בית / חדשות / חדשות כרמיאל / בעלי עסקים במדרחוב כועסים: ״הזנחה פושעת״
שדרות קק״ל מדרחוב כרמיאל 2018-06

בעלי עסקים במדרחוב כועסים: ״הזנחה פושעת״

שתפו

סוחרים בשדרות קק״ל מלינים על חוסר התייחסות והזנחה מצד עיריית כרמיאל וטוענים כי היא לא מטפלת במפגעי נקיון ותחזוקה: ״אנחנו מרגישים שלעירייה לא ממש איכפת״. העירייה: ״חלק גדול מהשטחים המדוברים הם באחריותם של בעלי העסקים״

מאת גיל דובריש

בעלי עסקים במדרחוב שבשדרות קק״ל בכרמיאל, כועסים על מה שהם מכנים ״הזנחה פושעת ומתמשכת של עיריית כרמיאל״.
לדברי בעלי עסקים, המדרחוב שהוא מרכז העיר, אינו זוכה ליחס הראוי לו, אלא להפך, הם מתלוננים על הזנחה בנושאי הניקיון, התחזוקה, הגינון והטיפוח.

בעלת עסק במדרחוב, המבקשת שלא להזדהות, טוענת: ״אנחנו במקום הכי מרכזי של כרמיאל, אבל העירייה אינה מתייחסת אליו בצורה כזו. אין גינון, אין ניקיון, הקירות החיצוניים מתקלפים, עצים צומחים פרא ללא גיזום, ערוגות הגינה בחניות נובלות ולא מטופלות, אני לא זוכרת מתי ראיתי בפעם האחרונה עובד גינון שמטפל בהן. הרצפה המשולבת מלוכלכת בצורה נוראית, בעלי חיים עושים את צרכיהם במקום, המנקים באים, מטאטאים בעדינות וממשיכים הלאה. יש ריח של שתן ליד חלק מהחנויות, חדר האשפה המרכזי מדיף ריח נורא ויש שם מושבה של זבובים. התאורה ברחוב נדלקת בימי הקיץ רק בשעה 8 בערב, כשממש חשוך ונכבית בסביבות 10 וחצי בלילה, שולחים אותנו לישון מוקדם… פניתי לעירייה, אפילו הזמנתי את ראש העיר עדי אלדר לסיור בוקר, הסברתי לו הכל, הוא ראה מקרוב את המפגעים, אבל שום דבר משמעותי לא השתנה. פניתי למחלקות הגינון, לניקיון, דיברתי עם האחראים ועם הפקחים, בכל פעם מבטיחים לי שהנושא בטיפול, אבל בשטח – כלום״.

לדברי בעל עסק אחר, שמבקש להישאר בעילום שם, ״אנחנו מרגישים שלעירייה לא ממש איכפת, יש לי תחושה שאין עם מי לדבר. יש הזנחה במדרחוב, גינות לא מטופלות, יש פנסי תאורה לא תקינים שהמנורות שלהן לא פועלות – יש מפגעים שלא מטפלים בהם. בסופו של דבר זה פוגע בנו, בעלי העסקים. זה לא נראה טוב, העירייה לא משקיעה ועושה מספיק לדעתי, בהתחשב בכך שזה הרחוב הראשי של כרמיאל. התחושה היא שמתייחסים למדרחוב כאל עוד רחוב צדדי״.

סוחרים במקום טוענים כי לפני יותר משנתיים החתימו עשרות בעלי עסקים על עצומה שקראה לעירייה לסייע לעסקים ולקדם, וזאת ״לאור ההאטה בפעילות הכלכלית״ כלשונם. הסוחרים הציעו לקדם ולשפר את נושא המסחר בשדרות קק״ל באמצעות הפקת אירועים ופעילויות תרבות, כגון מופעים, תערוכות, הפעלות ועוד. לטענת הסוחרים, לא קיבלו תשובה ראויה עד היום ובקשותיהם לא נענו״. אחד מהסוחרים במקום מחזק את טענות חבריו ואומר כי ״כבר היו לי לקוחות שבאו ואמרו כי הם נרתעים מהמראה ולא נעים להם להגיע אלי. בעיר כמו כרמיאל שידועה ביופיה, הייתי מצפה שישקיעו הרבה יותר ברחוב מרכזי כל-כך, שהתנועה בו רבה״.

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ״עיריית כרמיאל ביצעה מספר דברים לאחר פניות הסוחרים. חשוב להדגיש כי חלק גדול מהשטחים המדוברים מוגדרים כפרטי משותף, זאת אומרת שהם באחריותם של בעלי העסקים הנדרשים לשמור על הניקיון ולפעול בהתאם לכללים המחייבים. העירייה תמשיך לעודד עסקים ובמיוחד עסקים בתחום הבילוי ולקיים פרוייקטים כמו לילות חמישי, ואופן פרטני לעניין השדרה, במקום מתקיימים שניים מהאירועים המרכזיים של העיר: העדלאידע וחגיגה מוטורית בשבועות. אירועים אלו מביאים אל השדרה עשרות אלפים של אנשים״

שדרות קק״ל מדרחוב כרמיאל 2018-06 שדרות קק״ל מדרחוב כרמיאל 2018-06

כתבה מעניינת:

סנא פארם רוקח חאלד אסדי

כך נראה בית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל שמורשה למכור קנאביס רפואי

שתפוהצצה נדירה מאחורי הקלעים בבית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל ובגליל שמורשה למכור קנאביס רפואי למטופלים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.