פנחס סירוקה. צילום ארכיון

בעזרת השם והמצביעים

שתפו

איך שלא תסתכלו על זה, הרשימה החרדית היא כוח שאין להתעלם ממנו. החרדים ירצו בבחירות הבאות לשמור על כוחם ואף לגדול ל-4 מנדטים, כדי לקבל סגנות – אפילו ללא שותפות עם ש״ס

מאת גיל דובריש

האם ממלא מקום ראש העיר הבא יהיה נציג הרשימה החרדית במועצת העיר? הרשימה שזכתה בבחירות הקודמות בשלושה מנדטים תתמודד גם בשנה הבאה למועצת העיר כשהשאיפה הפעם תהיה להפוך לגוף השני או השלישי בגודלו בכרמיאל. ברשימה החרדית אין כוונה להתמודד לראשות עיר מתוך הבנה כי הכרזה כזו עלולה דווקא להיות בעוכריה ולהרחיק מצביעים לא חרדים שמוכנים להצביע בעד הרשימה.

נכון להיום המועמד שעמד בראש הרשימה בבחירות הקודמות, פנחס סירוקה, ימשיך להיות מס׳ 1. קיימות ספקות לגבי המשך שיתוף הפעולה עם ש״ס בכרמיאל. גורמים בקהילה החרדית אומרים, שלא לציטוט, כי הרשימה תוכל לזכות בשני מנדטים גם אם היא תתמודד לבדה בבחירות, ללא שותפים, אך השאיפה היא לאחד מסביב פלגים נוספים בציבור הדתי-חרדי על מנת להגדיל את כוחה של הרשימה עד ל-3-4 מנדטים. בינתיים זוכים ראשי הרשימה לחיזורים לא רשמיים מצד מועמדים לראשות העיר, אך קשה להאמין שתתקבל שם החלטה במי לתמוך בשלב כה מוקדם. ברשימה החרדית לא מאמינים באפשרות שיהיה סיבוב שני וסבורים כי ההכרעה תיפול בין רינה גרינברג או משה קונינסקי וכי ההחלטה במי מהמועמדים לתמוך תיקבע סמוך מאוד למועד הבחירות.

החרדים הם אחד הגופים הגדולים ביותר שמיוצגים במועצת העיר. למעשה, אחרי הסיעה המשותפת של אלדר וגרינברג (7 מנדטים) ואחרי הרשימה של משה קוניסנקי (4 מנדטים, כיום 3 בעקבות עזיבתו של רותם בז׳רנו), מדובר בסיעה השלישית בגודלה במועצה. באופן מסורתי, החרדים חברים בקואליציה ואמונים על נושא התרבות התורנית. בשנים האחרונות גדלה האוכלוסיה החרדית בכרמיאל, עם הצטרפותן של עשרות משפחות חדשות, בעיקר בשכונת המייסדים ובשכונה הדרומית. אם החרדים ישמרו על כוחם הנוכחי ואולי אף יגדילו את נוכחותם במועצה, הם בהחלט יכולים לצפות כי ראש העיר שייבחר יעניק להם את תפקיד הסגנות.

כתבה מעניינת:

פסטיבל המחול צילום ארכיון אלכס הובר

בצל הקורונה: פסטיבל מחול בכפוף לתו הירוק

שתפושינויים קלים בלבד בפסטיבל בשל ההנחיות: מתחם הרקדות נוסף והעתקת מופע ריקודים סלוניים לאוויר הפתוח. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.