בגדי המלך החדשים

שתפו

יאנה מלניקוב – בלוגרית, רעיה, אמא, מנהלת שיווק ומרכז קריירה במכללת צפת

מייל [email protected]

 

כשהייתי ילדה קטנה וסיפרו לי את הסיפור “בגדי המלך החדשים” הוא היה נשמע לי די אידיוטי.
איך מלך שיש לו ממלכה שלמה לדאוג לה יכול להתעסק בצורה אובססיבית כל כך עם הבגדים שלו? איך צמד נוכלים מצליח להערים בפשטות כזאת על כל הממלכה?

והדבר שהיה נראה לי ההזוי ביותר הוא איך זה שכולם שמרו על קשר שתיקה וכולם קיבלו את המצב המעוות הקיים עד שאולי האמינו בו בעצמם? ואיך זה שמכל הגדולים והחכמים רק ילד אחד קטן היה אמיץ לצעוק שהמלך הוא עירום?
כשבגרתי הסיפור כבר לא היה נשמע לי אידיוטי אלא לצערי אפילו די ריאליסטי.

לא פעם אני רואה בנקודות שונות בחיים שלי מלכים מסוגים שונים, מצבים מעוותים כאלו או אחרים. החלק העצוב ביותר הוא לראות קשרי שתיקה וציבור פאסיבי שמפסיק להאמין שאפשר וצריך להיות גם אחרת.

אנחנו נמצאים בתקופת בחירות ברשויות המקומיות ואני מאמינה שכמוני גם לכם עוברות מחשבות שונות בראש לגבי המועמדים, לגבי ההבטחות שלהם, לגבי האופן שהציבור מגיב אליהן.

אני לא יודעת איך זה במקומות אחרים בארץ, אבל בעיר שלנו יש יותר מידי השמצות, שיח פוגעני, לא ערכי ולא מכובד, העלבות וממש בריונות (גילוי נאות- אני בעצמי כתבתי פוסט תמיכה באחד המועמדים בקבוצות של כרמיאל וספגתי אותן גם על בשרי). יש הרבה מאוד רעש שלילי ומעט מידי לצערי מבוגרים אחראים שירגיעו את המצב.

אני מקווה שכולנו נממש את זכותנו הדמוקרטית, נשמיע את קולנו ורצוי גם ניקח חלק בשיח הציבורי. אבל הכי חשוב – אני מקווה שלמרות רעשי הרקע, לא נהיה העדר הזה שעמד בשקט או התלהב עם כולם סביב המלך.

לפעמים הילד הזה שצועק “המלך הוא עירום” חייב להיות אנחנו.

כתבה מעניינת:

הפגנת מחאה נגד האלימות כלפי נשים בכרמיאל

מדוע יצאנו להפגין

שתפועו"ד אליסה דריקר מן ועו"ד סוזי קונינסקי מסבירות מדוע הן היו שם אתמול, בקניון לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.