אפרים גולומבק כרמיאל צילום ארכיון
אפרים גולומבק. צילום ארכיון

אפרים גולומבק מוותיקי כרמיאל הלך לעולמו

שתפו

גולומבק ז״ל הגיע לכרמיאל בשנות השבעים ביחד עם רעייתו שרית. היה פעיל חברתי וקהילתי וחבר מועצת העיר

מאת גיל דובריש

ראיתם את האינסטגרם ואת הפייסבוק שלנו?

אפרים גולומבק, מוותיקי כרמיאל, הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. היה בן 75 במותו.

גולומבק נולד באורוגוואי. הוא היה מורה בהכשרתו. אפרים עלה ארצה בתחילת שנות השבעים ולמד בסמינר בבאר שבע, שם הכיר את שרית, לימים אשתו. באמצע שנות השבעים הגיעו השניים לכרמיאל וקבעו כאן את ביתם. הוא לימד זמן מה בבית ספר בספסופה, בעוד שרית לימדה במשך שנים בבית הספר פלמ״ח, בית הספר הראשון של כרמיאל. בהמשך עבר אפרים לעבוד בחברת מקורות, שם התמיד עד ליציאתו לגימלאות.

אפרים ז״ל היה במשך שנים פעיל חברתי וקהילתי, שותף מרכזי בפעילות קהילת יוצאי דרום אמריקה בכרמיאל ומורה בהתנדבות ספרדית במועדון הגימלאים.

אחד מצילומיו האחרונים של אפרים גולומבק ז״ל. צילום פרטי
מצילומיו האחרונים של אפרים גולומבק ז״ל. צילום פרטי

בשנת 2001 שכל אפרים את בנו צביקה, שנהרג בפיגוע של מחבל מתאבד במסעדת סבארו בירושלים. מאז האירוע הטראגי הקדיש חלק ניכר מחייו להנצחת זכרו של צביקה.

בשנים האחרונות התמודד גולומבק עם מחלת הסרטן הארורה, וביום ראשון (אתמול) הוא נפטר. אפרים הותיר אחריו אישה, שרית, בת – ורדית ושלושה נכדים. יהי זכרו ברוך.

חבריו הקרובים של אפרים היו כואבים ודואבים עם לכתו.

דוד צור: ״אם יש מושג כזה שנקרא בן אדם, אפרים היה האיש. הוא היה ״מנטש״ אמיתי. אהב לעזור לכולם, לסייע לכול מי שפנה אליו, בעיקר בבעיות מול הרשויות ומול הגופים הגדולים. מותו הוא אבידה קשה וכואבת למשפחתו, לחבריו ולכול העיר״.

גיורא רייכלר: ״…איש אשכולות שתמיד היה מוכן לעזור לזולת, להרבה אנשים כולל אותי. זו מכה גדולה ואובדן חבר קרוב ונפש טהורה. שינוח בשלום״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

מוטי היבש. צילום מהפייסבוק

״מוטי המחשמל״ איננו עוד

שתפומוטי היבש שהיה מוכר במשך שנים רבות כ״מוטי המחשמל״ והיה התקליטן המוביל באזור הצפון נפטר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.