על הנכס בין הקונים. מחיר גבוה “מסלק” את הקונים הרציניים לנכסים אחרים באזור, פוגע בפוטנציאל התחרות על הנכס שלכם ואף מסכן ב”שריפת הנכס” שכן אובדן המומנטום של חודש החשיפה הראשון הנו קריטי.
זכרו, המנצח הוא מי שמגיע למחיר מכירה גבוה יותר, לא למחיר שיווק גבוה יותר. אל תתרשמו ממחירי השיווק המופקעים של השכנים.. גם האינטרנט סופג הכל… דאגו שהמחיר שלכם ישיג את המטרה שלו ושהטלפונים יצלצלו…
תמחרו נכון את הנכס!! למעשה לא קיים מחירון דירות מדויק כפי שקיים מחירון רכב אך עם זאת יש מחיר שוק ואת המחיר הזה קובעים מספר קריטריונים:
– מחירי המכירה האמתי של דירות דומות כפי שדווחו לרשות המיסים.
– התחרות בשוק – דירות דומות שמוצעות כרגע למכירה.
– מצב הדירה, קומה, גיל, מצב הבניין וכדומה.
– תנאי הפינוי והתשלומים.
בקביעת מחיר לשיווק יש לנקוט בכלל “מקום טוב באמצע” – כלומר יש לאפיין את מחירי השיווק של נכסים דומים באזורנו ולתמחר את הנכס במקום טוב באמצע, בסמוך למחיר השיווק הממוצע באזור, עם נטייה קלה למעלה. כדי להגיע אל קו הגמר עם מחיר מכירה מקסימלי. עלינו לגרום לטלפון לצלצל הרבה ולקונים פוטנציאליים רבים להגיע לנכס וליהנות מתחרות אמיתית בדרך לרכישה.

הצגת הנכס במחיר הנכון תקדם משמעותית את מכירת הנכס, תקצר את זמן השהייה בשוק, תגדיל את כמות הקונים הפוטנציאלים ותהווה יתרון תחרותי על פני הנכסים האחרים המוצגים באותו זמן.

לסיכום נזכור – מכירת בית הינה אחד התהליכים המרכזיים והמשמעותיים שכל אחד מאתנו עובר במהלך חייו. טעויות יכולות לגבות מחיר גבוה, והטעות הנפוצה והמסוכנת מכל הינה תמחור שגוי של הנכס.

מומלץ להזמין ללא התחייבות יועץ נדל”ן לביתכם להערכה ולתמחור נכון של הנכס, זכרו שערכו נקבע לפי מה שהקונים מוכנים לשלם עבורו ולא לפי מה שאנו מבקשים… בהצלחה!

 

דפנה גיל – יועצת נדל”ן
יעדים נכסים ונדל”ן

כתבה מעניינת:

נוף בינוי רבין כרמיאל 1134

הוארך תוקף הטבת המס לכרמיאלים: בדיוק כמו בישובי משגב

שתפוההטבה בשיעור 7% עד לסכום של 132,000 ש״ח לשנה הוארכה בהוראת שעה עד לסוף השנה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.