רז טישלר רינה גרינברג אבי קוריאט
רז טישלר, רינה גרינברג, אבי קוריאט. צילומים: ארכיון, אלכס הובר

בוטלה הרשעתם של רינה גרינברג ואבי קוריאט: יתנצלו ויפצו את רז טישלר

שתפו

אחרי הרשעת גרינברג וקוריאט בפרסום לשון הרע בתביעה שהגיש נגדם רז טישלר, הושגו הסכמות חדשות בין הצדדים – השניים יביעו התנצלות וישלמו לטישלר פיצוי בגובה 30,000 ש"ח

מערכת פורטל זהר.נט

בוטלה הרשעתם בעבירת פרסום לשון הרע של רינה גרינברג, לשעבר סגנית ומ"מ ראש העיר, ואבי קוריאט חבר מועצת העיר. בתמורה השניים נדרשו להביע התנצלות פומבית בפני רז טישלר – ולשלם לו פיצוי כספי.

ב-2023 הרשיע בית משפט השלום בעכו את גרינברג וקוריאט בפרסום לשון הרע, בתביעה שהגישה נגדם רז טישלר, כיום מנכ״ל אשכול ישובי בית הכרם. המשפט עסק במספר אירועים שהתרחשו במערכת הבחירות המקומיות הקודמת – בשנת 2018, כשרינה גרינברג התמודדה לראשות העיר ואבי קוריאט היה מספר 2 בסיעתה, בעוד שרז טישלר היה, עד כחודשיים לפני הבחירות חבר בסיעתו של משה קונינסקי שהתמודד לראשות העיר (וזכה).

לפי הנטען בכתב האישום נגד גרינברג וקוריאט, השניים פירסמו בעיתונות המקומית וברשתות החברתיות הודעות על כך שקונינסקי הבטיח לטישלר תפקיד בכיר בעירייה בתמורה לתמיכתו בבחירות, ובכך ביצעו לכאורה עבירות על טוהר המידות ובגדרם עבירת שוחד בחירות. קוריאט אף הגיש תלונה במשטרה בעניין זה כנגד טישלר.

רינה גרינברג ואבי קוריאט ערעור על החלטת בית המשפט, ובהמשך הגיעו הצדדים להסכמות שקיבלו תוקף של פסק דין. על-פי ההסכמות, הרשעתם של גרינברג ושל קוריאט בוטלה – בתמורה, השניים יביעו התנצלות פומבית בפני רז טישלר בהתאם לנוסח שהוסכם על ידי הצדדים, כמו כן יפצו את טישלר בסכום של 30,000 שקלים ביחד (גרינברג 10,000, קוריאט 20,000) בפריסה לחמישה תשלומים, ללא הוצאות משפט. פסק הדין וההסכמות מהווים ביטול סופי של כל טענות הצדדים, האחד מרעהו.

קוריאט וגרינברג פירסמו הודעה בזו הלשון: "בעבר העלינו טענה ולפיה קיים חשש שמא מר רז טישלר נטל שוחד. לאחר שבדקנו וביררנו את הדברים עולה כי טענה זו אינה נכונה ואין בה אמת. אנו מבקשים להתנצל בפני מר רז טישלר מעומק ליבנו על הפגיעה הקשה בו ובשמו הטוב. אנו מאחלים לרז טישלר הצלחה בהמשך דרכו".

כתבה מעניינת:

גנבו את הסמל מהרכב שלכם? נתפסו חשודים

שתפוצפו בתיעוד ממצלמת אבטחה: אחד הנערים תולש סמל ממכונית ונמלט במהירות עם השלל (באדיבות דוברות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *