צילום אילוסטרציה Freepik
צילום אילוסטרציה Freepik

בדרך לחיים טובים יותר: איך אימון אישי יכול להשפיע על כל תחומי החיים

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

החיים שלנו הם תהליך דינמי שנועד להניע אותנו קדימה ולהאיץ את ההתפתחות האישית שלנו. החיים האישיים מלווים לרוב בשיעורים, במבחנים ובאתגרים, בהצלחות ובכישלונות, בעליות ובמורדות ובהמון לבטים, היסוסים והתחבטויות. כולנו יודעים זאת וכולנו התנסינו בשלב כזה או אחר בנקודות מפנה, במהמורות ובמשוּכות שדרשו מאיתנו לעצור ולחשוב כיצד אנחנו ממשיכים הלאה.

מאמן אישי (קואצ'ר) הוא איש מקצוע שמיומן בליווי אנשים בדרך להשגת היעדים שלהם ומלמד אותם איך להתמודד עם קשיים ולרתום אותם לטובתם. אימון אישי הוא כלי יעיל וממוקד שמסייע למתאמן להשתחרר מקשיים וממצוקות ובאופן כללי מכל מה שמעכב אותו ולמצוא את הכוח, תעצומות הנפש והיכולות לנוע קדימה אל עבר מטרות מוגדרות ולהגיע להישגים בהצלחה.

הגדרת מטרות כדרך חיים

ניר זר, קואצ'ר לאימון אישי, זוגי ועסקי מספר לנו שכל אחד בכל זמן ובכל גיל יכול להפיק תועלת מתהליך אימון. היופי בתהליך האימון הוא שהוא מאוד ממוקד. התהליך הממוקד מסייע למתאמן להגדיר לעצמו את היעדים המדויקים והנכונים ביותר לו. אין מדובר בישיבה נצחית על ספת הטיפולים ובמונולוגים ארוכים על קשיים, חרדות, עכבות ובעיות. להפך – המאמן המקצועי והמיומן יודע לנתב את המתאמן בדרך ממוקדת ומלאת עשייה להתמודדות טובה עם הבעיות שלו ולכיבוש כל היעדים בהצלחה.  המתאמן מבין שכדי להשיג את כל מה שהוא רוצה וכדי להגשים את כל השאיפות, החלומות והמטרות שלו עליו לסמן לעצמו יעדים, להציב לעצמו משימות ולמלא אותן ותמיד להיות ממוקד מטרה. המאמן מלמד את המתאמן להגדיר לעצמו יעדים קטנים וגדולים כל הזמן וכדרך חיים ולהתמסר באופן מלא להשגתם.

מהות האימון האישי

האימון מאפשר למתאמן להבין את עצמו טוב יותר, לבחון את יכולותיו, תכונותיו ויתרונותיו. האימון מסייע לו להתגבר על קשיים אישיים ועכבות וכן על טראומות מכישלונות עבר בדרך פרקטית, יעילה ומגובשת. הנחת היסוד של כל תהליך אימון היא שלכל אדם יש יכולת מולדת וטבעית ללמוד, לצמוח ולהתפתח, להתגבר על קשיים ולהצליח. תפקידו של המאמן הוא להזכיר למתאמן שיש לו יכולות מולדות להצליח ולפקוח את עיניו לכך כדי שיתמודד עם קשיים בדרך בריאה ויתגבר עליהם. תהליך אימון טוב ונכון הוא תהליך שבו המאמן מסייע למתאמן למצוא את הדרך לפתרון בעיותיו בעצמו תוך שהוא מבין מדוע וכיצד הן נוצרו מלכתחילה ואיך הוא יכול להשתמש בידע הפנימי ובניסיון החיים שלו כדי לנוע קדימה בהצלחה ולהגשים את כל חלומותיו.

אימון מתוך מודעות

אימון מוצלח מביא את המתאמן למודעות מלאה בכל הנוגע לקשיים שלו, לעכבות שלו, לפחדים ולחרדות שלו וכן בכל הנוגע לכישלונות העבר שלו. תהליך האימון מתחיל בהתבוננות בערכים שניווטו עד כה את חייו של המתאמן. התבוננות זו מובילה להבנת הערכים הללו וכיצד הם יצרו מכשולים ועיכובים בדרכו של המתאמן; האימון ממשיך בהגדרת המטרות, השאיפות והחלומות של המתאמן ובבניית דרך פעולה מיטבית שתאפשר לו להגיע ליעדיו ביעילות; האימון מתקדם בליווי המתאמן בדרך שהוא הגדיר לעצמו בהנחיית המאמן עד להשלמה מוצלחת של כל התהליך.

אימון להצלחה אישית, זוגית ועסקית

אימון מוצלח מוביל את המתאמן אל היעדים שהוא הגדיר לעצמו, אך לא רק. אימון מוצלח מלמד את המתאמן להיות מודע לעוצמותיו ולהיות בטוח ביכולותיו להצליח הצלחה מלאה בכל תחום ובכל מצב. מאמן טוב יזכיר למתאמן שכל התשובות לכל השאלות שלו וכל הפתרונות לכל הבעיות שלו כבר נמצאים בתוכו. מאמן טוב ילמד את המתאמן להוציא את התשובות והפתרונות החוצה בדרך ממוקדת ויעילה להגשמת כל מטרה ויעד.

אימון אישי הוא תהליך מדהים שמומלץ ומתאים לכולם, בכל זמן, בכל גיל ובכל תחום מתחומי החיים. אימון להצלחה אישית, להצלחה זוגית ולהצלחה עסקית הוא הדרך הנכונה למלא את החיים, להעשיר אותם ולמשוך את כל הטוב שיש לעולם להציע. אז צאו לדרך האימון בבטחה ובאמונה שלמה. ושיהיה בהצלחה!

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.