כרמיאל נוף דרום מערב
כרמיאל במבט-על. צילום ארכיון

אתר יד2: כרמיאל הזולה ביותר במחירי השכירות

שתפו

על-פי מדד הנדל”ן באתר, מבין כל היישובים הנכללים בו, כרמיאל מובילה במחירי השכירות הנמוכים ביותר לדירות 4 חדרים. הבעיה: לא כל היישובים בארץ נבדקו במדד

מאת גיל דובריש

בשורה לציבור שוכרי הדירות בכרמיאל: מחירי השכירות לדירות בנות 4 חדרים בעיר, הם הנמוכים ביותר מבין היישובים העירוניים הנכללים במדד הנדל”ן של אתר יד2. יש לציין כי במדד זה לא נכללים כל היישובים בארץ, כך למשל נעדרות ממנו ערים כמו צפת, חצור הגלילית ומעלות תרשיחא, שם סביר להניח, כי המחירים נמוכים יותר.

על-פי מדד הנדל”ן לשנת 2015 כרמיאל מוגדרת כעיר מובילה בה ניתן לשכור דירת 4 חדרים במחיר הנמוך ביותר. דמי השכירות של דירת 4 חדרים ממוצעת בכרמיאל עומדים על 2694 שקל והיא מקדימה את טבריה (2729 שקל), באר שבע (2880 שקל), קריית אתא (2892 שקל) ואשקלון (3051 שקל). לשם השוואה, דמי השכירות הממוצעים של דירת 4 חדרים בתל אביב עומדת על 6840 שקלים…

בכל הקשור למחירי הדירות, כרמיאל מדורגת במקום החמישי בארץ, שוב, מבין היישובים הנכללים במדד, עם מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים של 1,033,627 שקל. רק בארבעה יישובים המחירים נמוכים יותר: טבריה עם 761,604 שקל לדירת 4 חדרים, מה שהופך את התשואה שם לאחת הטובות במדינה, ואחריה בדירוג קריית אתא (886,462 שקל), עכו עם (908,971 שקל) ובאר שבע (1,030,431 שקל).

גל עופרים סמנכ”לית השיווק באתר יד2 מציינת כי “כאשר רוכשי ומוכרי הדירות נכנסים ליד2 הם יכולים לקבל מידע מדויק לגבי המחירים של הנכסים באזור המבוקש ולבצע מחקר עצמאי בטרם פרסום המודעה או רכישת הדירה. מהסטטיסטיקות שלנו עולה כי מאמצי הממשלה לטווח הקצר לא יעזרו. מחירי הדירות ימשיכו לעלות. אין עלייה בהיצע, ויש עלייה בביקוש, ולכן במצב כזה מחירים לא יורדים. אם הממשלה תגדיל את ההיצע אז יש סיכוי שהמחירים ירדו. יש הרבה סיסמאות, מע”מ אפס או לא, אבל בסוף כולם זקוקים לנדל”ן ולפחות מהנתונים שלנו אנחנו לא רואים שהמחירים ירדו”.

באתר יד2 פועל מדד יד2 המהווה פלטפורמה נוחה ונגישה לבחון את מחירי העסקאות האחרונות שבוצעו באזור המבוקש על פי הדיווחים לרשות המיסים. בנוסף המדד מספק נתונים נוספים על האזור כמו מידע על השכנים, רמת החינוך ועוד.

כתבה מעניינת:

האמפיתאטרון כרמיאל. השכונה החדשה תוקם צמוד למקום

דירה חדשה בכרמיאל בפחות מ-800 אלף ש״ח? בקרוב

שתפותוכנית דיור במחיר מופחת׳ שיזם השר לשעבר יעקב ליצמן מגיעה לראשונה לכרמיאל: 48 יחידות דיור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.