בית / תרבות ופנאי / עושים תרבות / "ארבע וחצי בבוקר, לא נרדמת"
אברהם טל פסטיבל 2019 מופע זריחה

"ארבע וחצי בבוקר, לא נרדמת"

אברהם טל ריגש, קרן על הבמה יחד עם הזריחה… צפו בקטע מההופעה הבלתי נשכחת

מאת אלה ויינטראוב

ראיתי את הסילבוס של פסטיבל כרמיאל, אברהם טל זמר שמעריכה מאוד נמצא בארבע וחצי בבוקר. מופתעת שואלת עצמי, ארבע וחצי? מירב האנשים ישנים בשעה הזו.

חברה התקשרה אלי: "אלה, אני מגיעה אליך מוקדם, נישן ואז נלך לאברהם טל". אישית אני קמה כל בוקר בארבע, אזי לי זה התאים. היא הגיעה, לישון, לא ישנו… יצאנו הרבה לפני לפסטיבל, המקום היה מלא ברוקדים ברחבת ריקודי העם, במתחם הנוער כנ"ל.. הלכנו למגרש הספורט שעה לפני המופע כדי לתפוס מקומות, המקום היה ריק… הייתי בטוחה שמעטים יגיעו, בגלל השעה. לאט לאט המקום התמלא, עד כמעט אפס מקום…

ברבע לחמש אברהם טל הגיע כולו בלבן, התחיל לשיר… כולנו הלכנו לרחבת הדשא, התחלנו לרקוד… לשיר, להתרגש איתו, הוא שר מכל הלב, רקד וכל גופו חש כל מילה שאמר… הקול שלו הביע כל מילה שחווה, הרגשתי שהאינטונציה שבקולו היא המילים, וגופו רוקד התווים.

כאחת שהייתה בשורה הראשונה ראיתי כל תו בפניו, כל תנועה בגופו, כל ביטוי רגשי כזה או אחר, יכולה לומר בביטחון שאברהם טל חי את שיריו על הבמה.. עצר לרגע ושאל מופתע קמעה "מה אתם עושים בשעה כזו בבוקר, אין לכם עבודה היום?". אלו שלידי ענו "אחרי המופע ישר לעבודה".

דיבר על המצב הפוליטי, אמר דעתו "לא משנה אם אני מרוקאי, ספרדי, אשכנזי, אתיופי, כולנו בני אדם, עם אחד, חיים במדינה אחת״. שתק והמשיך לאחר שניותיים: "לילדים שלנו לא אכפת הילדים שלי מעורבים, שליש, שליש, שליש". והמשיך לשיר, בדיוק מה שמאמין בו.

צפו בקטע קצר מההופעה

הופעה מדהימה, מרגשת, נוגעת. לקראת הסוף, הדרן שבעצם היה כהמשך טבעי של המופע. הכרמיאלים וגם אלו שבאו מרחוק נהנו, רקדו, שרו במלא גרונם. ואני נהניתי לראות חיבור מדהים של אומן עם הקהל שלו. בשלב מסוים ירד מהבמה ונגע באנשים.

שיריו נגעו גם בי, בטני התרגשה, ידעתי שהחוויה של הקהל לשמוע ולראות באופן הרמוני לגמרי יצירה, יצר תחושה של עונג רציף. בשלב מסוים רץ עם הקהל מסביב למגרש הספורט ואני הלכתי למתחם שבו הוא חוזר לאחר המופע, ללא ידיעה שיגיע לשם כשאני שם. רציתי לנשום, לחוש את החוויה, לנתח רגשית את שקרה במופע הזה. ואז שמעתי אותו אומר מבלי לראות אותו: "זה מטורף מה שהיה שם, לא רציתי שיגמר". שתק בהתרגשות ואמר "היה פיצוץ, ואווו, ואוו, ואוו".

יצאתי לקראתו, רציתי לשאול אותו איך היה לו, איך הרגיש, כאילו לא באמת שמעתי כי רציתי לראות שפת גוף… אך, נאמר שלא כרגע… ואז, זה התפספס, אך תמונה לא נשכחה… יש שחיכו לו בחוץ, יצא להצטלם איתם… וזה אמר לי הכל… זה מופע מדהים שיצר חיבור הרמוני בין אומן לקהל שלו.

תשאלו אותי האם ללכת למופעים שלו? תשובתי תהיה דפנטלי יססססס. ברור, מבלי להסס אפילו לא רגע אחד.

שתפו

כתבה מעניינת:

בובות תיאטרון - יצירה של האומנית עירית שלו

אומנים בגילון וצורית פותחים את בתיהם בפסטיבל האביב

מערכת זהר הצפון בישובים צורית וגילון הממוקמים על הר גילון במועצה האזורית משגב, ליד כרמיאל, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable