בית / בחירות 2018 / אלדר אוסר על חברי מועצה לפנות ישירות למנהלים
עדי אלדר 2018-03 במרפסת

אלדר אוסר על חברי מועצה לפנות ישירות למנהלים

שתפו

תסיסה בקרב חברי מועצה שקיבלו את ההנחיות החדשות מאלדר: ניסיון לסתימת פיות

מאת גיל דובריש

עיריית כרמיאל אוסרת על חברי מועצת העיר, שחלקם מתמודדים לראשות העיר ולמועצה בבחירות הקרובות, לפנות ישירות לראשי מינהלים בעירייה – כפי שנהגו לעשות זאת בעבר. במקום זאת, מנחה העירייה את חברי המועצה לפנות אל המוקד העירוני, כמו כל תושבי העיר.

בתחילת החודש שלח ראש העיר עדי אלדר מכתב רשמי מלשכתו לכל חברי המועצה ובו הוא דורש מהם להפסיק לפנות לראשי מחלקות ומינהלים בעירייה, תוך שהוא מציין כי מתמודדים מרבים לעשות זאת לאחרונה על רקע הבחירות המקומיות. בקרב חלק מחברי המועצה התקבל המכתב בהפתעה רבה ואף בתסיסה, שכן לטענתם זהו ״ניסיון לסתימת פיות של נבחרי ציבור״. מתמודדים שלא אהבו את ההנחיות החדשות מציינים כי מעולם לא היו הנחיות מסוג זה בעבר – גם לא במערכות בחירות קודמות ומביעים תמיהה מה הנימוק ״האמיתי״ כלשונם לצעד זה. הם אף מזכירים כי לא מדובר במגבלה הראשונה שהעירייה מציבה לעובדים לקראת הבחירות – לפני מספר חודשים ניתנו הנחיות מפורשות לעובדי העירייה שלא להגיב ברשתות החברתיות להודעותיהם של המועמדים השונים.

במכתב המופנה לחברי מועצת העיר, כותב אלדר: ״לאחרונה, כנראה בגלל מערכת הבחירות הקרבה, רבו המקרים בהם חברי מועצה פונים למנהלים בעירייה בעירייה בפניות ישירות לטיפול בנושאים שונים. הוריתי למנהלים בעירייה שלא לקבל תלונות ופניות מחברי המועצה. לצורך הטיפול הנכון והמסודר יש לפנות לעת הצורך למוקד העירוני 106, שם ירשמו את התלונות שיטופלו על הצד הטוב ביותר״.

בתגובה לפנייתנו בנושא, נמסר על-ידי עיריית כרמיאל: ״מדובר ברענון הנחיה שקיימת שנים רבות בעיריה וזאת כדי לבצע הפרדה בין הפוליטיקאים, הדרג הנבחר לבין עובדי העירייה שהינם הדרג המבצע וזאת כדי למנוע קשרים פסולים בין הפקידות לנבחרי הציבור. הנוהל קובע כי חברי מועצת העיר יפנו אל מנכ״ל העירייה או אל לשכת ראש העיר והם ירכזו את העבודה מול הגורמים המקצועיים״.

כתבה מעניינת:

מסכה קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay

בתוך 48 שעות: 4 נפטרים מכרמיאל בגלל הקורונה

שתפומאת גיל דובריש בשורות עצובות לשנה החדשה: בתוך 48 שעות, נפטרו 4 כרמיאלים בגלל הקורונה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.