צילום: דוברות המשטרה

אנשי כוחות הביטחון הצדיעו לשורדי השואה בכרמיאל

שתפו

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בצל המאבק בנגיף קורונה: שוטרי משטרת ישראל וחיילי מג"ב הצדיעו לשורדי השואה והקשישים בבתי האבות ודיור מוגן

מערכת פורטל זהר.נט

משטרת ישראל קיימה הבוקר (שלישי), יום הזכרון לשואה ולגבורה, מפגן הצדעה מיוחד לאוכלוסיית שורדי השואה והאזרחים הוותיקים המתגוררים בבתי אבות ודיור מוגן בכרמיאל, כמו גם ברחבי המדינה כולה, וזאת בצל המאבק בקורונה. לקראת השעה 10 התייצבו ניידות משטרה ובהן קצינים ושוטרים לצד בעיר כרמיאל במקבץ הדיור בשכונת רבין (בנייני ה-ח').

השוטרים כרזו לדיירי המקום מסר מיוחד במטרה להוקיר את תרומתם למדינת ישראל ולחזק את ידיהם. רגעים אלו היו מרגשים באופן יוצא דופן והעמיקו את תחושת הכבוד והאחווה ההדדית שבין האזרחים הותיקים לבין אלו המגנים עליהם. במהלך הצפירה עמדו השוטרים וחיילי מג"ב דום יחד עם דיירי המקום בעת צפירת הזיכרון בת שתי דקות.

אוכלוסיית הקשישים נמצאת בימים אלו במרכז המאבק בנגיף הקורונה, מבודדת מזה זמן רב מקרוביהם ובני משפחתם, מרביתם חשים בעת זו את הבדידות והריחוק מהקהילה.

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, שיבח את היוזמה הייחודית והמרגשת, שהביאה לידי ביטוי בצורה דרמטית את העוצמה של משטרת ישראל בעבודתה עם הקהילה בתקופה מאתגרת זו. אמש בפקודת יום הזיכרון לשואה ולגבורה כתב לשוטרים: ״אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של אירוע משברי עולמי, וגם היום מתגלה החברה הישראלית במלוא עוצמתה המוסרית והערכית. שוטרי ואזרחי מדינת ישראל נחלצים לעזרת כל אדם באשר הוא. זה סוד כוחה של החברה הישראלית בכלל ומשטרת ישראל בפרט. הערכים והמורשת שאנו מבקשים להנחיל כארגון הם המחויבות האישית של כל שוטר להמשך קיומה של מדינת ישראל דמוקרטית וחזקה, ושמירת כבוד האדם באשר הוא אדם. זכר השואה והלקחים העולים ממנה מאירים את השירות במשטרת ישראל. יש לנו זכות להיות חלק מעמודי התווך של מדינת ישראל, היהודית והדמוקרטית המגשימה את חזון הדורות, ודואגת כי לעולם לא עוד!"

כתבה מעניינת:

אגאס ספדי מצטיין נשיא מכרמיאל

מצטיין הנשיא מכרמיאל: סמ״ר אגאס ספדי מעודד בני מיעוטים להתגייס

שתפומערכת פורטל זהר.נט לכבוד יום העצמאות נערך ביום חמישי שעבר טקס מצטייני נשיא המדינה יצחק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.