בגלל ההילולא במירון: תלונות קשות על שיבושים כבדים בתנועת התחבורה הציבורית בתוך העיר

שתפו

נהגי אגד רבים הוזעקו כדי לתגבר את קווי האוטובוסים לקבר הרשב”י, התוצאה: ציבור הנוסעים, ברובם קשישים וילדים, סבל מעיכובים ואיחורים רבים בקווים הפנימיים. גם המשטרה נזעקה לסייע – ניידות הפכו למוניות מאולתרות והסיעו משפחות לכיוון מירון

בלגן מוחלט בכרמיאל בימי ההילולא במירון, בעקבות הנחיית משרד התחבורה לאסור את הגישה להילולא ברכבים פרטיים, ולאפשר את ההגעה לשם  רק באמצעות התחבורה הציבורית. בסוף השבוע האחרון התקשו  קווי האוטובוסים לעמוד בעומס של המבקרים אשר הגיעו לכרמיאל, במטרה לעלות לקבר רבי שמעון בר יוחאי. למערכת העיתון הגיעו פניות רבות של תושבים אשר הלינו על מחסור באוטובוסים בקווים הפנימיים וגם במסוף התחבורה הציבורית נרשמו עומסים כבדים, עד כדי כך שהמשטרה נדרשה להתערב בנעשה לפני שיתחולל אסון.

המבקרים הרבים מכל רחבי הארץ שהתכוונו להגיע לקבר הרשב”י, התרכזו כבר ביום שישי בבוקר בהמוניהם בתחנה המרכזית של העיר. רבים הגיעו עם משפחותיהם ומשמעות הדבר הייתה שילדים רבים וכן תינוקות שהו במשך שעות ארוכות בשמש כדי להמתין לקווי האוטובוסים לכיוון מירון. כאשר הגיעו האוטובוסים לתחנה, התברר כי הם מלאים עד אפס מקום בנוסעים והנהגים סירבו ובצדק, מטעמי בטיחות, להעלות את הנוסעים הממתינים. בעקבות המחסור בקווי אוטובוסים, נוצר לחץ רב והנוסעים שהמתינו בתחנה החלו להתפרע ולחסום את כבישי הגישה מהתחנה החוצה, במטרה למנוע מהאוטובוסים לצאת לדרכם. משטרת כרמיאל שהוזעקה למקום נאלצה לפזר את ההמון ולהרגיע את האווירה, פעולה שארכה זמן רב.

סנ”צ אמג’ד שייח, סגן מפקד משטרת כרמיאל: “היה אי-סדר מוחלט במסוף התחבורה הציבורית. נוצר מצב שילדים קטנים ותינוקות המתינו שעות ארוכות עם הוריהם תחת השמש הקופחת. נאלצנו לערב את חברות האוטובוסים כדי שיתגברו את כמות הקווים העולים צפונה למירון. כמו כן הקצינו ניידות משטרה כדי להסיע משפחות לכיוון פרוד, משם המשיכו הלאה בהסעות מסודרות. בסופו של דבר הבעיה נפתרה. למחרת במוצאי שבת, כבר היו שאטלים מסודרים ממרכז ביג לכיוון מירון”.

לא רק בתחנה המרכזית של העיר הרגישו את הלחץ. גם בתוך כרמיאל נרשמו עיכובים ושיבושים רבים בכל הקשור לתחבורה הציבורית. אחד הנהגים באגד, סיפר לנו כי נהגים רבים הוזעקו כדי לתגבר את קווי הנסיעות מכריאל למירון, ולכן נוצר מחסור של נהגים בתוך העיר. הדבר יצר שיבושים כבדים בקווים הפנימיים של החברה. בין הפניות שהתקבלו במערכת העיתון: קו מס’ 1 שהיה אמור להגיע לשכונת המייסדים ביום שישי בשעה 7 ורבע, הקדים במספר דקות, בעוד שהאוטובוס שהיה אמור להגיע 20 דקות אחריו, כלל לא הגיע. קו מס’ 2 שהיה אמור להגיע לשכונה המערבית ביום שני בשעה 9 ורבע, לא הגיע אף הוא. שיבושים נוספים נרשמו ביום ראשון, כאשר אוטובוסים הגיע באיחור רב לתחנות.

רון רטנר, דובר אגד מסר בתגובה לפנייתנו: “לבקשת משרד התחבורה נרתם אגד למאמץ ההיסעים הארצי לחגיגות ל”ג בעומר במירון. בעקבות החלטת משרד התחבורה ומשטרת ישראל, ההגעה להר מירון התאפשרה אך ורק באמצעות אוטובוסים ולא ברכב פרטי כפי שהיה נהוג בעבר. מטבע הדברים המאמץ להסיע עשרות אלפי איש בפרק זמן קצר, השפיע על שרות התחבורה הציבורית ברחבי הארץ, דבר אשר תואם ואושר ע”י משרד התחבורה. יתכן שגם לחסימות הצירים, שבוצעו ע”י המשטרה, ולעומסי התנועה, שנרשמו בדרכי הגישה אל החניונים, הייתה השפעה על תנועת האוטובוסים וקווי השרות”.

כתבה מעניינת:

נשק פעילות טרור צילום המשטרה

תושב מזרח ירושלים נתפס בצומת כרמיאל עם טיל כתף

שתפו בסוף השבוע נתפס ליד כרמיאל צעיר ממזרח ירושלים כשברכבו טיל כתף מסוג מטאדור עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *