בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בית העלמין: הוכשרו חלקות הקבר של ראשי העיר
בית העלמין: הוכשרו חלקות הקבר של ראשי העיר
בית העלמין: הוכשרו חלקות הקבר של ראשי העיר

בית העלמין: הוכשרו חלקות הקבר של ראשי העיר

המועצה הדתית השלימה את הכנת חלקת גדולי העיר והכינה ארבע חלקות קבר חדשות. וגם: מדוע בכירים בעירייה הזדרזו לרכוש חלקות קבורה באדמה?  יו”ר המועצה הדתית שאול פרץ: הכשרת החלקות ליד ונגר ז”ל – כנהוג בבתי עלמין רבים אחרים בארץ

חלקת ראשי העיר בבית העלמין העירוני, שנמצאת בחלק הקדמי של המתחם, הוכשרה להכיל ארבעה קברים חדשים לצידו של ראש העיר הראשון ברוך ונגר ז”ל. זאת לאחר למעלה מ-25 שנים שבהם לא נגעה יד אדם בחלקה.

עובדה מתמיהה זו, שלא נעלמה מעיני המבקרים הרבים במקום ואשר הפנו את שימת לבנו לנושא, גרמה לנו לפנות אל יו”ר המועצה הדתית שאול פרץ ולשאול אותו בנדון. לדברי פרץ, מדובר בחלק אינטגרלי מפיתוח בית הקברות. “בסיורים שערכתי בבתי עלמין ברחבי הארץ, הבחנתי בכך שברבים מהם הוכשרו מראש מקומות הקבורה לראשי העיר בעתיד, בחלקות המיועדות לגדולי העיר. אין בכך שום עניין יוצא דופן אלא חלק מתוכנית עבודה רב-שנתית המקובלת בכל בית עלמין מסודר בארץ. בעקבות זאת הוחלט להכשיר גם בכרמיאל ארבע חלקות קבורה, לצד קברו של ונגר ז”ל”, אמר.

שאול פרץ הסביר עוד כי “בתוך מספר שנים בית העלמין ייסגר מפאת חוסר מקום ולכן חשנו צורך להשלים את העבודות בחלקת גדולי העיר בהקדם, בייחוד בהתחשב באופי השטח הסלעי והקשה במקום”.

כמו כן, נודע לנו כי בשל מצוקת הקרקע בבית העלמין, נרשמה בחודשים האחרונים התעניינות רבה מצד גורמים בכירים בעירייה, אשר רכשו חלקות קבורה באדמה, במחיר כ-4700 ש”ח לחלקה. הסכום הסופי יעמוד על כ-9000 ש”ח ויושלם רק לאחר הפטירה. זאת לאחר שנודע כי כמות חלקות הקבורה באדמה עומדות לאזול וכי כיום נותרו פחות מ-10 חלקות פנויות.

גורמים בעירייה סיפרו לנו כי בעקבות אחד הבכירים שרכש חלקת קבורה באדמה וסיפר על כך לחבריו, הביעו גם בכירים נוספים עניין רב ושריינו גם הם מבעוד מועד, חלקת קבורה מתאימה, מתוך כוונה שלא להיקבר, בבוא היום, באחד הכוכים במתחם.

עם זאת הבהיר יו”ר המועצה הדתית כי החיפזון של אותם רוכשים היה מיותר וכי בתוך מספר חודשים צפוי בית העלמין להתרחב לכיוון מפעל קליל, כאשר על-פי התכנון צפויים להיכלל בשטח החדש כ-2800 חלקות חדשות, חלקן באדמה וחלקן במכפלות וכוכים. לדבריו, “אחרי השלמת ההרחבה, הקבורה בחלקות האדמה תיפתח מחדש לציבור הרחב ללא תשלום כלשהו, למעט אנשים שירצו לשריין מקום מראש”.

שאול פרץ סיים את השיחה באיחולי בריאות ואריכות ימים לכולם.

פנינו גם אל עיריית כרמיאל כדי לשמוע את דעתו של ראש העיר בנושא, משם נמסר לכתבנו בקצרה: “עיריית כרמיאל אינה עוסקת בנושא. אנא פנה אל המועצה הדתית בנושא זה”.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable