אכילה מודעת – מה היא?

שתפו

בלה אשור 2019-03 copyבלה אשור, מטפלת רב תחומית שנים רבות עם ניסיון עשיר בטיפולים פיזיים כמו: רפלקסולוגיה, עיסוי בריאותי, רייקי.

בנוסף מטפלת באמצעות תזונה מותאמת ומאוזנת והילינג

אכילה מודעת, מה היא?

שאלה שנשאלתי לא פעם, האם יש אפשרות לקבל הכוונה מלבד תפריט?

כאשר אנו מתחילים את התהליך, הגוף נכנס למעין "שוק" בגלל שינוי התזונה המשפיע על ההרגשה ועל המחשבה שלנו.

לרוב קשה להתמיד לאורך זמן ואנו מרגישים שנכשלנו, שאנו לא מספיק אוהבים את עצמנו וששום דבר לא יעזור לנו.

הגיע אלי אדם באמצע החיים עם דלקת מפרקים מפושטת בכל הגוף, עם הגבלה בתנועה וכמובן מאוד כואב,

שיתף שבשלוש השנים האחרונות ביקר הרבה רופאים, בחיי הצריכה שלו היו גם תרופות לא מעטות וכל תרופה עם תופעות הלוואי האופייניות לה.

השאלה הראשונה שלי הייתה לגבי התזונה, ביקשתי שיפרט כל ארוחה במהלך היום, שמתי לב שרוב המזון כלל מוצרי קמח למיניהם וסוכרים, ארבע, חמש כוסות קפה ביום, בכל יום בשר, לרוב בקר במיוחד על האש, מעט מאוד מים ושום פעילות גופנית.

על מנת להתחיל לתקן את התזונה הצעתי לו לאכול במקום מוצרי קמח וסוכר, ירקות חתוכים אם אין לו זמן לחתוך סלט,

להוסיף טחינה וחומוס מעשה בית, להרבות בירקות ירוקים שמאוד מיטיבים עם הגוף, גם מסייעים בניקוי וגם מכילים כמויות חיוניות של מינרלים וויטמינים חשובים

בהמשך הייתה התייחסות לעולמו הרגשי, נגיעה וטיפול בבעיות הקשורות לילדותו שטרם טופלו, נגיעה בכעסים שניהלו את התנהגותו והשפיעו עליו בהמשך, נוצרה הבנה לגבי החסרים שלא קיבלו מענה והפתרון לכך היה מענה דרך האוכל.

במהלך הטיפול כאשר ראה וחווה סביבה תומכת ואוהבת יותר ממה שחשב שתהיה, נוצרה רגיעה שאפשרה התמדה בשינוי התזונה ואפשרה הבראה, התהליך נמשך כשלושה חודשים עד שחזר לפעילות רגילה ללא כאבים וללא תרופות

טיפ:

התזונה מאוד חשובה, חשוב שהמזון יהיה נאה לעין וטעים, מגוון , קל להכנה וזמין, הגוף שלנו לא מייצר את הדרוש לו בעצמו, הוויטמינים והמינרלים באים דרך המזון, ולכן חשוב לתת תשומת לב למה שאוכלים.

מאכלים טריים  כמו פרות וירקות, מעט מוצרי חלב (רצוי מוצרים מחלב עזים), טחינה, חומוס וקטניות יספקו לגוף את הדרוש לבריאות טובה.

כתבה מעניינת:

פרסקינדול טיפים ועצות איך להקל על כאבים צילום יח״צ

מתאמנים? ככה תימנעו מהתכווצויות ופציעות

שתפוטיפים ועצות לספורטאים ומתאמנים להקלה על התכווצויות, פציעות ספורט וכאב מערכת פורטל זהר.נט פעילות גופנית היא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.