התחדשות עירונית ברחוב הפרחים בכרמיאל. הדמייה אירית צרף נתניהו אדריכלות
התחדשות עירונית ברחוב הפרחים בכרמיאל. הדמייה: אירית צרף נתניהו אדריכלות

בגלל הסיכון הגבוה להיפגע ברעש אדמה – עדיפות לכרמיאל בתהליכי התחדשות עירונית

שתפו

הרשות להתחדשות עירונית תממן יועצים מקצועיים שיספקו סיוע תכנוני וחברתי לרשות ולתושבים במטרה לקדם את ביצוע התוכניות

מערכת פורטל זהר.נט

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הכריזה על זכייתן של כרמיאל ו-5 רשויות נוספות בפריפריה, המצויות בסיכון סייסמי גבוה, בקול קורא למימון יועצים מקצועיים לקידום תהליכי התחדשות עירונית. בעקבות בחירתה של כרמיאל, תזכה העיר במימון להפעלת יועצים מקצועיים להתחדשות עירונית אשר יספקו סיוע תכנוני וחברתי.

בנוסף לכרמיאל, הרשויות המקומיות שזכו בקול הקורא הן קריית שמונה, בית שאן, שדרות, עפולה וצפת. מלבדן, מפעילה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מינהלות ויועצים ב-39 ערים ועוד 5 מועצות מקומיות. מדובר בדרך כלל ברשויות מקומיות שנמצאות על קו השבר הסורי-אפריקני ומוגדרות בסיכון סייסמי גבוה, ועל כן קיבלו יתרון בהליך הקול הקורא.

במסגרת התוכנית להתחדשות עירונית, שאושרה לראשונה לפני מספר חודשים, מקדמת עיריית כרמיאל 7 פרויקטים ברחבי העיר – ברחובות פרחים ומשעול דולב, כלנית ומשגב, אילנות, רימון-דקל, רמים, צה״ל גליל וכיכר העיר.

היועצים שילוו את הפרויקטים בכרמיאל הם בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית, שיסייעו לקידום איכותי ומוסדר של תהליכי התחדשות עירונית מול הגורמים השונים המעורבים בתהליך – בעלי דירות, יזמים, מארגנים, עורכי דין ומוסדות התכנון.

לאחר שיזמים ועורכי דין החלו לפעול אל מול התושבים, עלה הצורך לסייע לדיירים להתמודד עם יוזמות אלה, על מנת שהפעילות תקודם באופן יעיל ותוך שמירה על זכויותיהם. היועצים המקצועיים יספקו סיוע תכנוני וחברתי ויסייעו לבעלי הדירות במתחמי ההתחדשות העירונית לקבל את המידע וההסברים הנדרשים להם לצורך קידום התהליך ואת הליווי המתאים להתארגנותם. לצד זאת, הם ינחו יזמים ובעלי מקצוע אחרים לעניין אופן קידום תהליכים אלו ברשות המקומית. כמו כן, היועצים יעזרו לרשות המקומית לגבש מדיניות בתחום ההתחדשות העירונית ותוכנית עבודה לביצועה, לצד רתימת את כלל מחלקות העירייה למימושה.

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קוראת לכלל התושבים המעוניינים בקידום תהליכי התחדשות עירונית, בהם תמ"א 38 ופינוי בינוי, לפנות אל המינהלות והיועצים בכל שלב של תהליך ההתחדשות, ובעיקר טרם התחלתו וטרם חתימה על כל סוג של מסמך, הסכם או חוזה כלשהו להתחדשות עירונית. הייעוץ והליווי המקצועי אשר המינהלות והיועצים מספקים, מאפשר קידום מהיר של פרויקטים, תוך שמירה על זכויות בעלי הדירות.

ראש העיר משה קונינסקי: ״אני שמח על זכייתה של כרמיאל בקול הקורא של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. כאמור, עיריית כרמיאל מקדמת כיום 7 תוכניות של התחדשות עירונית ומצויה כיום בשלבי תכנון ראשוניים של מתחמי פינוי בינוי נוספים ברחבי העיר והן העירייה והן התושבים, יוכלו להיעזר ביועצים שיסייעו גם לבעלי הדירות במתחמי ההתחדשות העירונית לקבל את כל המידע וההסברים הנדרשים להם לצורך קידום מוצלח של התהליך״.

העירייה תקיים ביום ג', ה-30 במאי, כנס תושבים גדול שבו יוצגו כל התוכניות להתחדשות עירונית.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *