הפגנה מרצים אורט בראודה צילום לימור לנגבורד 2018-6
הפגנת מרצים ממכללת אורט בראודה. צילום: לימור לנגבורד

באורט בראודה נערכים לסיום הסמסטר למרות השביתה

שתפו

השביתה במכללה טרם הסתיימה – ההנהלה פירסמה שורה של הקלות והתאמות לסטודנטים

מערכת זהר הצפון

בהנהלת המכללה האקדמית להנדסה בראודה לא ממתינים לסיום השביתה של סגל המורים מן החוץ ופרסמו רשימת הקלות והתאמות לסטודנטים, על מנת שיוכלו לסיים את הסמסטר בהצלחה. את רשימת ההתאמות וההקלות ניסחה המשנה לנשיא המכללה לעניינים אקדמיים, פרופ' שרית סיון, בצוותא עם ראשי המחלקות השונות, תוך התייחסות לכלל הבקשות שהועלו על ידי נציגי אגודת הסטודנטים.

אתמול (רביעי) יצאו נציגי ארגון הסגל האקדמי הזוטר במכללה להפגין מול משכן הכנסת – במחאה על גרירת הרגלים של הוות״ת והממונה על השכר באישור ההסכם הקיבוצי עליו חתמו. היום (חמישי) בשעות הצהריים הפגינו המרצים במכללה. במהלך ההפגנה, הגיע למקום ח"כ סעד סאלח, חבר ועדת החינוך, אשר בא להפגש עם נשיא המכללה מתוך מטרה לקדם את נושא ההסכם הקיבוצי.

נשיא המכללה, פרופ' אריה מהרשק, מציין כי המכללה עושה כל שלאל ידה על מנת לקדם את חתימת הממונה על השכר באוצר על הסכם השכר החדש שנחתם בין המכללה לארגון הסגל הזוטר, ובכך להביא לסיום השביתה. במקביל פועלת המכללה לצמצם למינימום את הפגיעה בסטודנטים. ״משנחתם הסכם והושגו הבנות עם ארגון הסגל הזוטר, השביתה איבדה חלק ממשי ממוסריותה. אנו פועלים בדבקות וברציפות מול הרגולטור לאישור ההסכם ומנסים לצמצם את הפגיעה הנמשכת בסטודנטים במהלכים לגיטימיים העומדים לרשותנו. אנו מצפים לסיוע מארגון הסגל הזוטר״ אומר פרופ' מהרשק.

פרופ' שרית סיון אומרת כי הסטודנטים נקלעו למצב קשה במיוחד בעקבות שביתת המורים מן החוץ ועל כן נדרשה המכללה לבצע התאמות והקלות עבורם: "הוחלט על סדרה של התאמות עבור הסטודנטים, על פי בקשות שהועלו על ידי נציגי אגודת הסטודנטים מחד ומנגד אחריותנו האקדמית להכשרתכם כמהנדסים. על מנת לגבש את ההתאמות לכל שנת לימוד ולכל מחלקה, נערכו ישיבות רבות עם ראשי המחלקות השונות, בהן סיכמנו את המקרים השונים ואת הדרכים לפעולה. כמו כן סוכם שכל ראש מחלקה ייפגש עם הסטודנטים על מנת לתווך את ההתאמות ולהסבירן ושכל המידע יונגש לכל סטודנט על ידי מחלקת האם שלו, כולל מענה לבעיות ספציפיות שיתעוררו".

עוד מוסיפה פרופ' סיוון כי עוזרות ראשי המחלקות, אנשי מדור כספים ומחלקת ה-IT, עודכנו בהתאמות השונות על מנת לתת מענה גם בפן המנהלי-אדמיניסטרטיבי.

כתבה מעניינת:

הצגת תוכנית הרכבת כרמיאל קריית שמונה מועצת חצור הגלילית

מחכים בהתלהבות לרכבת מכרמיאל

שתפובדיון רב משתתפים שכלל ראשי רשויות ונציגי גופים ומוסדות בצפון, הוצגה לפני הפקדה תוכנית הרכבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.