בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / בגלל הקורונה: העירייה הודיעה לעובדים על צמצום השעות
עובדי העירייה מוחים. צילום: בכפוף לחוק זכויות יוצרים 27א
עובדי העירייה מוחים. צילום: בכפוף לחוק זכויות יוצרים 27א

בגלל הקורונה: העירייה הודיעה לעובדים על צמצום השעות

שתפו

עובדים בעיריית כרמיאל קיבלו הבוקר (חמישי) הודעה על צמצום בשעות העבודה ופתחו במחאה. עיריית כרמיאל: מדובר באי הבנה

מאת גיל דובריש

שעה קלה אחרי שעובדי עיריית כרמיאל קיבלו הודעה על צמצום בשעות העבודה שלהם בשל התפרצות הקורונה ומחו על כך בתוקף, הודיעה הנהלת העירייה על הבהרות בגין ההודעה.

הבוקר (חמישי) קיבלו עובדי העירייה מזכר החתום בידי המנכ״לית ד״ר שולה מנחם ובו כתוב: ״לאור התפרצות נגיף הקורונה בארץ ובעולם ולאור הנחיות משרד הבריאות המתפרסמות מדי יום, אנו מבקשים את שיתוף פעולתכם ועזרתכם באשר להנחיות הבאות. אנו מבקקשים להביא לידיעתכם שצוות החירום בראשות ראש העיר, מתכנס מדי יום בבוקר, מקבל עדכונים, מבצע הערכת מצב ומתקבלות החלטות הנוגעות על שמירת חיי התושבים ומניעת התפשטות הנגיף.

  1. אנו נערכים למצב של צמצום העבודה ולהיתכנות, כי ככל ותתקבלנה הנחיות על הפסקת פעילות יתכן ולא תיוותר בידינו ברירה, אלא להוציא עובדים מסויימים לחופשה שנתית ביוזמת המעסיק. נא לראות במזכר זה כהודעה מראש. עובדים שאין להם יתרותמספיקות, תאושר להם יתרה שלילית ע״ח מכסה עתידית – וזאת לפנים משורת הדין.
  2. החל מיום ראשון 15.3.2020 כל יום עבודה יסתיים בשעה 16:00 לכולם עפ״י מתכונת חירום. וזאת למעט בימי ראשון שנעבוד כרגיל – פיצול וקבלת קהל״.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

עוד מצויין באחד הסעיפים במכתב כי ״עובדים מקבלי קהל יצויידו בחומר חיטוי לידיים… כל האירועים העירוניים ושל גופי הסמך בוטלו וניתנה הנחיה שלא לתכנן אירועים חדשים…״

כאמור, בעקבות קבלת המכתב יצאו עובדי העירייה ממשרדיהם למחות על הפגיעה הצפויה בשעות העבודה שלהם ובשכרם. אחד העובדים אמר לנו: ״אין לנו העלאות במשכורת, הבונוס העיקרי שלנו מתבטא בשעות נוספות שמגדילות את השכר החודשי, אצל חלק מאיתנו זה כמה מאות שקלים ואצל אחרים זה יכול להגיע אפילו לאלפי שקלים בחודש. הגזירה הנוכחית תפגע בעיקר בעובדים הזוטרים״.

לפניית פורטל זהר.נט ועיתון זהר הצפון נמסר לנו ע״י הנהלת העירייה: ״מדובר באי הבנה שנבדקת כעת״.

המכתב שנשלח לעובדי העירייה

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה pixabay

בתוך 24 שעות: תושב כרמיאל שני נפטר מקורונה

שתפומאת גיל דובריש לא בדרך הזו רצינו לסיים את שנת תש"פ… שני נפטרים מכרמיאל ממחלת …


תגובה אחת

  1. יהודית ה.

    בושה. לנצל את המצב בשוק ואת הפאניקה לצורך גזירת קופון על חשבון עובדי העירייה. אם הוחלט שאין שעות נוספות בטלו את היום הארוך של יום ראשון. הימנעו מהגעה של תושבים לעירייה ותנו מענה טלפוני זמין ויעיל לכל התושבים ולכל מח' העירייה. גלו גמישות וסבלנות זה עדיף מצעדים כאלה שלא תורמים לכלום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.