אלפי תושבים – ורק סניף דואר אחד קטן

שתפו

 

בעקבות סגירת סניף הדואר בשכונת רבין שהופעל ע”י זכיין, נאלצים תושבי רבין, מכוש וגבעת רם לעמוד שעה ארוכה בתור בסניף הקטן של גבעת רם, רק כדי לקבל שירותי דואר.  שניים מתושבי העיר, גיא מרציאנו ואלעד ז’אן, החליטו לצאת למאבק ציבורי: המצב בלתי נסבל

אלפי תושבים בשכונת רבין, מכוש, גבעת רם וכן רבים מהכפרים בסביבה, נאלצים להידחק בסניף דואר קטן בגבעת רם, להילחם בצפיפות הרבה ולהמתין שעה ארוכה על רגליהם, רק כדי לקבל שירותי דואר. זאת לאור סגירתו של סניף הדואר שפעל עד לפני מספר חודשים ברבין.

שני תושבי העיר, אלעד ז’אן וגיא מרציאנו, שקצו במצב הקיים, החליטו לפתוח בקמפיין ציבורי ולקרוא לדואר ישראל לפתוח סניף חדש בשכונת רבין, השכונה המאוכלסת ביותר בכרמיאל.

השניים שיגרו בסוף השבוע שעבר מכתב אל מנכ”ל דואר ישראל, חיים אלמוזנינו, נציב התלונות בדואר ומנהל המרחב, שבו הם מתריעים על כך ש”תושבי רמת רבין צריכים לנדוד עד לשכונת גבעת רם שלא נגישה רגלית אלא רק ע”י תחבורה ציבורית או רכב פרטי, כדי לקבל שירותי דואר ראויים. הסניף בגבעת רם אינו מסוגל לספק שירותי דואר ראויים לשתי השכונות גם יחד… פעמים רבות התור משתרך אל מחוץ לסניף כך שאנשים עומדים בשמש הקופחת או בגשם. בסניף אין מספיק מקומות ישיבה, אין נגישות לנכים, מספר מקומות חנייה מועטים… ומתסכל מכל הוא עניין זמני ההמתנה הארוכים בצורה בלתי נסבלת”. הם ממהרים להדגיש  כי אין להם שום טענה נגד הסניף הפועל בגבעת רם ואדרבא מציינים לטובה את השירות האדיב של העובדים, אך מוסיפים כי אין בכך כדי לחפות על הבעיה וכי מלכתחילה הסניף לא נועד לשרת אוכלוסיה כה גדולה.

בשיחה עם זהר הצפון, מסביר אלעד ז’אן כי הבעיה נעוצה בשיטת העבודה של דואר ישראל המאפשר לזכיינים לפתוח סניפים משלהם: “בשביל לפתוח סניף יש צורך באורך נשימה של הזכיין. הסניף שהפעיל לאחרונה זכיין ברבין, נסגר כי המיסים היו גבוהים והעמלות שקיבל מהדואר היו נמוכים – שתי סיבות אלו הביאו לכך שתפעול הסניף לא היה כלכלי עד לסגירתו בסופו של דבר. עקב כך נוצר מצב שתושבים רבים חווים מצב בלתי נסבל שבו הם מחכים 30-40  דקות על רגליהם, כשהם מגיעים אל סניף הדואר בגבעת רם”.

לדברי ז’אן, הפתרון פשוט מאוד: “כרמיאל גדלה והתפתחה, מגיע לה סניף דואר רשמי של דואר ישראל ברבין, בדיוק כמו שיש ברחוב הגליל, או לחילופין שהגורמים הרלוונטיים יתנו אורך נשימה לזכיין אשר יפתח סניף דואר ברבין”.

תור בכניסה לסניף הדואר בגבעת רם
תור בכניסה לסניף הדואר בגבעת רם

בעקבות המכתב ששלחו מרציאנו וז’אן בנושא שירותי הדואר בגבעת רם ושכונת רבין, שיגר למחרת ראש העיר עדי אלדר מכתב אל מנכ”ל רשות הדואר, בו ציין כי ישנן תלונות רבות מצד תושבי העיר בנושא השירות שמעניק דואר ישראל. ז’אן מודה לאלדר על תגובתו המהירה ותרומתו למאבק של תושבי גבעת רם ורבין, ומציין: “אנחנו מייחלים להתקדמות רצינית וחיובית בעקבות המכתב של ראש העיר. עדיין לא קיבלנו כלשהי מהדואר, נחכה שבוע שבועיים, במידה שלא נקבל תשובות, יכול להיות שהשלב הבא תהיה עצומה חתומה בידי התושבים. למיטב ידיעתנו, המאבק של ועד עובדי הדואר נגמר וישנה רפורמה חדשה, במסגרתה נקבע זמן ההמתנה המקסימלי ללקוח של רשות הדואר, אנחנו מצפים שדואר ישראל יפעל בהתאם לדרישות ויעמיד סטנדרטים ראויים של שירות גם בכרמיאל”.

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *