בית / קהילה / בריאות וכושר / בהלת הקורונה: כרמיאלים בבידוד בית
קורונה צילום אילוסטרציה Pixabay
קורונה. צילום אילוסטרציה Pixabay

בהלת הקורונה: כרמיאלים בבידוד בית

שתפו

על פי הנחיות משרד הבריאות על השבים מסין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית, יפן ואיטליה בשבועיים האחרונים לשהות בבידוד בית. היכנסו לסקר שלנו וענו: האם הקורונה תגרום לכם לשנות את התוכניות לצאת לחו"ל?

מערכת פורטל זהר.נט

מבין מאות הישראלים ששוהים בבידוד בית מאז שובם מחו"ל, ישנם גם כרמיאלים שחזרו בימים האחרונים מיעדים בהם קיימת התפשטות מדאיגה במספר חולי הקורונה. לא ידוע מספרם המדוייק, אך בשלב זה נראה כי מדובר בבודדים.

על פי הנחיות משרד הבריאות, בהתאם לצו בריאות העם (נגיף הקורונה 2019), כל מי ששהה בסין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, קוריאה הדרומית, יפן או איטליה בשבועיים האחרונים לפני הגעתו לישראל או שהיה במגע הדוק עם חולה במחלה, להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה. על מי שנמנה על החוזרים מהיעדים שהוזכרו מעלה, חל איסור לצאת למרחב הציבורי או לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באחד מהיעדים האלה. מגע הדוק מוגדר כשהייה של פחות משני מטר למשך 15 דקות לפחות עם חולה.

אחד ממקורביו של תושב כרמיאל שחזר לפני מספר ימים עם משפחתו מחופשה באיטליה, סיפר לנו כי "מאז פרסום ההנחיות של משרד הבריאות בני המשפחה נשמעים לחוק ונשארים בבידוד בית. כאשר חזרו לפני כמה ימים מחו"ל, עדיין לא היו הנחיות ברורות לגבי החוזרים מאיטליה אבל ברגע שפורסמו ההנחיות החדשות הם נשמעים להן ולא זזים מהבית. בשלב זה הם אינם מרגישים שינוי כלשהו במצב בריאותם – ונקווה שבתום תקופת הבידוד יוכלו לחזור במהרה לשגרה".

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

תושבים רבים שכבר הזמינו טיסות ומקומות לינה בחו"ל הביעו דאגה מפני החופשה. "אני מתלבטת האם לבטל את הטיסה המתוכננת, אין לי מושג מה גובה דמי הביטול שאצטרך לשלם, אבל גם אם אצא לחופשה אני לא חושבת שאוכל ליהנות ולהירגע כמו שקיוויתי לעשות, בגלל החשש מקורונה" אומרת איריס מכרמיאל.

תושב העיר שתיכנן זמן רב את החופשה לחו"ל בקיץ הקרוב, אמר כי הוא מחכה לראות האם הקורונה תמשיך את התפשטותה ברחבי העולם. "רציתי להזמין טיסה ליעד שכרגע נחשב בטוח יחסית, אבל מי יודע איך יהיה שם בעוד כמה חודשים. מפחיד, כרגע מעדיף להישאר בבית ולא לטוס" אמר.

לפי הערכת משרד הבריאות יש סיכוי גבוה לכך כי התחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות. נוסף על כך יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל.

ומה איתכם, האם הקורונה תשפיע על החלטתכם לגבי החופשה שתיכננתם בחודשים הקרובים בחו"ל? הצביעו בסקר שלנו!

 

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה pixabay

משרד הבריאות: 3 חולי קורונה חדשים בימים האחרונים בכרמיאל

שתפולפי נתוני משרד הבריאות, בשלושת הימים האחרונים התגלו 3 מקרים מאומתים חדשים. בסה״כ יש 5 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.