בית / חדשות / חדשות כרמיאל / ביקור היסטורי: הקייס לאווי אירח בביתו את ראש הממשלה
קייס אפרים לאווי מארח בנימין נתניהו צילום לשכת ראש הממשלה
צילום לשכת ראש הממשלה

ביקור היסטורי: הקייס לאווי אירח בביתו את ראש הממשלה

שתפו

לראשונה מזה שנים התארח ראש ממשלה מכהן בבית משפחה בכרמיאל. קייס אפרים לאווי מנהיגה הרוחני של קהילת יוצאי אתיופיה בכרמיאל אירח את בנימין נתניהו ויחד עם קייסים נוספים דנו בנושאים הקשורים לקהילה: ״התרגשתי מאוד״

מאת גיל דובריש

לא בכול יום מבקר ראש ממשלה מכהן בביתה של משפחה. זה בדיוק מה שקרה אתמול (רביעי) בבית משפחת לאווי מכרמיאל, שאירחה את ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור היסטורי. ביבי שהגיע לכנס בחירות גדול של הליכוד במרכז ברוך בעיר, ניצל את ההזדמנות כדי לבקר בביתו של קייס אפרים לאווי, מנהיגה הרוחני של קהילת יוצאי אתיופיה בכרמיאל. בפגישה נכחו יחד עם הקייס לאווי גם קייס שחר יהייס מכרמיאל והקייסים שמעון אליאס ובנימין טלל מחדרה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אצל קייס אפרים לאווי. צילום לשכת ראש הממשלה 2
צילום: לשכת ראש הממשלה
ראש הממשלה בנימין נתניהו אצל קייס אפרים לאווי. צילום לשכת ראש הממשלה 2
צילום לשכת ראש הממשלה

קייס אפרים לאווי שאירח את ראש הממשלה מספר על האירוע המיוחד: ״התרגשתי מאוד. אתה מארח בסלון שלך אישיות שלפני כמה שבועות ישבה עם טראמפ בבית הלבן ולפני שבוע עם פוטין. גיליתי שנתניהו הוא אדם עממי ואחראי כאחד. אחרי הפגישה אני יכול לומר בבטחה כי יש לנו ראש ממשלה מצויין. היה לי הכבוד לאחר את נתניהו בביתי, זו זכות גדולה לכרמיאל ולקהילה בכלל וגם לי אישית בפרט, שאישיות בסדר גודל כזה מגיעה לכאן. נתניהו העלה את ישראל למעמד של מעצמה ברמה הבינלאומית״.

לרגל הביקור המיוחד, נסגר רחוב הברושים לתנועה למשך שעה ארוכה. נתניהו שהגיע לביקור מלווה בפמלייתו המצומצמת ומאבטחים, שוחח עם הקייסים בנושאים הנוגעים ישירות לקהילה, כמו הירי בסלמון טקה ז״ל, נושא שירותי הדת והעיכוב בהכרה הרשמית במעמדם של הקייסים כרבנים לכול דבר. כמו עלה לדיון נושא השבויים בעזה – החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז״ל וארבעה אזרחים, בהם אברה מנגיסטו והישאם שעבאן א-סייד שמוחזקים ברצועה. השיחה הייתה לבבית ונינוחה ונמשכה כ-40 דקות.

תקראו גם על זה בפורטל זהר.נט:

לדברי קייס לאווי, ״דנו בסוגיות הכואבות שנוגעות לקהילה כמו שיטור היתר בארץ כלפי יוצאי העדה, נושא שירותי הדת וההנהגה הרוחנית שהממשלה מעכבת את מימושו וכמובן דיברנו על השבויים בעזה. שוחחנו גם על העלאת שארית יהודי אתיופיה לארץ. נתניהו הקשיב לדברינו, ענה על שאלותינו בהרחבה והבטיח לבדוק לעומק את הדברים. הייתה פגישה פוריה מאוד ואני מאמין שבעקבותיה יחולו בקרוב שינויים מפליגים שיזכו להד תקשורתי רב״.

 

כתבה מעניינת:

אופנוע איחוד הצלה 2018-12 אילוסטרציה

עקב חשש להתייבשות: קשיש מכרמיאל פונה לביה״ח

שתפו מאת גיל דובריש החום הקיצוני עשוי לסכן את האוכלוסיה המבוגרת ואוכלוסיית החולים הכרוניים הנמצאות …


תגובה אחת

  1. אני מסתכל בצילום העליון המצורף, מסתכל על צורת הישיבה של ביבי ליד השולחן בחברת הקייסים, מין צורת ישיבה מזלזלת, כאילו אומר "טוב, אני בעדכם אבל אתם משעממים אותי, אתם לא מעניינים אותי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.