טל ערמון ראובני ממכמנים ומשפחתו מבקרים במחלקת הפגייה במרכז הרפואי לגליל בנהריה
טל ערמון ראובני ומשפחתו עם צוות מחלקת הפגייה במרכז הרפואי לגליל. צילומים: דוברות המרכז הרפואי ותמונה פרטית

בחזרה לעבר: טל נולד פג וחוזר כל שנה כדי לומר תודה

שתפו

מדי שנה ביום הולדתו ב-12 ביולי, מגיע טל ערמון ראובני ממכמנים למחלקת הפגייה במרכז הרפואי לגליל בנהריה כדי להודות לצוות המחלקה, לשם הגיע במשקל 800 גרם: ״לחזור לכאן זו מסורת. זה כמו לנשום״

מערכת פורטל זהר.נט

מדי שנה ביום הולדתו החל ב-12 ביולי, מגיע טל ערמון ראובני מהיישוב מכמנים במועצה האזורית משגב ביחד עם בני משפחתו, למחלקת הפגייה במרכז הרפואי לגליל (בית החולים) בנהריה, כדי לחגוג עם הצוותים.

גם היום (שלישי) ביום הולדתו ה-17, הגיע טל, יחד עם הוריו מירב ונעם ואחותו מיה אל מחלקת הפגייה. בני המשפחה הגיעו עם עוגת יום הולדת ופינוקים מסוגים שונים עבור הצוותים במחלקה.

טל, שהיה מאושפז בפגייה במשך שלושה חודשים, נולד בקיץ 2005, בשבוע ה-25 להריון במשקל 800 גרם, ובחלק מהזמן היה מונשם.

"אין יום בו אני לא מרגישה צורך להודות לביה"ח ולמחלקת הפגייה", מספרת האם מירב. "למעשה, התודה שלי כפולה: הם גם הצילו את חיי, כי הייתי במצב קשה במהלך הלידה, וגם את חייו של טל, ולכן זה טבעי עבורנו לחגוג יחד את יום הולדתו".

מירב מספרת, כי את ההשראה להגיע מדי שנה ביום ההולדת קיבלו במהלך אישפוזו של טל בפגייה, כאשר באחד הימים הגיעו למחלקה אם ובתה בת התשע, שחגגו יחד את יום הולדתה במקום בו היתה מאושפזת.

היא מוסיפה: "בדיוק ביום הולדת השנה של טל, בשנת 2006, פרצה מלחמת לבנון השנייה, ואני זוכרת שראינו בדרך מסוקים של צה"ל ואת כל ההכנות למלחמה. אנשים חשבו שאנחנו משוגעים, אבל לא ויתרנו והגענו לחגוג עם המחלקה, וזו היתה תחילתה של מסורת להגיע מדי שנה".

בני המשפחה נפגשו עם מנהלת המחלקה, ד"ר ורד פליישר-שפר, ועם האחות האחראית, סבטלנה סירוטקין, שעבדו בפגייה בעת שטל היה פג, וזוכרות אותו מאז.

"כשאני רואה את טל, אני מרגישה את הסיפוק האמיתי, יחד עם תחושת גאווה והתרוממות רוח, במיוחד כשאני זוכרת מה היה מצבו באותה התקופה", אומרת ד"ר פליישר-שפר.

טל מסכם: "זו מסורת עליה אנחנו לא מוותרים. זה כמו לנשום. הביקור כאן, עם הצוות, במקום בו הייתי מאושפז במצב קשה לאחר הלידה, ממלא לי את הלב ותמיד מרגש כל פעם מחדש".

תקראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

אסא פיין. צילום מאתר מגידו תעופה

ההרוג בתאונת המטוס הקל: אסא פיין משכניה

שתפומאת גיל דובריש אסא פיין (70) תושב היישוב שכניה שבמועצה האזורית משגב הוא ההרוג בהתרסקות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.