בית / חדשות / חינוך / בוועדת החינוך מתכוננים לשנת הלימודים החדשה
חדשות כרמיאל

בוועדת החינוך מתכוננים לשנת הלימודים החדשה

מערכת זהר הצפון

ועדת החינוך התכנסה לישיבת סיכום שנה וקביעת יעדים לעתיד.

ראש העיר עדי אלדר ציין בתחילת הישיבה כי מערכת החינוך בכרמיאל נמצאת במגמת עליה והדבר ניכר בשיפור שתוצאות בחינות הבגרות בבתי הספר התיכוניים. הוא ביקש להודות לכל העושים במלאכה, מנחם שיכל ראש מינהל החינוך וכל הצוות שעימו.

מנחם שיכל הציג את החזון החינוכי בהתאם למדיניות ראש העיר: כל תלמיד זכאי לחינוך איכותי שיווני וערכי ההולם את כישוריו ויכולותיו האישיים. בסיס החינוך: טיפוח ערכי סובלנות, התנדבות, כבוד הדדי, דרך ארץ ותרבות, אחריות לאזרחות טובה ומעורבות קהילתית. מערכת החינוך מכילה , מטפחת מיצוי יכולות למצוינות והתמדה לימודית, העצמה אישית והגשמה עצמית.

בין היעדים: יצירת כלים, איתור משאבים והטמעת תכניות וגישות הוראה על-מנת להגשים חזון זה. הפעלת צוות החינוך, הכשרתו והקניית מיומנויות חיוניות להוביל תהליכים ביחידות הגיל השונות ובתחומי האחריות של כל בעל תפקיד.הפעלת מנגנון חשיבה, תכנון, הפעלה, ליווי ובקרה של תכניות לימוד ויוזמות בשותפויות עם משרד החינוך, אגפי חינוך, עמיתים, מנהלי העירייה ומחלקותיה.קידום הישגים פדגוגיים בכל הרמות. צמצום פערים וטיפול באוכלוסיות מגוונות, ועוד.

לאחר מכן ניתנה סקירה על פעילות מינהל החינוך על מחלקותיה השונות.

מחלקת הגיל הרך הוצגה על ידי שירי רחום ובתוך כך תכניות ויוזמות חינוכיות הפועלות בגני הילדים ובהן: יום לימודים ארוך –  בהתאם לחוק יוח”א ואופק חדש, כל גני החובה בעיר מאריכים את פעילותם חמישה ימים בשבוע עד השעה 16:00 עם הצוות החינוכי של הגן. הילדים מקבלים ארוחת צהריים חמה בתעריף מסובסד; גנים ירוקים וירוקים מתמידים -פרויקט משותף של המחלקה לאיכות הסביבה בשיתוף עם החווה החקלאית. בפרויקט זה הילדים חשופים למגע  עם הטבע והקניה של ידע מקיף וערכים בנושא החינוך הסביבתי. הגנים שישתתפו בפרויקט יוסמכו כ “גנים ירוקים” ע”י משרד החינוך להגנת הסביבה; מחול – גן רוקד – תוכנית המשלבת סוגי ריקוד שונים בחיי הגן. הריקוד פועל כגורם משחרר מתחים, היוצר אווירה שמחה משותפת ומסייע להתפתחות רגשית-חברתית; סל תרבות והעשרה בגנים -מערך הפעילויות בגני הילדים כולל סל תרבות המיועד לחשוף את הילדים לתחומי תרבות ואומנות שונים ומגוונים, ועוד.

בישיבה הוצגו נושאים רבים אחרים אשר פורטו בפני חברי ועדת החינוך.

שתפו

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי טניה מזרסקי אודי איזק אורנה שמחון 2019-08 copy

9500 תלמידים בשנת הלימודים הקרובה בכרמיאל

ראש העיר משה קונינסקי ומנהלת המחוז במשרד החינוך ד״ר אורנה שמחון נועדו בפגישת עבודה כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable