בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / באורט כרמים אסרו על תלמידה לצאת לטיול עקב בעיות התנהגות, האב טוען: ביה”ס פעל בניגוד לחוזר מנכ”ל
ביה"ס אורט כרמים. צילום ארכיון

באורט כרמים אסרו על תלמידה לצאת לטיול עקב בעיות התנהגות, האב טוען: ביה”ס פעל בניגוד לחוזר מנכ”ל

שתפו

האם לבית ספר יש סמכות למנוע מתלמיד לצאת לפעילות משותפת? שכבת ז’ בכרמים יצאה השבוע לטיול שנתי ללא מספר תלמידים ”בעייתיים”. אחד ההורים תוקף: בתי חשה מושפלת, הצעתי להיות הורה מלווה בהתנדבות מלאה, אבל ביה”ס סירב

מאת גיל דובריש

האם בית ספר מורשה לפסול בכל מחיר את יציאתה של תלמידה לטיול, גם אם היא סובלת מבעיות התנהגותיות קשות?

השבוע נערך הטיול השנתי של כיתות ז’ של אורט כרמים. מספר תלמידים שלאורך השנה, גילו בעיות התנהגותיות קשות, לא הורשו לצאת עם חבריהם לטיול. יש לציין כי לא מדובר בענישה מקורית אלא בצעדים משמעתיים, שאופיינים לכל בתי הספר בעיר. אלא שהורה של אחת התלמידות בביה”ס, אומר כי הנהלת ביה”ס נוהגת בניגוד לחוזר מנכ”ל ואף גורמת ל”נזקים נפשיים” לבתו, כדבריו.

האב ששמו המלא שמור במערכת, מודה כי לבתו בעיות התנהגותיות לא קלות ומספר: “הבת שלי מרבה להתחצף ולנקוט באלימות מילולית אם כי לא פיזית, אנחנו ההורים מודעים לבעיה ועושים כל מה שביכולתנו לטפל בכך. בשנה”ל הבאה הילדה לא תמשיך ללמוד באורט כרמים ואנחנו מחפשים עבורה מסגרת חדשה ומתאימה באמצעות ועדות השמה”.

לדבריו, עקב בעיות ההתנהגות הוחלט בביה”ס שלא להוציא אותה וארבעה תלמידים נוספים מהכיתה, לטיול השנתי. “ביום ראשון שעבר קיבלנו מכתב מההנהלה לפי בתי לא תוכל לצאת לטיול. פניתי אל המחנך שלה, הוא אמר לי חד וחלק, ‘אני לא יוצא לטיול עם הבת שלך’. ככל הידוע לי בחוזר מנכ”ל יש סעיף המאפשר לתלמיד הסובל מבעיות התנהגות, לצאת לפעילות או טיול שכבתי בתנאי שההורה ילווה אותו. לכן הצעתי שאלווה את בתי בהתנדבות במהלך הטיול. המורה סירב בכל תוקף. שוחחתי עם מנהלי השכבה והחטיבה, הצעתי להם לצאת לטיול כמלווה, הם ניסו כל העת להניא אותי מכך, בטענה שהדבר יגרום לי לאבד יומיים של עבודה, שמדובר במאמץ גדול מאוד מבחינתי ושעליי להיות צמוד 24 שעות לבתי. המשכתי להתעקש והם אמרו שיבדקו את העניין ויחזרו עם תשובה, אותה לא קיבלתי עד עצם היום הזה”.

לדברי האב, בכך שאינה מאפשרת לו ללוות את בתו, הנהלת אורט כרמים נוהגת בניגוד לחוזר מנכ”ל. “קודם כל לפי החוזר יש צורך בהתראה מראש של שבועיים, אנחנו קיבלנו התראה 9 ימים בלבד לפני הטיול. שנית, רק לוועדה פדגוגית יש הסמכות לקבוע אילו ילדים לא יורשו לצאת לטיול, ביקשתי את הפרוטוקול של ישיבת הוועדה שהתכנסה בנושא, לא קיבלתי דבר עד היום. דבר שלישי, השתתפות בטיול של תלמיד מאתגר שיש לו בעיות התנהגות מתמשכות, מותנית בליווי מבוגר אחראי, הצעתי להתנדב כמלווה בטיול, חרף זאת בביה”ס לא הסכימו להצעתי ודחו אותה על הסף”.

האב אומר כי “אני חש שבית הספר מבקש להשפיל את בתי וילדים נוספים בשכבה שסובלים מבעיות התנהגות. לבתי חשוב מאוד להשתתף בפעילות, היא רוצה להיות חלק מהכיתה, ולא לשבת בבית בזמן שהחברים שלה נהנים. לפני כחודשיים התקיים טיול כיתתי, היא לא יכלה לצאת והרגישה רע מאוד. בכך שאתה פוסל אותה מהשתתפות בטיול, אתה רק מחמיר את מצבה וגורם לה להרגיש מנודה חברתית ומושפלת, זה גורם לפגיעה נפשית”.

את תגובת הנהלת ביה”ס אורט כרמים לנושא, לא ניתן היה להשיג עד לסגירת הגיליון.

כתבה מעניינת:

ישראל ליכטנשטיין כרמיאל זקא איחוד הצלה קופת חולים מאוחדת 2018

הכרמיאלי שחילץ פצועים במירון: הגיעו כדי לרקוד ולשמוח וחזרו בשקי גופות

שתפוישראל ליכטנשטיין היה בין הראשונים שהגיעו לזירת האסון במירון כדי לטפל בפצועים: אחד האירועים הקשים …


תגובה אחת

  1. חבל שאי אפשר להשקיע יותר בתלמידים למרות שקשה להם חבל שבית הספר מרים כך את הידיים ומחליט לוותר על ילדים מסיומים במקום להילחם אלהים….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.