כדורגלנים צילום אילוסטרציה פיקסביי 2019-03
צילום אילוסטרציה: Pixabay

אפליה? תלמידים מאגודות מקצועיות לא מורשים לשחק בנבחרות בתי הספר

שתפו

תלמידים שמשחקים בקבוצות הרשומות בהתאחדות לכדורגל אינם יכולים לקחת חלק במשחקי ליגות בתי הספר. אם לאחד התלמידים: אף גורם לא טרח לעדכן אותנו מראש

מאת גיל דובריש

אפליה בנבחרות הספורט של בתי הספר? תלמידים המשחקים באגודות מקצועיות במסגרת הליגה של ההתאחדות לכדורגל אינם מורשים לקחת חלק במשחקי נבחרת בית ספרם ואינם יכולים לייצג את המוסד שבו הם לומדים. יצויין כי מדובר בשחקנים מקבוצות ילדים ונערים ולא בשחקנים מקצועיים.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

אם לאחד התלמידים בכיתת הספורט של שכבה ז׳ באורט פסגות בכרמיאל אומרת כי בכיתה לומדים שלושה תלמידים שרשומים בהתאחדות לכדורגל – שניים מהם משחקים בקבוצת ילדים באופק כרמיאל והשלישי במשגב. לדבריה הם הצטרפו לכיתת הספורט מתוך כוונה לייצג את אורט פסגות בליגת הקט-רגל של בתי הספר. ״בבית הספר מודעים לכך שבידי השלושה יש כרטיסי שחקן מטעם ההתאחדות, אך בשום שלב לא נאמר להם כי הדבר יהווה בעיה כלשהי. הם אף צורפו לנבחרת הקט-רגל הבית-ספרית והשתתפו במשחק שנערך בתחילת 2019״ מספרת האם. ״במהלך המשחק המאמן של הקבוצה היריבה, שזיהה כנראה את הילדים, פנה למאמן הכרמיאלי ואמר לו ששיתופם של השלושה במשחק מנוגד לחוזר מנכ״ל ואסור להם לעלות על המגרש. הם נאלצו לצאת מהמשחק ולשבת על הספסל עד הסוף. מאוחר יותר נשלחה אליהם הודעה לפיה כל מי שמשחק בקבוצת ליגה במסגרת ההתאחדות לכדורגל מודח ממשחקי ההנבחרת. הוצע להם להמשיך ולהתאמן אבל מה הטעם להשתתף באימונים ולא במשחקים עצמם?״ היא תוהה.

לדברי האם, אחד השיקולים המרכזיים לכך שבנה וחבריו נרשמו בתחילת שנת הלימודים לכיתת הספורט הייתה האפשרות לייצג את בית ספרם: ״אתה יודע איזו גאווה זו לייצג את בית הספר שלך במשחקים נגד בתי ספר אחרים? ילדים שנמצאים כל החיים שלהם בתוך הספורט, רוצים להיות חלק מהנבחרת, להצליח איתה ולעזור לה לנצח. מה הקשר בין מה שהבן שלי וחבריו עושים בימי שבת במגרשי הכדורגל לבין המשחקים במסגרת בתי הספר? אנחנו בתור הורים לא מבינים בעניינים האלה, אבל אף גורם בבית הספר לא טרח לעדכן אותנו בנוגע לבעיות שעלולות להיווצר. הבנו גם שאין אפשרות לשלב את הילדים בשום ענף ספורט אחר שבו קיימת נבחרת בית ספרית. פנינו למשרד החינוך כדי לבדוק את הנושא ונאמר לנו כי לפי חוזר מנכ״ל הם רוצים לעודד ילדים נוספים להשתתף בנבחרות הספורט ולכן אינם מסכימים לשיתופם של שחקני קבוצות כדורגל. זה מוזר כי המגבלה הזו לא חלה על תלמידים שמשחקים בקבוצות כדורגל אחרות בעיר, רק מי שיש לו כרטיס שחקן בהתאחדות מופלה לרעה. משרד החינוך תוקע מקלות בגלגלים, זה מקומם ומעצבן״ מסכמת האם. ״אם היינו יודעים על הבעיה הזו עוד לפני שהחלה שנת הלימודים אולי הבן שלי היה בוחר ללמוד בכיתה אחרת לגמרי״.

ממשרד החינוך נמסר לנו בתגובה: ״התאחדות הספורט לבתי הספר המפעילה את ליגת מועדוני הספורט הבית ספריים פועלת בשיתוף פעולה עם ההתאחדות לכדורגל. ביוזמה משותפת עם ההתאחדות לכדורגל הוחלט על הרחבת הענף ונפתחה מסגרת מיוחדת לטיפוח ענף הכדורגל 5 מול 5. כחלק משיתופי הפעולה, נתקבלה הנחיה מההתאחדות לכדורגל, שהענף שלעיל יהיה מיועד לספורטאים שאינם נמנים באגודות מקצועיות ולא משתתפים פעילים בהתאחדות לכדורגל. המטרה של הנוהל שלעיל, היא להגדיל את מספר המשתתפים בענף הכדורגל 5×5 (שאינם רשומים באיגוד), ולאפשר לכמה שיותר תלמידים ליטול חלק בפעילות ולהשתתף בתחרויות ואירועי ספורט. הנושא הועבר למורים שנבחרותיהם רשומים לענף זה בטרם הליגה החלה לפעול״.

״בנוסף לכך, התלמידים הפעילים בהתאחדות לכדורגל, יכולים לקחת חלק פעיל בשאר ענפי הספורט הפעילים במסגרת מועדון הספורט הבית ספרי (אתלטיקה, ניווט, טניס שולחן, כדורסל וכדומה). התלמידים הפעילים באיגוד יוכלו לייצג בהמשך את נבחרת בית ספרם בליגה במסגרת אירועי הספורט לכיתות ט' ו-י'-י"ב הפעילות במשרד החינוך״.

כתבה מעניינת:

פארק הכלבים בגבעת רם. צילום פרטי

בגבעת רם טוענים להזנחה מתמשכת בפארק הכלבים

שתפותושבים התלוננו על הזנחה בפארק הכלבים בשכונת גבעת רם ושלחו עצומה חתומה לעיריית כרמיאל, בעירייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.