יעקב סיני מעלית מהרחוב לבית צילום פרטי
המדרגות בביתו של יעקב סיני. צילום פרטי

בן 80 פתח במחאה ציבורית בעירייה: מונעים ממני להתקין מעלית

שתפו

יעקב סיני, מוותיקי העיר, טוען כי עיריית כרמיאל מסרבת לאשר התקנת מעלית בביתו הפרטי שתקל עליו את הניידות. העירייה: הבקשה להיתר בנייה התנהלה בצורה לא תקינה

מאת גיל דובריש

יעקב סיני (80) מוותיקי כרמיאל ותעשיין בכיר, החליט לפתוח במחאה ציבורית, בטענה כי עיריית כרמיאל מסרבת לאשר לו התקנת מעלית בביתו הפרטי, לה הוא זקוק כדי להקל על ניידותו.

סיני, המתגורר בשכונת מכוש, אומר כי בין המדרכה לבין הכניסה לביתו מפרידות מדרגות רבות, המקשות מאוד עליו ועל רעייתו את היציאה מהבית, עקב  גילם המתקדם. לפיכך הגיש היתר בנייה על מנת להתקין מעלית ממפלס הרחוב שתקל על ההגעה לביתו.

לדברי סיני, ״בגלל גילי המתקדם והעובדה שיש 20 מדרגות בין המדרכה לבית שלי, רציתי להתקין מעלית עבורי ועבור רעייתי. כבר 3 וחצי שנים אני מטפל בנושא המעלית, הגשתי תוכניות מסודרות –  אבל העירייה לא אישרה את היתר הבנייה בטענה שהמהנדס לא הגיש את הניירת בצורה מסודרת. כשפניתי שוב ושוב לעירייה, נאמר לי שיזרזו את הטיפול בנושא. לפני יותר משלושה חודשים גם נפגשתי עם רל״ש העירייה, אלי שדה, שהבטיח לקדם את העניין. שלחתי לו הודעות, התקשרתי, אבל מאז ועד עכשיו לא קיבלתי ממנו שום מענה. אני בן 80, אינני יכול לעלות את כל המדרגות ואני עומד לפני ניתוח בעוד כשבועיים-שלושה, שאיני יודע איך ישפיע על המצב הבריאותי שלי״.

על רקע הטענות הללו, הגיע כאמור סיני ללשכת ראש העיר והבהיר כי לא יזוז מהמקום עד אשר יימצא פתרון מיידי לבעייה.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״מדובר בבקשה להיתר בניה שמהיום הראשונה שלה מתנהלת בצורה לא תקינה. למרות זאת נעשה מאמץ לסייע בגלל המקרה היחודי ומצבו הרפואי של האיש. מפאת צנעת הפרט והכבוד אותו אנו רוכשים לאיש לא נוסיף יותר״.

כתבה מעניינת:

רביד לוי ושרית הרוש עם בני ובנות שירות לאומי בזבולון

שירות עם משמעות

שתפומרפאות הקהילה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציגות שילוב בני ובנות שירות לאומי כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *