עורך דין רשאד סלים כרמיאל
עורך דין רשאד סלים. צילום ארכיון

בגלל פגיעה ברגל: פארק מים יפצה נפגע בכ-280,000 שקלים

שתפו

אדם ששבר את רגלו בעת בילוי בפארק מים ידוע יפוצה בעקבות המקרה, לאחר שעורך-דינו רשאד סלים מכרמיאל הוכיח: הפגיעה – באחריות הפארק

מערכת פורטל זהר.נט

אחד מפארקי המים הידועים בארץ וחברת הביטוח שמבטחת את הפארק חוייבו לשלם פיצויים בסך של כ-280,000 ש״ח לתושב אזור כרמיאל, שלפני מספר שנים ביקר בפארק ונפצע ברגלו. כך נקבע בפסק דין שניתן בימים אלה ע"י השופט ערן נווה מבית המשפט השלום בקריות.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

לפי כתב התביעה שהוגש ע"י משרד עו"ד רשאד סלים מכרמיאל, נטען כי התובע, בשנות ה-50 לחייו, ביקר לפני מספר שנים יחד עם בני משפחתו בפארק מים, ובצאתו מהבריכה דרך על רשת ניקוז מפלסטיק שהותקנה באחת המדרגות וזו נשברה מתחת לרגלו שצנחה פנימה אל תוך המדרגה ונשברה.

בכתב התביעה נטען כי הפציעה אירעה בשל רשלנות האחראים על הפארק שלא דאגו לתחזוקה תקינה של המקום ולרשת ניקוז איתנה ועמידה. כן נטען בתביעה כי התאונה הותירה בתובע נכות צמיתה וגרמה לו לסבל רב, כמו גם לפגיעה ממשית בכושר השתכרותו בעבר ובעתיד, ובהתאם נתבקש בית המשפט לחייב את הפארק לפצות את התובע על נזקיו.

הפארק טען בכתב ההגנה כי האיש נפצע בנסיבות שונות שאינן באחריותו ובהתאם ביקש מבית המשפט לדחות את התביעה. כשהנסיונות לפשרה לא צלחו, בית המשפט נאלץ להכריע בתביעה.

ואכן, בפסק דין מפורט קבע בית המשפט כי הוא מאמין לגירסת התובע במלואה, מה גם שחקירת האחראי מטעם הפארק בידי בא-כח התובע, תמכה בגירסת התביעה וביססה אותה. בית המשפט ובהתאם מצא להטיל אחריות על הפארק בגין אירוע התאונה ולחייבו לפצות את התובע בגין נזקיו.

בהתאם לראיות שהוגשו לפניו בשאלת הנזק ובהתחשב בנכותו של הנפגע, פסק בית המשפט כי יש לשלם פיצוי כ-280,000 ש״ח מעבר לכספים שהועברו מהמוסד לביטוח הלאומי.

עו"ד רשאד סלים: ״יש להצטער על כך שבפארק המים, לפי הבנתי, משיקולים כספיים של השתתפות עצמית גבוהה, הקשה מאוד על התובע תוך כדי ניסיון להטיל דופי בגירסתו, עניין שגרם להתארכות ההליכים לשווא. אנו שמחים מברכים על כך, שבית המשפט קיבל את גירסתו של התובע ואת טענותיו במלואן ופסק לו פיצוי מלא והולם בגין נזקיו״.

כתבה מעניינת:

תקר פנצ׳ר רכב מכונית

נזקים בעשרות אלפי שקלים: ״מפנצ׳ר״ סדרתי מסתובב בעיר

שתפותושבים מדווחים לנו על מעשי ונדליזם ברכביהם שגרמו לנזקים בשווי אלפי שקלים: ״מה עוד צריך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.