בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / בעקבות אירוע ההטרדה במרכז רבין: בשיטור העירוני ינהגו באפס סובלנות
ישיבת מועצה כרמיאל מועצת עיר כרמיאל
ישיבת מועצת העיר

בעקבות אירוע ההטרדה במרכז רבין: בשיטור העירוני ינהגו באפס סובלנות

שתפו

מנהל אגף הביטחון בעירייה משה לוי בישיבת המועצה: נגביר את הנוכחות וההרתעה באופן סמוי וגלוי ב״נקודות החמות״

מאת גיל דובריש

בעקבות האירוע החריג בסוף השבוע במרכז מגדלי האקדמיה שבו הוטרדו שלוש ילדות בנות 12 מכרמיאל על-ידי צעירים מהכפרים, נמלטו בבהלה ואחת מהן נפגעה בפניה, הועלה נושא הביטחון האישי לדיון במועצת העיר. המקרה שעליו פירסמנו בהרחבה בפורטל זהר.נט התרחש סמוך לסניף השופרסל בשכונת רבין.

חבר סיעת התחדשות עם אחריות באופוזיציה, אבי קוריאט, שהעלה את העניין אמר כי ״זו תופעה לא חדשה, אבל לאור מקרים מאוד מזעזעים שראיתי בפייסבוק וגם שמעתי עליהם מתושבים שאליהם נטפלו צעירים מהכפרים, זו סוגיה שעלינו, כל חברי המועצה, חייבים לחשוב על פתרונות. הפתרון צריך להיות ישים, אי אפשר לסגור את העיר עם שערים״.

ראש העיר משה קונינסקי הדגיש כי ״אסור לעבור על המקרה לסדר היום באותו יום קיבלתי פניה מהמשפחה, דיברתי עם מפקד התחנה (סנ״צ רמי חורי), לשמחתי בעזרת המוקד העירוני והמצלמות, אותרו החשודים ונעצרו.

כול אירוע כזה צובר תאוצה בעיקר ברשתות החברתיות. זה היה אירוע עברייני פלילי ואני מקווה שהמשטרה תנקוט ביד קשה נגד החשודים. אנחנו נעשה הכול כדי להגביר את תחושת הביטחון של התושב ואני סמוך ובטוח שהצוות בשיטור העירוני שעושה עבודת קודש ימשיך לעשות את העבודה״.

קיראו עוד בפורטל זהר.נט:

מנהל אגף הביטחון מזה כחודשיים וחצי, משה לוי, סיפר בישיבה על השיטור העירוני ואמר: ״היחידה הוקמה לפני מספר שנים ונחשבת לאחת היחידות המובילות בארץ. כוח האדם ביחידה כולל 17 אנשים כולל מנהל, פקחים ומוקדנים ומולה יש יחידה משטרתית של 12 שוטרים ועוד מפקד וסגן וכולם עובדים ביחד כמקשה אחת אורגנית. 5 ניידות וקטנוע אחד משמשים את היחידה לפעילות מבצעית״.

לוי הוסיף ואמר: ״נושא ההטרדה וחוסר תחושת הביטחון נמצאים בראש מעייננו. נעבור למדיניות של אפס סובלנות, לא אלימות אבל תהיה התייחסות נחרצת לכל אירוע. אנחנו נדאג להגברת הנוכחות וההרתעה, שלאנשים לא יהיה אומץ לעשות מה שהם עושים היום. נגיע רגלית באופן סמוי וגלוי למקומות כמו פארקים ונקודות ׳חמות׳ כמו השדרה ומרכז האקדמיה״.

כתבה מעניינת:

גיא מרציאנו צילום פרטי

חבר המועצה גיא מרציאנו תוקף: העירייה אישרה תקציב אנטי חברתי

שתפולטענת חבר האופוזיציה ״ראש העיר וחברי ההנהלה יודעים להצטלם באריזת חבילות מזון, אבל ברגע האמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.