בית / חדשות / פלילים ומשפט / בדיחה גרועה
צילום מסך מתוך הפייסבוק

בדיחה גרועה

שתפו

צעיר מכרמיאל שפירסם בפייסבוק הודעה שבה כתב כי נפתחת עצומה להוצאה להורג של "הדגנרט הראשי" נחקר במשטרת כרמיאל

מאת מוטי כהן

הודעה שכתב צעיר מכרמיאל ברשת הפייסבוק, בנושא פתיחת עצומה להוצאה להורג, הקפיץ את העירייה והמשטרה על רגליהן. הצעיר, בשנות העשרים המוקדמות לחייו, נחקר ע”י משטרת כרמיאל ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

בפוסט שבו מדובר, כתב אותו צעיר מתוך בדיחות הדעת את המילים הבאות: “עצומה להוצאה להורג של הדגנרט הראשי נפתחת עכשיו” והוסיף אייקונים מחייכים. הדברים נכתבו בתגובה להודעה שכתב כרמיאלי אחר, בו הוא תקף בחריפות את פסטיבל המחול, על ההמולה ועל האבטחה שגרמו לפקקי ענק בעיר.

בעקבות פרסום ההודעה הביקורתית בנושא הפסטיבל, הגיב כאמור אותו צעיר והעלה את הפוסט בנושא ההוצאה להורג. גורמים בעירייה ציינו כי בהתחשב בנושא שהועלה, יש להניח כי הצעיר כיוון לכאורה בדבריו לראש העיר, עדי אלדר, שהוא גם יו”ר עמותת פסטיבל המחול. לאחר שנשקלו האפשרויות המשפטיות, ולאחר שהוברר כי במשטרה יש כוונה לפתוח בחקירה בעניין, הוחלט בעירייה שלא להגיש תלונה רשמית כנגד הכותב.

מקור בכיר בעירייה אמר לזהר הצפון: “אפשר להתבדח ואפשר להעביר ביקורת על הפסטיבל, אבל הדברים שנכתבו הם מעל ומעבר לבדיחה, הם חריגים ומסוכנים, זו כבר הסתה לכל דבר”.

דובר המשטרה מסר לנו: “בעקבות איתור פוסט בפייסבוק, המכיל תכנים, אשר עשויים להתפרש כמאיימים, הנחה מפקד תחנת לב הגליל, נצ”מ ויקטור בוסקילה על פתיחה בחקירה פלילית. שוטרי התחנה עיכבו חשוד בשנות העשרים לחייו, תושב כרמיאל, אשר נחקר כחשוד. בסיום החקירה שוחרר בתנאים מגבילים”.

דוברת העירייה לביאה שלו-פישר, אמרה בתגובה לפניית זהר הצפון: “קריאה להוצאה להורג היא קריאה חמורה ביותר. למילים יש משמעות ודבר כזה הוא לא נושא להלצה. דף הפייסבוק הזה הגיע לשפל שאין כדוגמתו, בהתירו התבטאויות הקוראות לרצח. אנחנו בטוחים שהמשטרה תמצה את הדין עם מי שידם קלה על העט”.

כתבה מעניינת:

בדיקת אלכוהול נהג צילום דוברות המשטרה

שתה ״קצת״ יותר מדי: נעצר נהג מכרמיאל עם כמות כפולה מהמותר של אלכוהול בדמו

שתפומערכת פורטל זהר.נט נהג בן 23 מכרמיאל נעצר בסוף השבוע כשבדמו רמת אלכוהול כפולה מהמותר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.