בכרמיאל חגגו את יום הניצחון ה-70 על הנאצים

שתפו

במרכז ברוך התקיים אירוע חגיגי מיוחד ומרגש, המעניק משמעות חדשה ליום הניצחון על גרמניה הנאצית אותו חוגגים מדי שנה ב-9 למאי יום כניעתם של הכוחות הגרמנים.

במופע מרהיב ומושקע ציינו 70 שנה לניצחון על גרמניה, יחד עם  אירוע חשוב לא פחות ועתיק הרבה יותר – 1880 שנים למרד בר כוכבא. תאריך נוסף שהוקדש לו חלק נכבד מהמופע הוא 9 חודשים למבצע צוק איתן.

מה מאחד את שלושת האירועים שלכאורה כל כך שונים? בקהילת מחניים, שארגנו את הערב הזה יחד עם המחלקה לתרבות וחינוך ערכי מסבירים: “ביקשנו להביע באירוע הססגוני והמכובד הזה את הגבורה האין סופית, אהבת הארץ ואהבת החיים של עמינו, העובר כחוט השני בין מרד בר כוכבא, מלחמת העולם השנייה וכן מבצעים צבאיים בני זמננו, שנועדו להבטיח את עתידינו בארץ.

המופע, שמקשר בין העבר לעתיד, בא כדי להביע את תודתנו העמוקה והלבבית למשתתפי מלחמת העולם השנייה , אסירי הגטאות וילדי המלחמה ששרדו חרף כל הסיכויים, וכן חיילי צה”ל ובפרט משתתפי מבצע צוק איתן, שמבחינתנו הם היורשים של גיבורי העבר, לרבות לוחמיו  של בר כוכבא”.

באירוע השתתפו 500 איש, שנהנו מכל רגע במופע המרגש. בין הצופים הגיעו  נציגי שגרירות אוקראינה בארץ וכן אפי נצר, שהתלהב מהאיכות של המופע ומקולות הילדים.

סגן ראש העיר רותם ינאי דיבר באירוע: “בערב מרגש במיוחד זכינו לחבר בין גבורות. גבורת לוחמי מרד בר כוכבא, אשר גבורתם הפיחה תקווה, אשר שמרה על אש הגחלת של העם היהודי אלפי שנים. גבורת הוטרנים, הלוחמים היהודים, אשר לחמו לצד בעלות הברית שהביסו, היום לפני 70 שנה, את גרמניה הנאצית ואת גבורת לוחמי צה”ל, אשר לחמו במבצע “צוק איתן” בקיץ האחרון. נמשיך להנחיל לילדינו את מורשת הגבורות לאורך כל דורותיו של עם ישראל בגאווה ובכבוד”.

בין הרגעים המרגשים בערב זה היה הקשר בין הווטרנים לבין הנכדים שלהם, חיילים שמשרתים בצבא. על הבמה עלה אחד מהויטרנים הותיקים, שנלחם בעצמו במלחמה והגיע עד לברלין, וכן חיילים מכרמיאל שנלחמו בצוק איתן שקיבלו שי צנוע.

במופע השתתפו להקת הילדים תושבי העיר בהנחיית זינה גורביץ’, “החיוך”,  להקת “לבבות שרים” בהנחיית יבגני גילמן וכן אורחינו המכובדים, ידידינו מכפר יאסיף – להקת “רעים”, עם הופעה חוצבת להבות של שירה וריקודים.

במופע השתתפו טובי המלחינים , מהאמנים ואנשי היצירה, יוצאי ברית המועצות וילידי הארץ כאחד. ברפרטואר של ההופעה היו  שירים בעברית, רוסית, יידיש ושפות אחרות. את האירוע הנחה בחן רב  יאן לוינזון – שחקן ומנחה טלוויזיוני וותיק, אחד מהכוכבים של דוברי הרוסית.

הקהל הרב שנכח בטקס
הקהל הרב שנכח בטקס

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *