ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בוטלו רכבות הלילה בין כרמיאל וחיפה
ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26
תמונת ארכיון. צילום: דוברות רכבת ישראל

בוטלו רכבות הלילה בין כרמיאל וחיפה

ארט דה ג׳לטו באנר עליון 2018-12-26

כחודש אחרי הפעלת הפיילוט במסגרתו התווספו רכבות מאוחרות בין כרמיאל ותחנת חיפה חוף הכרמל, הוחלט לבטלן. הנימוק: חוסר ביקוש

מאת גיל דובריש

כחודש בלבד אחרי שהוכרז בקול תרועה רמה על הפעלת רכבת לילה מאוחרת בקו כרמיאל – חיפה חוף הכרמל, הוחלט לבטל אותה בקול ענות חלושה. הנימוק של רכבת ישראל: חוסר ביקוש.

בסוף חודש דצמבר, בישרה רכבת ישראל על פיילוט חדש: הוספת רכבת לילה מאוחרת מכרמיאל לתחנת חיפה – חוף הכרמל בשעה 23:30 ומצד שני – רכבת מתחנת חוף הכרמל לכרמיאל בשעה 23:57. מרכבת ישראל נמסר אז כי ״בהמשך לפגישה שהתקיימה לאחרונה עם ראש העירייה, הוחלט על פיילוט בו יורחב שירות הלילה מכרמיאל לחיפה, וההפך, ולהוסיף רכבת אחת לכל כיוון. המשך ההפעלה הקבועה של רכבות הלילה תיבחן בהמשך״.

אלא שהפיילוט הזה לא האריך ימים. אזרחים מאוכזבים שפנו אלינו, אמרו כי הופתעו בימים האחרונים לגלות באתר ובאפליקציית הרכבת כי רכבות הלילה ״נעלמו״ באופן פתאומי מלוח הזמנים וזאת ללא הודעה מוקדמת. ״הוספת הרכבות המאוחרות ממש עזרה לנו להתנייד בין כרמיאל ומקומות הבילוי בחיפה, נהגנו לנסוע ברכבת של השעה 12 בלילה כדי לחזור הביתה מבילוי״ סיפרה לנו צעירה תושבת כרמיאל. ״כעת חזרנו לאחור, הרכבות מפסיקות לנוע בשעה מוקדמת מדי בערב״.

לדברי גורמים ברכבת, הפעלת רכבות הלילה נמשכה כחודש, במהלכו התברר כי מספר הנוסעים היה נמוך מאוד ולא הגיע אף ל-100 איש. רק במקרה אחד, נרשמה תנועה ערה של נוסעים, בעת שבחיפה התקיים משחק כדורגל מרכזי. במשך שאר הלילות, הקרונות בקו כרמיאל – חיפה היו ריקים ומספר הנוסעים לא הצדיק את הפעלת הרכבת.

אותו גורם מסר שלא לציטוט, כי ״רכבת מלאה מסוגלת להסיע כ-700 איש, כאשר יש עשרות נוסעים בלבד, אין הצדקה להפעלת הרכבת, מה עוד שרכבת ריקה תופסת מקום על המסילה במקום רכבת שיש לה ביקוש רב יותר״.

עם ביטולן של הרכבות המאוחרות, הרכבת האחרונה מכרמיאל לחיפה יוצאת מעתה, כמקודם, בשעה 22:30 ואילו הרכבת האחרונה מחיפה לכרמיאל יוצאת בשעה 22:57. יצויין כי רק לאחר פנייתנו בנושא לרכבת ישראל, צצה לפתע הודעה מסודרת על ביטול הרכבות המאוחרות.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: ״ממוצע הנוסעים ברכבות הלילה עמד על עשרות בודדות לכל כיוון, מה שלא הצדיק את ההפעלה. רכבת ישראל נמצאת בקשר עם כלל הגורמים הארציים והמקומיים ובמידה ונראה שיש ביקוש לרכבות סביב אירועים ספציפיים או תקופות מיוחדות בלוח השנה, בהחלט נבחן הוספת רכבות מיוחדות. גם הרשות המקומית יכולה לבצע פניה לרכבת ישראל ולבקש הוספת רכבות במקרים מיוחדים״.

ארט דה ג׳לטו באנר דף ראשי 2018-12-26
2019-01-10 ד״ר קוקיס באנר כתבות
שתפו

כתבה מעניינת:

רז טישלר 2019-01 תמונה ראשית

משרד הפנים דחה קיצור תקופת הצינון של מנכ״ל העירייה המיועד

המשמעות: עיריית כרמיאל תישאר ללא מנכ״ל עד שנת 2020. גורמים בעירייה מאשימים: חוסר אחריות של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פיט סטפ פרו באנר עליון 2018-10

SHOP NOW
close-link