טיול צילום להמחשה Freepik
טיול צילום להמחשה Freepik

איפה אפשר לראות כלניות פורחות?

שתפו

פורטל זהר.נט

חודש פברואר הינו בד"כ השיא של עונת פריחת הכלניות (בחלק מהמקומות הן מקדימות ובחלק מאחרות); ובהפוגות בין הגשמים ניתן עדיין לבקר באתרי הפריחה המרכזיים שלהן וליהנות מהצבעוניות הרבה.

אתר הפריחה הצבעוני ביותר של כלניות הינו החורשה שליד מנחת מגידו, שם ניתן לחזות באלפי כלניות בגוונים רבים של סגול ורוד  ולבן, כלניות אדומות כנראה שתראו שם בודדות. בחורשה ניתן גם לראות מבני אבן הרוסים, אלו שימשו כמבני איחסון, כנראה, של שדה התעופה שניהלו כאן הבריטים בזמן שלטונם בארץ.

חורשת טל ושמורת הבניאס , הסמוכות לקריית שמונה שופעות גם הן כלניות צבעוניות רבות (וגם בשדות שליד צומת הטנק הסמוכה אליהן ניתן לצפות בהן מרחוק אבל אסור להתקרב מחשש מיקוש), וזה בונוס צבעוני לטיול שם מלבד המוקדים המרכזיים של שמורות אלו (המפלים המדהימים של הבניאס ופלגי המים  בחורשת טל)

בדרום הארץ אתר פריחת הכלניות המוכר ביותר הינו יער שוקדה  כאשר קרקעית היער ממש נצבעת במרבדי אדום בוהק וכשפריחת הכלניות בשיאה והמראה פשוט עוצר נשימה. הדרך הכי פשוטה לטייל ביער שוקדה היא ליסוע לאור דרך היער ברכב ולעצור בנקודות שבא לכם. קחו בחשבון עומס תנועה רב ביער (ואל תשכחו מצרכים לפיקניק אם אתם בעניין…)

מקומות נוספים בצפון הנגב בהם ניתן לראות פריחת כלניות אבל לא צפופה כמו ביער שוקדה הינם יער בארי, באר מרווה  ובתרונות רוחמה.

ביער בארי אשר בין עציו מסתתרת דרך נוחה, מסתיר בין עציו מס' אתרים היסטוריים פחות מוכרים כמו מחסנים מהתקופה בה הצבא הבריטי חנה באיזור, שרידי התיישבות ומפעל גופרית עם סיפור מרתק.

בתרונות רוחמה הינו איזור ליד קיבוץ רוחמה אשר הקרקע נחרצה בו עקב זרימת מים ולכן זכה לכינוי בתרונות . באיזור זה שהתנועה בו אפשרית ובטוחה ברובה רק ברכבי שטח ניתן גם לראות  פריחה מרהיבה של כלניות.

גם ביערות המרכז ניתן לראות פריחת כלניות, אבל הן לא מרוכזות במתחם אחד צפוף אלא מפוזרות על פני השטח.

בשביל הפריחה ביער ראש העין למשל יש שביל מסודר עד לתצפית שבראש השביל ובחזרה ולפעמים נדמה שהפריחה שם מחולקת לפי המתחמים כאשר באיזור הנמוך יותר – ליד שביל העפר יש יותר פריחה של כלניות שמפוזרות לצד השביל ובתוך היער הרקפות משתלטות על השטח

גם ביער שוהם הכלניות מנקדות את היער, בעיקר באיזור שמשמאל לדרך היער – בלי העצים ובדרך למצפור. מקום נוסף שכדאי לבקר בו ביער שוהם זו חורבת תנשמת עם הפסיפס המשוקם המרהיב.

ביער בן שמן הכלניות נמצאות לצד הדרך במקבצים קטנים, בעיקר בשטחים החשופים של העיר, כאשר בין העצים נמצאים פה ושם מקבצי רקפות מבהיקים בירוק, אז אם אתם ביער בן שמן בפיקניק צאו להסתובב שם בן שבילי היער ותהנו מהפריחה.

ועכשיו מה שנותר לכם זה לפנות חצי יום, להכין מצרכים לפיקניק, לבחור את היעד ולנסוע ליהנות מהתקופה המועטה בה הקרקע בוערת האודם של הכלניות.

(תוכן שיווקי)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

נמל עכו צילום עמוס דדון

זה פה, קרוב: בילוי משפחתי בעכו

שתפוליהנות עם המשפחה בלי להתרחק: העיר עכו מציעה במיוחד למשפחות, קולינריה משובחת, מקומות לינה מתאימים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *