Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1566579019:564
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 564
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 31874
    )

  [_wp_page_template] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [_ning_settings] => Array
    (
      [0] => a:1:{s:9:"allow_ads";s:1:"1";}
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_the_champ_meta] => Array
    (
      [0] => a:5:{s:7:"sharing";i:0;s:16:"vertical_sharing";i:0;s:7:"counter";i:0;s:16:"vertical_counter";i:0;s:11:"fb_comments";i:0;}
    )

  [photographr] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_photographr] => Array
    (
      [0] => field_526e88dd85757
    )

  [journalist] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_journalist] => Array
    (
      [0] => field_526e890585758
    )

  [youtube] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube] => Array
    (
      [0] => field_5309e571a1762
    )

  [youtube2] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_youtube2] => Array
    (
      [0] => field_5371dcbebf175
    )

  [rank_math_permalink] => Array
    (
      [0] => אלה-ויינטראוב-המסע-לmi-ולהיות-איתך-קידו
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => להיות איתך
    )

  [rank_math_primary_category] => Array
    (
      [0] => 2120
    )

  [rank_math_seo_score] => Array
    (
      [0] => 82
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:5:"index";}
    )

  [rank_math_facebook_title] => Array
    (
      [0] => פורטל זהר.נט | אלה ויינטראוב המסע לM&I וללהיות איתך-קידום נשים | חדשות | אנשים
    )

  [rank_math_facebook_enable_image_overlay] => Array
    (
      [0] => off
    )

  [rank_math_facebook_image_overlay] => Array
    (
      [0] => play
    )

  [rank_math_twitter_use_facebook] => Array
    (
      [0] => on
    )

  [rank_math_twitter_card_type] => Array
    (
      [0] => summary_large_image
    )

  [rank_math_twitter_enable_image_overlay] => Array
    (
      [0] => off
    )

  [rank_math_twitter_image_overlay] => Array
    (
      [0] => play
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 419
    )

)

אלה ויינטראוב: המסע לM&I ולהיות איתך – קידום נשים

שתפו

״זה בער בי תמיד, הרצון לקדם נשים, להוביל דרך, לצעוק לעולם – אפשר גם אחרת, הרבה מאוד שנים לפני שחשבתי על המיזם "להיות איתך" אומרת אלה ויינטראוב בראיון מיוחד לפורטל זהר.נט

מערכת פורטל זהר.נט

״הייתי בת עשרים, סטודנטית באוניברסיטת חיפה, למדתי קורס השייך לפסיכולוגיה חברתית הנקרא ״שוק ההון״, מכל הקורס רק משהו אחד זכור וחקוק בי, נשים מרוויחות 30% פחות בממוצע, בשוק העבודה. כצעירה זה הכעיס אותי, הייתי לוחמנית מאוד, רציתי לעשות ולשנות, אך משהו אחר קרה, וזה נשאר בוער בתוכי עוד 27 שנים״, מספרת אלה ויינטראוב, וכאן המקום לגילוי נאות – היא מנהלת פורטל זהר.נט.

עוד כתבות:

מי את?

"שמי אלה ויינטראוב, המהות שלי היא  מטפלת וסופרת, יזמית ומנהלת הפורטל זהר.נט. נולדתי וגדלתי בכרמיאל, עיר קטנה יפייפיה ואהובה, אהבתי לחיות כאן, גרתי ברחוב הזית הצמוד לחורשה, אני וחבר ילדותי בילינו את מירב השעות בחורשה הזו, הטבע היה חלק בלתי נפרד ממני.

התחתנתי עם בן כרמיאל ונולדו לי שלושה ילדים מדהימים, שתי בנות ובן, גרנו מספר שנים בכמון ומשם עברנו לגור ברעננה.

לפני חודשים קצרים חזרתי לכאן, לעיר הולדתי, חייבת לציין שמהרגע הראשון הרגשתי בבית, כן, אני אוהבת מאוד את רעננה אך משהו בעיר הזו כרמיאל נותן לי תחושה של שייכות שאני לא יכולה להסביר אותה.

מדוע חזרת?

הקמתי מיזם הנקרא "להיות איתך" שמטרתו לקדם נשים, מטרתו להביא לפרונט את הכוח הנשי, התמקדתי בשני מקומות שהם בעצם הבית, רעננה וכרמיאל, משום מה בכרמיאל זה היה לי טבעי יותר להתפתח ממנו וכך קרה, בהמשך התחלתי לעסוק בתחום שהוא אני וזו כתיבה, והתגלגל כאחת מצוות נפלא הנקרא "קבוצת זוהר".

מה זה "קבוצת זהר?"

חברה בע"מ הנותנת שירות לציבור העסקים במגוון אפשרויות שיווקיות, מיתוג ופרסום, אם במדיה – עיתונות, פורטל וניהול דפים עסקיים, אם בתמיכה ועזרה יעוצית, אם בדפי נחיתה, לוגו ומתן אפשרויות גרפיקאיות מגוונות.

במקביל שיתוף פעולה מלא עם המיזם "להיות איתך".

מה זה "להיות איתך?"

לוגו

אספר לך משהו, אלה מדברת ושומעים בקולה את הניצוץ שבוער בה.

הייתי בת עשרים, סטודנטית באוניברסיטת חיפה, למדתי קורס השייך לפסיכולוגיה חברתית הנקרא "שוק ההון", מכל הקורס רק משהו אחד זכור וחקוק בי, נשים מרוויחות 30% פחות בממוצע, בשוק העבודה.

כצעירה זה הכעיס אותי, הייתי לוחמנית מאוד, רציתי לעשות ולשנות, אך משהו אחר קרה, וזה נשאר בוער בתוכי עוד 27 שנים.

התחברתי לקבוצה נפלאה של נשות עסקים הנקראת ABT, ומשם הבעירה התחילה לצאת החוצה, ראיתי ושוחחתי עם נשים רבות, חקרתי ומצאתי גם שעדיין הפער בשכר לא השתנה, שמעתי סיפורים מצמררים של נשים העובדות בתפקידים הנחשבים "גבריים" ומוצאות עצמן נלחמות על קיומן ומקצועיותן, הבנתי שצריך לעשות משהו כדי לשנות הדברים.

אלה שתקה שניותיים, חיוך בזווית פיה ואז המשיכה

"הלכתי לישון, ללא מחשבות מיוחדות ובבוקר קמתי והחלטתי לעשות מעשה, להיות איתך יצא לאור, כתבתי על כך בפייסבוק, הרצתי על כך במפגשים שהייתי בהם, הכנסתי שותפה לפרויקט והתחלנו לגלגל את זה, עשינו פתיחה בנעמ"ת כרמיאל והבאנו את מיטב המרצות כל חודש לשם, אך משהו קרה בדרך, לא הסתדר, השותפות התפרקה והחלטתי לקחת צעד אחורה ולראות מה זה באמת להיות איתך".

הרצינות בפניה גרמו להבין שהשינוי בקול יבוא לידי ביטוי.

"להיות איתך" הוא מיזם שכל כולו לקדם נשים באשר הן, אם עצמאיות ואם שכירות ואם עקרות בית, להיות איתך פותח ערוצים לעבודה ושיתופי פעולה.

דבר ראשון – הרצאות וסדנאות בתחומים ונושאים רחבים שיתנו לנו הנשים כלים לארגז שלנו כדי לקדם אותנו,

דבר שני – "יומסע" חלק מהמרצות כותבות כאן בפורטל את ה"יומסע" שלהן.

יומסע הוא מיזם המחובר ללהיות איתך, סוג של יומן שבו נשים העושות ויזמיות בעצמן או פעילות חברתית או פוליטית, למשל, חברות כנסת או בעלות חברה או מנכ"ליות של חברה גדולה.

נשים אלו כותבות במשך חודשיים על המסע שלהן, על קשיים והצלחות, עם אתגרים וגם הזדמנויות המובילות לעשיה ולהצלחה, על כאב ועל שמחה, על נתינה וערך עצום, אנו הנשים האחרות נוכל לקחת מהן כלים כדי לקדם את עצמנו, הן נותנות, אנו מקבלות וההפך.

דבר שלישי – כנסים וירידים, כרגע עובדת בשיתוף הפעולה עם עיריית כרמיאל על כנס תעסוקה שכל כולו מדבר על עולם התעסוקה, מיטב המרצות יסבירו וילמדו אותנו כיצד נכון היום לכתוב קו"ח, לדעת לדרוש את השכר שאנו ראויות ועד לבוש, ייצוג, מיתוג אישי ומנהיגות נשית.
דבר נוסף הוא מתן מענה נרחב לנשים בשיתופי פעולה עם עמותות ומשרדים ממשלתיים – אחד מהם הוא היצע גבוה של קורסים המאושרים משרד העבודה, מענה לימודי נרחב יותר לאלו שאינן לומדות באקדמיה, ופעילויות של תמיכה ועזרה הדדית.

אלה מדברת וקולה ירד לדציבלים נמוכים יותר אך קולה נשמע חד מאוד, זה הרגיש כאילו אוטוטו הלבה שבתוכה תתפרץ ממנה.

"להיות איתך" – זה מיזם שאינו רק עסק אלא בעיקרו הוא ערך, רצון עז ונכונות לשנות את פני הדברים כדי לקדם אותנו הנשים, אנו יותר מחמישים אחוזים בחברה, הגיע הזמן שלנו".

אז את פמיניסטית בהווייתך?

אלה חייכה בחצי פה כשענתה "יש משפט שאומר, "אל תגידו לי איך להיות פמיניסטית", אני לא נלחמת למען שוויון מלא בכמות הנשים לעומת הגברים בתפקידים בשוק העבודה, אני לא חושבת שנכון שנהיה בכל סקטור ייצוג נשי כמו ייצוג גברי אבל, אני אעשה את מה שיכולה כדי לעורר את השינוי התפיסתי, ולתת לנו הנשים שוויון הזדמנויות כמו של הגברים – לדוגמה – בצבא שלנו המתיימר להיות שוויוני, מדוע יש תפקידים שעדיין נשים אינן יכולות לנסות להתקבל אליהן? אני בטוחה שלא כל הנשים ירוצו לשם אם מספיק צעירה אחת שבוער בה להיות לוחמת ביחידה מובחרת כזו או אחרת, לה צריך לתת הזדמנות שווה, כך בכל הסקטורים, החשיבה והעשייה.

אני לא מאמינה שאנו הנשים דומות לגברים, עצם זה שאנו מביאות חיים לעולם, אנו שונות, במהותנו ותפיסתנו את העולם, אך, אם הנטייה שלי היא ללכת לתחום ההוראה, החינוך, מדוע שכרי נמוך הרבה יותר מגבר שהולך לעבוד בהייטק? השאלות האלו בוערות בי והיום מהמקום שלי מנסה להוביל משהו אחר, אם משהו ישתנה? לא יודעת לא מתיימרת להבטיח כלום אלא רק לעשות כדי שתהיה מודעות והבנה שיש צורך בסיסי לשנות.

זו הסיבה שהמיזם להיות איתך יצא, להוציא את הבעירה לפעולה.

אמרת מיזמים – יש עוד אחד באמתחתך?

"כן" אלה אמרה ופתאום הרוגע השתלט עליה כשהיא מדברת ברוך.

"M&I – לחבק את הרגש, במירב חיי לא אהבתי אותי, לא אהבתי את מי שאני והרגשתי תקועה, בשלוש שנים האחרונות כל הבעירות צפו, וגם המסע שלי לאהבה עצמית, מסע שהביא עמו המון טלטלות, הבנות, כאב עצום וקבלה.

לקבל את עצמי לא היה לי קל, למדתי להכיר עצמי מחדש, בתוך התהליך למדתי לקבל באהבה ענקית את העצב שלי, לקבל אותי.

מתוך זה צמחה לה שיטה, שילבתי את עולם הרוח והמודעות עם עולם האקדמיה והמחקר האישי שלי ופיתחתי שיטה המלמדת אותנו איך להתנהל עם הרגשות, מה עושים עם הכעס, מה הפחד רוצה מאיתנו ומדוע הוא טוב לנו, אך, עד לאן? מה קרה לשמחה, היא מחפשת את מקומה.

שתקה לרגע קט והמבט שלה השתנה והתמלא אהבה.

"כל החיים הייתי עצובה, שנאתי את הרגש הזה, רציתי שיצא ממני, רציתי להיות מאושרת, היו לי רגעים רבים שבהם הייתי שמחה, היו רגעים גדולים בחיי שבהם חוויתי סיפוק והנאה אך בכללי עם השנים העצב קיבל יותר ויותר מקום בחיי ולא יכולתי לעשות כלום עם זה – עד ש… קיבלתי אותו באהבה, נתתי לו לגיטימציה ואמפתיה, טיפלתי בי בשיטה שלי, למדתי לאהוב את העצב שבי, היום הוא הרגש האהוב עלי, הוא "בית הרגש" שלי.

הבנתי שאפשר להיות עצובה, כעוסה ומתוסכלת ובכל זאת מאושרת, אושר אינו שווה שמחה, הרגשות אינם ביטוי לאושר שלי אלא עצם זה שני מרגישה שלמה עם מי שאני, יוצרת ומממשת את עצמי אני מאושרת

בוקר אחד בהארה שאין לי הסבר, נוצר סיפור שהוא אני, נכתב ספר קסום שנקרא "העצב שרצה אהבה" – הספר הזה הוא השיטה, הסיפור ששם הוא בעצם חיי, ספר ילדים המלמד אותם מה לעשות עם הרגשות שפחות נעים לנו איתם.

היום אני מלמדת את השיטה, מעבירה הרצאות וסדנאות בנושא – הספר נמצא בחנויות הספרים וגם אצלי, לספר מצטרפות כריות רגש ומשחק שנקרא "בית ספר להדרכת הרגשות".

אין סתירה בין המיזמים, נהפוך הוא "להיות איתך" הוא חלק בלתי נפרד מ M&I – בסופו של דבר רצוי שכולנו נקבל את עצמנו, נקבל את האחר כפי שהוא ללא שפיטה וביקורת.

אלה שתקה וחיכתה לשאלה האחרונה, נראה כי היא מתכנסת בתוכה

מה עוד באמתחתך?

"יש עוד דברים אך ימים יגידו, כרגע אני כאן בכרמיאל ממשיכה את המסע כאן, בבית שלי, במקום בו גדלתי.

 

כתבה מעניינת:

רוני קריבוי אחרי חזרתו מהשבי ביחד עם ההורים. צילום: רשתות חברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

10 ימים לשובו של רוני מהשבי: "נולדתי מחדש, יש לי שני ימי הולדת"

שתפושבוע וחצי חלף מאז השחרור המרגש של רוני קריבוי מכרמיאל, שהיה חטוף במשך 51 ימים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *