פסטיבל מחול כרמיאל צילום שי ברמי
פסטיבל מחול. צילום ארכיון שי ברמי

בוגר, מנוסה ומנסה להמשיך ולרגש: הפסטיבל בן 35

שתפו

חגיגת המחול הגדולה של ישראל תתקיים בפעם ה-35, בתאריכים 5-7 ביולי. יככבו: ריטה, הראל סקעת, רוני דלומי, להקת בת שבע, לואי עלי, עינת שרוף וטרנטה גרוב מאשין. במופע המרכזי תחרות מחול – צוות השיפוט יכלול את אלי מזרחי, גיל שוחט והנציגה הכרמיאלית סוזי קונינסקי

מערכת פורטל זהר.נט

ככה פתאום, פסטיבל המחול בן 35. זה אומר שבכרמיאל יש דור של אנשים מבוגרים, הורים לילדים, שלא היו כאן בכלל כשנוסד הפסטיבל הראשון ומאות רקדנים צעדו במצעד הפתיחה בשדרות נשיאי ישראל. איך שהתבגרנו…

מאז פרצה הקורונה השתנה הפסטיבל והוא מנסה לפלס את דרכו ולהתאים את עצמו למצב החדש. ב-2020 התקיים הפסטיבל במתכונת וידיאו ולא באופן פיזי,  ב-2021 כבר חזרנו לטייל בקריית הפסטיבל בין המופעים והדוכנים, אבל אין ספק שהפסטיבל השתנה בהשוואה לתקופת הטרום-קורונה. אחד ההבדלים הבולטים בגלל המגבלות והשפעות הקורונה הוא היעדרותן של הלהקות הרבות מחו״ל שתרמו צבע, ססגוניות וניחוחות בינלאומיים לאירוע. השנה יש סנונית ראשונה מחו״ל, להקת מחול קרואטית שמגיעה לכאן במיוחד. נקווה שבשנים הבאות נוכל לראות להקות בינלאומיות רבות נוספות חוזרות לפסטיבל.

פסטיבל המחול השנתי יערך בעוד כמה שבועות ויעיר את העיר למשך שלושה לילות. מה צפוי לנו הפעם?

ריטה תופיע במופע מחול בעקבות דמויות נשיות בתנ״ך, רוני דלומי תתארח במופע הלהקות של העיר, מופע מיוחד לשיריו של עידן רייכל בהנחיית אנה ארונוב, והראל סקעת יככב במופע הסיום לפסטיבל ״יש לי חולשה לרקדנים״ יחד עם ההרכב טרנטה גרוב מאשין שכיכבה בעונה האחרונה של האקס פקטור. עוד יקחו חלק השנה במופעים – הזמר לואי עלי שיככב בתחרות מחול מזרחי, קווין רובין יוביל את המופע של להקות המחול לילדים, עינת שרוף תיקח חלק במופע המחווה ליורם טהרלב ז״ל, גיל שוחט יקיים מופע "חמישה רקדנים" יחד עם דניאלה לוגסי. להקת בת שבע תתארח במופע הורה מאת אוהד נהרין, בקאמבק של למעלה מעשור בפסטיבל המחול כרמיאל שיתקיים תחת ניהולו האמנותי של גדי ביטון.

אלה האירועים המרכזיים בפסטיבל שיתקיימו באמפי:

מופע הפתיחה בכיכובה של ריטה, יקרא קול האמהות – מסע תנועתי אל נשים במקרא (יום שלישי, 5.7, 21:00)

המופע המרכזי רוקדים רייכל (יום רביעי, 6.7, 21:00) יכלול תחרות כוריאוגרפיה בהנחית אנה ארונוב ומיטב כוריאוגרפי המחול הישראלי ע"ש איל בן יהושע ז"ל.

צוות השופטים יכלול  את אלי מזרחי, שופט בינ״ל לריקודים סלוניים וכוריאוגרף, גיל שוחט, מוזיקאי, מלחין ומנצח, הנציגה הכרמיאלית תהיה עו״ד סוזי קונינסקי, שהיא גם מדריכת מחול ושופטים נוספים.

מופע הסיום: יש לי חולשה לרקדנים (חמישי, 7.7, 21:00) הוא הצדעה לעולם המחול הישראלי הפולקלוריסטי בכיכובם של הראל סקעת, טרנטה גרוב מאשין ובהשתתפות מיטב להקות המחול בישראל.

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

רכב דוח חניה תחנת רכבת צילום פרטי

נקנסים וכועסים: נהגים חונים במקומות אסורים בתחנת הרכבת בגלל מצוקת חנייה

שתפומצוקת החנייה מתגברת בתחנת הרכבת בכרמיאל: נהגים שלא מוצאים חנייה פנוייה נאלצים לחנות במקומות אסורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.