זוג מאוהב. צילום אילוסטרציה: Freepik
זוג מאוהב. צילום אילוסטרציה: Freepik

אם תעוררו את האהבה: כך תשפרו פלאים את הזוגיות

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

פילוסוף חכם מספר על אדם הדופק על דלת ביתה של אהובתו. כשהיא שואלת "מי כאן?", הוא משיב: "אני". היא מסרבת לפתוח את הדלת וטוענת שהבית קטן מדי לשניהם. הוא הולך מהבית בעצב רב ובתהייה. לאחר שהוא מבלה זמן מה עם עצמו במחשבות, הוא שב לבית אהובתו ודופק על דלתה. כשהיא שואלת "מי כאן" הוא משיב: "את". או אז נפתחת הדלת לרווחה.

זוגיות היא עולם ומלואו שעוטף את שני בני הזוג ומכיל את אהבתם. בשונה מהדעה הרווחת אין הזוגיות מורכבת משני חצאים שיוצרים שלם אחד. להפך – זוגיות היא שלם שנוצר מהתאחדותם של שני שלמים. שני בני הזוג הם עולם ומלואו ויחד הם יוצרים עולם ומלואו שהוא הזוגיות.

זוגיות טובה, מספקת ואוהבת בין אם היא טרייה ובין אם היא ארוכת שנים זקוקה לטיפוח תדיר. השקעה מתמדת של שני בני הזוג גם בעצמם וגם בקשר הזוגי ביניהם תשפר אותו פלאים ותשמור עליו רענן ופורח.

השקעה בזוגיות היא אחת ההשקעות החשובות והנחוצות ביותר שבני הזוג יכולים לעשות למענה ולמען עצמם. היא גם אחת ההשקעות המהנות והמספקות ביותר. אז איך עושים את זה נכון? איך משפרים את הזוגיות ונוסקים יחד איתה לגבהים חדשים? בואו נבדוק.

כוח הקסם של הכרת התודה

לפני הכול הכירו תודה. זוגיות היא אינה דבר מובן מאליו ואהבה בין בני הזוג היא ברכה אמיתית. הכירו על כך תודה. הודו לבני הזוג על מי שהם, על מה שהם, על החשיבות, המשמעות והערך שיש להם בחייכם. אִמרו להם תודה בקול רם, כִּתבו להם פתק אוהב, חבקו אותם באהבה ובהערכה לעיתים מזומנות. למילה טובה ואוהבת של הודייה יש כוח קסום ומרפא. אל תפסיקו להשתמש בה.

מעשים קטנים של אהבה

אל תזלזלו בכוחה של עשייה, ואין מדובר דווקא בעשייה רחבת היקף שמצריכה משאבים רבים. לא. מדובר במעשים קטנים שתעשו למען בני הזוג ויראו להם כמה הם חשובים לכם ויקרים לליבכם. מעשים קטנים של אהבה הם מתנות קטנות שמעלות חיוך על הפנים וממלאות את הלב בשמחה. כוס קפה מפנק למיטה בבוקר; פתק חבוי בקופסת האוכל ובו מילות אהבה מרגשות; מסרון מפתיע של געגועים באמצע היום; שעשוע אינטימי מפתיע עם אביזרי מין כגון דילדו; זר פרחים פתאומי סתם כך בלי סיבה. תשורות האהבה הקטנות האלה הן הדרך הבטוחה לטפח ולהזין את הזוגיות, לשפר ולהעצים אותה.

והעיקר לא להפסיק כלל

אל תפסיקו לעשות עוד ועוד. הזוגיות שלכם זקוקה לזה. תמיד אפשר לשפר, תמיד אפשר לעשות, תמיד נחוצה מילה טובה ואוהבת ותמיד כדאי לתת עוד חיבוק אחד, עוד נשיקה אחת, עוד חיוך אחד. אם תדעו כיצד לשמור על זוגיות טובה ואוהבת ובה בעת גם על המרחב האישי שלכם, תמצאו את האיזון הנכון בחייכם המשותפים ותפיקו מהם הנאה מרובה.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

זוג לבבות אהבה פורטל

דייטים מפתיעים ליום האהבה

שתפומאת גיל דובריש ט״ו באב הוא יום האהבה בלוח השנה העברי, והוא גם בקיץ, אז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.