אלדר על צעדיו של ראש עיריית אשקלון נגד הפועלים הערבים: החלטה אומללה

שתפו

ראש העיר כרמיאל תקף את החלטת איתמר שמעוני מאשקלון להפסיק את עבודת הפועלים הערבים מחשש לביטחונם האישי של התלמידים בעירו

ראש העיר עדי אלדר תוקף בחריפות את החלטתו של ראש עיריית אשקלון, בסוף השבוע, להפסיק את עבודתם של פועלים ערבים בעירו.

כזכור, הודיע ביום רביעי איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון, על עצירת העבודות של בניית חדרי הממ”דים במוסדות החינוך בעירו, זאת משום שהפועלים הם ערבים-ישראלים שעלולים, לדבריו, לפגוע בתחושת הביטחון האישי של תושבי אשקלון.

בעקבות שורת פיגועי הדריסה והירי בארץ, שהגיעו לשיאם בטבח שביצעו שני פלשתינים בבית כנסת בירושלים, פנה שמעוני ישירות לקבלן, שזכה במכרז של משרד הביטחון ופיקוד העורף, והורה לו להפסיק את העבודות לתקופה הקרובה – עד שהמצב הביטחוני יירגע. הוא הסביר לכלי התקשורת את המהלך בכך שהיה קשוב לדאגת ההורים בעיר, וכי מטרתו היא להגביר את הביטחון האישי אצל ההורים, הילדים והצוות החינוכי.

במקביל להפסקת העבודות, ולנוכח המצב הביטחוני, הודיע ראש העיר אשקלון כי יתגבר את האבטחה במוסדות החינוך בעירו.

בתחילת השבוע הציע שמעוני מהלך חדש, לפיו הערבים המועסקים בעיר בגני ילדים יחזרו לעבודת מיגון הגנים – אך הילדים יועברו למתנ”ס עד לסיום העבודות, בעוד כשבוע.

ראש העיר עדי אלדר, תקף השבוע את צעדיו של שמעוני ואת דבריו וכינה אותם אומללים. אלדר אמר בתשובה לפניית עיתון זהר הצפון, כי מדובר בתקופה שבה נדרש דווקא חיזוקו של שיתוף הפעולה בין יהודים וערבים ולא לתת לקיצוניים לקבוע את הכללים. “זו החלטה אומללה”, ציין ראש העיר. “אנו חיים יחד לאורך כל שנות קיומה של מדינת ישראל וצריכים לפעול לשיתוף ולא לפירוד, כפי שאנו בבקעת בית הכרם עושים במסגרת פרוייקטים כמו “שכנות טובה” והקמת אשכול ישובים משותף לכל יישובי בקעת בית הכרם יהודיים וערביים  “אשכול בקעת בית הכרם”, לקידום פרוייקטים אזוריים משותפים. אסור לתת לקיצוניים מכל הצדדים להוביל את סדר היום בישראל”.

כתבה מעניינת:

חיית מחמד ובעלים תחרות 2019-02

שתי טיפות מחמד

שתפוהתחרות ״שתי טיפות מחמד״ יוצאת לדרך. מי הכי דומה לחיית המחמד שלו? תחרות הפרסים הגדולה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.