בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / בעירייה הפסיקו בסגר את אכיפת החנייה – אבל לא עידכנו את התושבים
חנייה מכוניות כרמיאל

בעירייה הפסיקו בסגר את אכיפת החנייה – אבל לא עידכנו את התושבים

שתפו

תושב כרמיאל שחוייב בגביית יתר על חנייה בתקופת הסגר גילה שבכלל לא הייתה אכיפה – למרות ששילם תשלום מלא. לאחר פרסום הכתבה נמסר מרשות החנייה: הכסף הוחזר לו

מערכת פורטל זהר.נט

תושבים יקרים, האם שילמתם על החנייה בכחול-לבן בימי הסגר? מתברר כי בתקופת הסגר צימצמה עיריית כרמיאל את פעילות האכיפה של רשות החנייה – אבל לא עידכנה על כך את התושבים. מי שגילה אזרחות טובה ושילם עבור החנייה לא יקבל את הכסף בחזרה.

א׳ מכרמיאל חוייב בתשלום יתר על החנייה, ולטענתו אין עם מי לדבר כדי לקבל החזר: ״אשתי יצאה בימי הסגר לקבלת טיפול רפואי וחנתה ליד המרפאה באזור של חניה בתשלום. היא שילמה באפליקציית הפנגו, אחרי כרבע שעה היא סיימה את הטיפול ונסעה מהמקום, אך לא שמה לב שלא ניתקה את הפנגו״.

כעבור שבוע קיבלו בני הזוג חיוב בסך למעלה מ-20 שקלים עבור חנייה למשך 7 שעות. ״התקשרנו לחברת פנגו והסברנו שאשתי חנתה במקום רבע שעה בלבד – ושילמנו על חנייה משעה 9 בבוקר עד 4 אחרי הצוהריים בגלל חישוב שגוי״ מספר א׳, ״מהחברה הפנו אותנו לעיריית כרמיאל משום שהיא הממונה על האכיפה. פנינו לעירייה, ושם נאמר לנו שבימי הסגר אין שירות ואין אכיפה על החנייה".

לדברי א׳, ״זה כבר לא העניין של הכסף, אלא העיקרון. אם לא הייתה אכיפה, למה החנייה הייתה בתשלום? העירייה הפסיקה להעניק את השירות בימי הסגר אבל התושבים יצאו פראיירים, המשיכו לשלם כסף כדי לחנות – כי לא הודיעו להם שאפשר לחנות בחינם. גם שילמנו וגם לא נקבל את הכסף בחזרה, אפילו לא בגביית יתר, כמו במקרה שלנו״.

מהעירייה נמסר לנו בתגובה: ״עם היציאה לסגר השלישי צומצמה מצבת כח האדם בעירייה כמתחייב מההנחיות וחלק מהשירותים הוקפאו. תשלום עבור חניה אינו קשור לאכיפה״.

עדכון: מרשות החנייה נמסר לנו בעקבות פרסום הכתבה בעיתון זהר הצפון ובפורטל זהר.נט כי לאחר התערבותם מול חברת פנגו התושב קיבל החזר כספי מלא.

כתבה מעניינת:

קורונה מסכות צילום אילוסטרציה Freepik

אפקט החיסון: כרמיאל ירוקה

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשורות מצויינות: לראשונה אחרי תקופה ארוכה, עוד לפני שפרץ הגל השלישי של …


תגובה אחת

  1. בעייתי

    אנשי הקוטג' חוזרים
    בוכים על 20 שקל במקום לטפל בבעיות האמיתיות
    ככה זה ישראלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.