ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בגלל הילולת הרשב"י במירון – לא יופעלו אוטובוסים המסיעים תלמידים
ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
צילום ארכיון: דורון זלצר

בגלל הילולת הרשב"י במירון – לא יופעלו אוטובוסים המסיעים תלמידים

ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

אם לתלמיד: "זו מדינה הפוכה שבה החגיגות חשובות יותר מחינוך הילדים"

מאת גיל דובריש

ילדכם מגיע לבית הספר בקו תלמידים של אגד? ביום ראשון הקרוב, תצטרכו להסתדר לבד. הכאוס הצפוי בתחבורה הציבורית יפגע גם בכרמיאל. בעקבות החלטת משרד החינוך להזיז את חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון ליום שני,  יפנה אגד אוטובוסים רבים המשמשים להסעת תלמידים, לטובתם של החוגגים המגיעים להילולת הרשב"י במירון. המשמעות היא שעשרות רבות של תלמידים בכרמיאל התלויים בקווי התלמידים כדי להגיע לבית ספרם יצטרכו למצוא פתרון חלופי.

בהנהלות בתי הספר התקבלה רק אתמול (חמישי) הודעה רשמית, לפיה "לאור החלטת משרד התחבורה ,ביום ראשון הקרוב 14.5.17 לא יופעלו קווי התלמידים המשרתים את תלמידי בתי הספר. נא היערכותכם בהתאם".

תושבת העיר, אם לתלמיד המגיע דרך קבע בהסעות לבית ספרו, הביעה את כעסה בעקבות ההודעה ואמרה: "כרגיל, פוגעים בשכבות החלשות. מי נזקק להסעות? בוודאי לא אלו שיש להם אפשרות להגיע ברכבים פרטיים או מוניות לבתי הספר. תלמידים שנוסעים באוטובוסים מגיעים בדרך כלל מהשכבות הפחות מבוססות, הם גם מתגוררים במרחק רב ממוסד החינוך ומתקשים להגיע ברגל בגלל המרחק הרב. זו מדינה הפוכה, שבה החגיגות והמסיבות חשובות יותר מחינוך הילדים. אבוי לנו אם זה סדר העדיפויות במדינה".

גורם באחד מבתי הספר שבהם ישנם תלמידים המגיעים בקווי אגד, ציין: "מדובר באטימות של ממש לצרכי התלמידים. אם החופשה הייתה מתקיימת במועדה, כלומר ביום ראשון, שהוא ל"ג בעומר, לא הייתה כל בעיה. אבל כאן הוסיפו חטא על פשע, בכך שדחו את החופשה מהלימודים ליום שני יצרו מחסור בתחבורה ציבורית. ידוע לנו שעיריית כרמיאל ניסתה לעשות הכל כדי למנוע את הפגיעה בתלמידים אך חברות האוטובוסים השונות מיאנו לתת יד ולעזור. אנחנו מצפים שחלק מהתלמידים המשתמשים בקווי התלמידים פשוט לא יגיעו לבית הספר ביום ראשון וחבל על כך".

 

,

ארט דה ג׳לטו באנר דף ראשי 2018-12-26
2019-01-10 ד״ר קוקיס באנר כתבות
שתפו

כתבה מעניינת:

גן ילדים 2019 צילום אילוסטרציה Pixabay

כיצד תבחרו את הגן הבטוח ביותר לילדכם?

לקראת הרישום לגני הילדים לשנת הלימודים הבאה, מציעים מומחי מכון התקנים טיפים להורים במציאת הגן הבטוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10

SHOP NOW
close-link