ביה״ס הטכני (שוב) בדרך לכרמיאל

שתפו

אחרי‭ ‬4‭ ‬שנים‭, ‬טוענים‭ ‬גורמים‭ ‬בעירייה, כי‭ ‬משרד‭ ‬האוצר הביע‭ ‬נכונות‭ ‬עקרונית‭ ‬להעביר‭ ‬תקציב‭ ‬ביניים‭ ‬בסכום‭ ‬של‭ ‬כ-200 ‬מיליון‭ ‬ש״ח‭ ‬למימון‭ ‬הפרויקט. ‬שר‭ ‬הביטחון‭ ‬אביגדור‭ ‬ליברמן ‬צפוי‭ ‬להודיע‭ ‬בקרוב‭ ‬על‭ ‬ההחלטה

מאת גיל דובריש

האם סוף-סוף יוסר הקיפאון מהפרוייקט הגרנדיוזי של העתקת ביה״ס הטכני של חיל האוויר לכרמיאל? לטענת גורמים בעיריית כרמיאל, צפוי שר הביטחון אביגדור ליברמן להודיע בקרוב על חזרתו לתחייה של הפרויקט, התקוע מזה כ-4 שנים בגלל מחלוקות כספיות.

תזכורת: בשנת 2011 הוחלט על העברת בית הספר ממפרץ חיפה לעיר. משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל חתמו על הסכם לפיו בית הספר עתיד להיבנות על שטח עצום של 21 אלף מ"ר בין כפר הילדים ופארק המשפחה ולכלול קמפוס טכנולוגי מתקדם ומשוכלל, שיהיה מסוגל לאכלס 1500 תלמידים. בחודש אפריל 2012 התקיים טקס הנחת אבן הפינה החגיגי במעמד נשיא המדינה באותה תקופה, שמעון פרס, שר החינוך, גדעון סער, מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, מנכ"ל קרן רש"י, אלי אללוף, יו"ר קרן היסוד העולמי, אליעזר (מודי) זנדברג וראש העיר עדי אלדר.

אלא שחילוקי דעות בין משרד האוצר למשרד הביטחון גרמו ל״תקיעת״ התוכנית ומנעו את העתקת ביה״ס לעיר. הסיבה הייתה כלכלית – על מנת לממן את המעבר, ביקש משרד הביטחון סכום של כ-200 מיליון שקלים, וזאת עד אשר תימכר הקרקע עליו שוכן ביה״ס כיום. באוצר סירבו.

מאז, הספיק להיכנס שר אוצר חדש למשרד, משה כחלון, שחרט על דגלו את הורדת מחירי הדיור. ככל הנראה, מתוך הבנה כי פינוי ביה״ס בחיפה יפשיר שטח נדל״ני יקר ערך, חלה בשבועות האחרונים תפנית באוצר וכעת ישנה נכונות עקרונית לאשר את תקציב הביניים. בשלב זה הכדור עובר לידי שר הביטחון, אביגדור ליברמן שאמור לאשר את ביצוע התוכנית. זהו אחד הנושאים שהעלתה בפניו מ״מ ראש העיר, רינה גרינברג, כאשר נפגשה עימו לפני מספר ימים.

אם תאושר התוכנית, יצטרף ביה״ס הטכני לשורה של פרויקטים גדולים בכרמיאל, בראשם מסילת הרכבת שיפתח בעוד פחות משנה והקמת ביה״ח השיקומי שייצא למכרז בחודש הבא.

גורם בעיריית כרמיאל מסר כי ״מדובר בהעתקתו של ביה״ס הטכני בלבד, הבסיס עצמו יועבר לדרום. הקמת ביה״ס תעניק מאות מקומות עבודה לתושבי כרמיאל והאזור, בתחומי ההוראה, המינהלה, הניקיון, משק הבית ועוד, וכן תספק עבודה לגופי סמך רבים.

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי וטניה מזרסקי. צילום דוברות עיריית כרמיאל

מסגנית ראש העיר לחברת כנסת: קונינסקי בירך את מזרסקי

שתפומערכת פורטל זהר.נט ממלאת מקום ראש העיר כרמיאל וסגניתו טניה מזרסקי תושבע ביום רביעי הקרוב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.