אלון אזולאי דגל ישראל תוכנית אלון עיבוד גרפי
צילום: אלון אזולאי מדיה

אלון אזולאי מזהיר: ״התוצאה של כרמיאל מעורבת – ללא ביטחון, ללא צעירים וללא עתיד״

שתפו

המועמד‭ ‬לראשות‭ ‬העיר‭ ‬כרמיאל‭ ‬אלון‭ ‬אזולאי‭ ‬מזהיר‭ ‬מפני‭ ‬הפיכתה‭ ‬של‭ ‬כרמיאל‭ ‬לעיר‭ ‬מעורבת‭ ‬ומשיק‭ ‬את‭ ‬הפיתרון‭ ‬לעצירת‭ ‬התהליך‭ – ‬‮‬״תוכנית‭ ‬אלון‮‬‭ ‬לייהוד‭ ‬וחיזוק‭ ‬כרמיאל‭ ‬והגליל״.‭ ‬אם‭ ‬ייבחר‭ ‬מבטיח‭ ‬אזולאי: ‬״המטרה‭ – ‬לקדם‭ ‬את‭ ‬תוכנית‭ ‬אלון‭ ‬כהחלטת‭ ‬ממשלה‭ ‬לתעדוף‭ ‬כרמיאל‮״‬‭ ‬

– מוגש מטעם סיעת כרמיאל חדשה –

המועמד לראשות העיר כרמיאל, אלון אזולאי, מתקדם בצעדי ענק אל עבר המטרה – ראשות העיר בכרמיאל. עם תמיכה אדירה שמקבל ברחובות כרמיאל ועם תושבים הצמאים לשינוי אותו מתחייב להוביל במגוון תחומי החיים בעיר, אלון אזולאי שועט על גלי האהדה. בעיקר, כאשר פרסומים רבים בתקשורת המקומית מצביעים על מצבה העגום של העיר ועל נטישתה על ידי אלפי תושבים בשנים האחרונות.

אלון אזולאי מתייחס לדברים ואומר כי ״הנתונים מדברים בעד עצמם ולצערי הרב, לא מפתיעים. אנו רואים ומרגישים את המגמה ברחוב הכרמיאלי, תחושה קשה שבה רבים מתושבי העיר הצעירים בחרו לעזוב את העיר לטובת ערים אחרות קרובות כמו נהריה, עכו ואפילו צפת. תושבי כרמיאל צריכים להפנים כי הבעיה המרכזית שהוזנחה ולא טופלה במשך שנים היא התהליך שבו כרמיאל הופכת לעיר מעורבת ערבית-יהודית. עיר מעורבת, היא עיר שבה הביטחון מתדרדר, עיר שבה נשים וילדות מוטרדות על בסיס יומיומי ברחוב, עיר שבה הפשיעה והאלימות גוברים, עיר שבה יהודים עוזבים אותה ובעיקר צעירים עוזבים אותה. עיר מעורבת, זוהי עיר שהמדינה לצערנו, לא מעוניינת להשקיע בה. כרמיאל על סף הפיכתה לעיר מעורבת, וחייבים ללחוץ על כל הבלמים האפשריים, ולשמור על צביון העיר.״

איך הגענו למצב הנוכחי בעיניך?

״במשך שנים מישהו נרדם בשמירה. אני לא רואה שמישהו קידם מדיניות ואסטרטגיה סדורה להתמודדות עם הפיכתה של כרמיאל לעיר מעורבת, עיר ערבית-יהודית. מדובר במצב אבסורדי! במקום לטפל בבעיה, בין היתר ביחד עם הרשויות הערביות מסביב, במטרה לסייע להן לשפר את התשתיות, הביטחון וקווי המתאר שלהן – פשוט לא עשו כלום. אי העשייה בנושא היא מחדל שאסור שיחזור על עצמו״.

כיצד אתה מתכוון לטפל בבעיית הפיכתה של כרמיאל לעיר מעורבת?

״במיוחד כדי להתמודד עם הבעיה, כתבתי בחודשים האחרונים עם מיטב המומחים את ׳תוכנית אלון׳. התוכנית פורסת בפני הציבור את הפעולות האופרטיביות שאני מתכוון לבצע כדי מצד אחד לשתף פעולה עם ראשי הרשויות הערביות באזור במטרה לשפר את איכות החיים של שכנינו ובכך למנוע הגירה ערבית אל תוך כרמיאל, ומצד שני לפתח מנועי צמיחה ייעודיים בכרמיאל, כדי להפוך את העיר לאטרקטיבית יותר, כזו שתמשוך יהודים רבים יותר להתגורר כאן, בין היתר באמצעות מתן תעדוף ספציפי לעיר כרמיאל והטבות שונות לתושבי העיר״.

ובכל זאת, איך אתה תדרוש מהממשלה לתעדף את כרמיאל?

״התשובה היא נורא ברורה מבחינתי. מהרגע שאבחר, אני מתחייב בפני תושבי כרמיאל כולם, להיות יושב ראש המאבק לחיזוק כרמיאל והגליל מול הממשלה. את ׳תוכנית אלון׳ אני מתכוון לקדם באמצעות קשריי בממשלה כ-החלטת ממשלה, שברצוני שהממשלה תאמץ ותחליט באופן נקודתי על כרמיאל כעיר אסטרטגית שצריך לשמר במרכז הגליל. מדובר כאן על חשיבות לאומית, לא מקומית. ללא כרמיאל, מדינת ישראל תאבד את הגליל. גם המדינה וגם תושבי כרמיאל צריכים להבין זאת. במקביל, אם הממשלה תקשה, אני מתכוון להאבק בכל החזיתות נגד הממשלה בנושא. אני בא לעבוד, פחות לדבר. לכך לכל אורך הדרך אני מתחייב״.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *