עדי אלדר עיריית כרמיאל
עדי אלדר. צילום ארכיון

אלדר: כרמיאל איננה עיר מעורבת

שתפו

ראש העיר אמר את הדברים בתגובה לפרסומים בנושא בתקשורת הארצית. לפי מרשם האוכלוסין מספר התושבים המוסלמים בעיר – 1135

מאת גיל דובריש

״כרמיאל לא היתה ואיננה עיר מעורבת״ כך אמר השבוע ראש העיר עדי אלדר בהתייחסו לכותרות האחרונות בנושא בתקשורת הארצית.
אלדר ציין כי ככל הידוע לו, שיעור בני המיעוטים בכרמיאל עומד כיום על כ-2% מכלל ציבור התושבים. לפי נתונים שמציגה העירייה ומסתמכים על מרשם האוכלוסין, מספר התושבים המוסלמים בעיר עומד על 1135, שהם 2.1% מסך כל התושבים, שמספר נאמד ב-54,250 נפש.

ראש העיר אמר את הדברים בעקבות שידור כתבה בחדשות ערוצי 12 ו-13 אשר עסקה בנושא ערים מעורבות בצפון ותיעדה את הנעשה בנצרת עילית ובכרמיאל.

״הנושא של בני המיעוטים צץ ועלה בכל מערכת בחירות, היו מועמדים שהגדילו לעשות ואף סימנו במפת העיר היכן יקום המסגד, והיו בוחרים שנלכדו במסכת השקרים הזו״ אמר אלדר. ״ידוע לי שבבחירות הקודמות היו כ-400 בני מיעוטים בעלי זכות הצבעה, אחוז אחד מתוך 40,000 בעלי זכות הצבעה בסך הכל. בשום הגדרה שהיא, כרמיאל היא לא עיר מעורבת והיא לא נוסדה כעיר מעורבת״.

עם זאת הדגיש אלדר: ״אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שוויונית לכל אזרחיה ולא ניתן למנוע משום אזרח לרכוש בית במקום שבו ירצה. אי אפשר לדעת מה צופן העתיד, אבל כרמיאל אינה שונה – אין עיר בגליל שבה אין אוכלוסיה מעורבת. חוק הלאום לא ישפיע על הנושא הזה, זהו לטעמי חוק מיותר – לא היינו זקוקים לו כדי לאשר מחדש את זכותנו כיהודים על ארץ ישראל, החוק הזה רק מכפיש את המדינה בעולם וממילא לא ישנה דבר. הפתרון הוא להשקיע מיליוני שקלים בבנייה חדשה ובתשתיות ביישובים הקיימים – צעד שנעשה בימים אלה ממש על-ידי הממשלה ונועד לפתור את מצוקת הדיור במגזר הערבי״.

 

לדיווחים וחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

כתבה מעניינת:

תמונת ארכיון. אין קשר לכתבה. צילום תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל

דליקה פרצה בדירת מגורים: אדם חולץ מהבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט אדם ניצל בנס כשחולץ על-ידי כוחות שיטור וכיבוי מדליקה שפרצה בדירה בה …


תגובה אחת

  1. ירן שגוֹר

    עיר מעוֹרבת. כאילוּ חזירים עם קוֹפים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.